ترفندهای مخفی در اندروید Marshmallow

در سیستم UI Tuner در اندورید Marshmallow ترفندهای بسیار کاربردی وجود دارد که در این مطلب به شما خواهیم آموخت.

;کلیک – اندروید Marshmallow دارای ویژگی‌های بسیار جالبی است. اما در کنار تمام پیشرفت‌هایی که به وضوح در این نسخه دیده می شود، تعدادی از ترفندها نیز به صورت مخفی باقی مانده‌اند. سیستم UI Tuner یکی از این ترفندها است. می‌توان به سادگی این ویژگی را نادیده گرفت اما این ترفند آنقدر جالب است که با استفاده از آن دیگر نیازی به روت کردن گوشی پیدا نخواهید کرد.

در ابتدا بخش نوتیفیکیشن را به سمت پایین بکشید (دوبار این کار را انجام دهید یا با استفاده از دو انگشت این بخش رو به پایین بکشید) تا بتوانید به قسمت Settings دسترسی پیدا کنید. این گزینه به شکل یک چرخ دنده است که در میان آیکون کاربر و آیکون نمایش دهنده میزان مصرف باتری قرار دارد. چند ثانیه آیکن Settings را بفشارید و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید.

پس از انجام این کار پیامی به شما داده خواهد شد مبنی بر این‌ که سیستم UI Tuner هم‌اکنون در بخش Settings > System UI Tuner در دسترس است.

نکته: اگر این گزینه فعال نشد، Developer Options را قبل از انجام این کار فعال کنید. برای این کار به بخش Settings > About Phone بروید و هفت بار گزینه Build Number را انتخاب کنید. در بخش Developer Options گزینه‌های فراوانی وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که اطلاعی از عملکرد آن‌ها ندارید هیچ کدام از گزینه‌های داخل این بخش را تغییر ندهید . چون ممکن است موجب شود تا تغییرات عجیبی در گوشی شما به وجود آید.

UI Tuner دارای گزینه‌های زیادی نیست. اما همان گزینه‌های اندک هم بسیار کاربردی و مفید هستند. شما می‌توانید در این قسمت بخش Quick Settings خود را مجدد مرتب‌سازی کنید و گزینه های را که برای شما کاربردی ندارد، حذف کنید، آن‌هایی که دارای اهمیت بیشتری هستند در دسترس قرار دهید و حتی گزینه های جدیدی به این لیست اضافه کنید. هم‌چنین گزینه Status Bar به شما اجازه خواهد داد تا آیکن‌هایی  را که در بالا و سمت راست بخش نوتیفیکیش شما قرار دارند، حذف نمایید. بنابراین شما می‌توانید آیکون‌هایی که نیازی به آن ها ندارید و تنها فضای شما را اشغال کرده‌اند، پنهان کنید. مانند گزینه بلوتوث یا آیکون آلارم.

یکی از بهترین ترفندهایی که می‌توانید در این قسمت از آن استفاده کنید، نمایش میزان درصد باتری باقی‌مانده در داخل آیکن باتری است. این گزینه به شما امکان می‌دهد تا بدون اینکه مجبور باشید منوی دیگری را باز کنید از میزان دقیق باقی‌مانده باتری خود مطلع شوید.

منبع: makeuseofبدون دیدگاه