باز هم فراری با مدل جدید ۴۸۸GTB همه را شگفت زده کرد

 

کمپانی فراری سه نوع ماشین تولید می کند، ماشین های اسپرت، GT گرند تورین و نوع سوم که گل سرسبد محصولات فراری است.

به گزارش کلیک، با وجود این سه مدل محصول فراری، بدون هیچ سوال و شک و شبهه ای نوع اول یعنی ماشین های اسپرت از اهمیت ویژه ای برای آن برخوردار است، زیرا که این کمپانی شهرت خود را مدیون این ماشین های اسپرت و جذاب خیابانی هستند. یک امر مهمتر برای کمپانی فراری وجود دارد و آن ماشین های مسابقه ای فرمول یک این کمپانی است، اما مشخصا این نوع ماشین ها فقط محدود به پیست هستند و تنها می توانند در پیست های مسابقه جولان بدهند ولی از طریق ماشین های جاده ای می توان به رویاهای یک راننده و ماشین سوار رسید که باعث بزرگتر نشان دادن و شهرت بیشتر برند شود و همینطور این ماشین های شگفت انگیز گذشته ی درخشان کمپانی را بیش از پیش به عموم نشان می دهد. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا عموم مردم با دلایل درست و منطقی جذب این کمپانی لاکچری و بی نظیر شوند و صد ها و هزاران دلار از پول خود را صرف خرید از این کمپانی کنند و این کمپانی نیز امتیازاتی را مبنی بر مشتری مداری برای آن ها در نظر می گیرد.

ferrari-488-gtb-launched-with-a-bang-in-newport-beach-video-photo-gallery_1

در ادامه به نقش ماشین های اسپرت این کارخانه در بین ماشین های جاده ای میرسیم، در واقع تنها خود کارخانه آن ها را ماشین های اسپرت می نامد ولی اکثر مردم آن ها را بنام سوپر ماشین می شناسند و دلایل قانع کننده و خوبی برای این نام گذاری دارند.

تا سال ۲۰۱۵ میلادی، کمپانی فراری مدعی بود که بهترین سوپرماشین خود یعنی “۴۵۸ Italia” بهترین و با کیفیت ترین ماشین ساخته شده دست ساز روی کره زمین است. حتی “جرمی کلارکسون” مجری برنامه ی “تخته گاز” هنگامی که این ماشین را در پیست امتحان کرد، در پایان رانندگی با تعجب بسیار و شگفت زدگی گفت: “عجب ماشین بی نظیری”

ferrari-488-gtb-launched-with-a-bang-in-newport-beach-video-photo-gallery_27

فراری ۴۵۸، جدیدترین و بی نظیر

فراری ۴۵۸، بهترین دستاورد این کمپانی در چند دهه اخیر بین ماشین های سوپر اسپرت V8 موتور وسط بود، این تحول عظیم برای فراری از سال ۱۹۷۰ با عرضه فراری ۳۰۸ شروع شد (فراری Magnum P.I ) و در طی زمان این ماشین گسترش یافت و در دهه دوم قرن بیستم به مدل بی نظیر ۴۵۸ تبدیل شد.

و بعدها این مدل به فراری “روسو کورسو” ارتقا یافت که برای طرفداران فراری مظهر جذابیت و سرعت بالای ماشین های جاده ای بود. صدای موتور V8 و مسطح این ماشین یا اگر بهتر بیان کنیم غرش وحشتناک موتور این ماشین خبر از یک موجود وحشی و تشنه ی سرعت می دهد که پشت دستان راننده آن آرام گرفته و آماده ی مانور و قدرت نمایی است. قدرت وحشتناک و هیجان انگیز موتور این ماشین نمایانگر یک زندگی تازه و هنر زیبا و بی نقص فراری برای این مدل ماشین است.

ferrari-488-gtb-launched-with-a-bang-in-newport-beach-video-photo-gallery_24

فراری ۴۵۸ بسیار زیبا، خوش رخ و دارای استایل و استخوانبندی محکم و بی نظیری بود. در پیست رانندگی و مسابقه، این ماشین با صدای مهیب و غرش خود گوش های شما را نوازش می دهد، و طرفداران فراری برای هر لحظه قرار گرفتن در پیست و شنیدن صدای زیبا و گوش نواز این ماشین لحظه شماری می کنند.

البته هرکسی اختیار دارد که ماشین های مورد علاقه خود را برای رانندگی انتخاب کند و ممکن است که روزی پشت همین فرمان و در رانندگی جان بسپارد، ولی شاید تعداد زیادی از مردم با علاقه ی تمام و شجاعت کامل ترجیح میدهند که اگر قرار باشد در حین رانندگی جان بسپارند این اتفاق هنگامی رخ دهد که در حال رانندگی با ۴۵۸ باشند.

ferrari-488-gtb-launched-with-a-bang-in-newport-beach-video-photo-gallery_20

و اکنون شاهد ورود یک ماشین جدید از کمپانی فراری با نام ۴۸۸ GTB هستیم (گرن توریسمو برلین Gran Turismo Berlinetta) که در خانه ی فراری یعنی “مارانلو” برای اولین بار در ایتالیا پا به پیست مسابقه نهاد و جهت انجام آزمایشات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. فراری بعد از مدل ۴۵۸ با قدرت ۵۷۰ اسب بخار و موتور V8 که از فناوری ترکیب سرعتی سوخت و هوا بهره می برد و از نظر کمپانی این فرایند ترکیب سوخت یکی از سیاست های ناخوشایند فراری بود، پس تصمیم گرفت که یک جایگزینی برای آن انتخاب کند. یک موتور V8 توربو شارژ با قدرت ۶۶۱ اسب بخار.

فراری از سال ۱۹۸۰ میلادی برای این سری ماشین های خود (از مدل F40 به بعد) از توربو شارژ استفاده نکرد و پیرو استفاده توربو شارژ در مدل جدید یک نگرانی و وحشت آشکار برای تمام طرفدارن فراری بوجود آمد که هرچه زودتر مایل به دیدن و داشتن تجربه رانندگی با این موجود وحشی چهارچرخ هستند.

ferrari-488-gtb-launched-with-a-bang-in-newport-beach-video-photo-gallery_16

شاید برای شما روند تکامل این ماشین رویایی جالب باشد، به هر حال قیمت ۴۸۸ GTB برابر با ۳۶۰ هزار دلار است که این قیمت فقط برای چند روز در نظر گرفته شده و مشخصا در روزهای بعد دچار نوساناتی خواهد شد.بدون دیدگاه