اختراع گوگل برای کاهش صدمات حین تصادف

گوگل لایه چسبنده برای حفاظت عابرین در تصادفات با ماشین بدون راننده خود اختراع کرده است. این فناوری چسبناک در جلوی خودرو با هدف کاهش آسیب ایجاد شده  و برخورد با دیگر خودروها در هنگام تصادف عابر با خودرو ایجاد شده است.

به گزارش کلیک، گوگل یک فناوری چسبناک اختراع کرده است تا از عابرین پیاده هنگام تصادف با ماشین بدون راننده این شرکت آسیب کمتری ببینند. این اختراع که ۱۷ ماه می رونمایی شد، یک لایه چسبنده در بخش جلویی خودرو است که کمک می‌کند هنگام برخورد عابر با خودرو، پس از آن با سایر خودروها و یا زمین برخورد نکند.

طبق توضیحات، این پوشش در بخش جلویی ماشین به محض تماس فعال می‌شود و قادر است عابر را در جای خود نگاه دارد.

این غعال‌سازی آنی یا تقریبا آنی می‌تواند به محدود کردن حرکت عابر کمک کند و اجازه ندهد که فرد به جلوی خودرو سقوط کند و به راننده(و در صورت بدون راننده بودن، خود ماشین) فرصت عکس‌العمل و ترمز گرفتن را می‌دهد.

به‌این ترتیب هردو، خودرو و عابر توقف بهتری خواهند داشت تا این‌که عابر به جلوی خودرو پرت شود. این اختراع در حال حاضر برای خودروی بدون راننده طراحی شده است اما می‌تواند در هر خودروی دیگری استفاده شود.

۱۴۰۶۲

شرکت‌های اتوموبیل‌سازی اکنون قدم‌هایی برای حفاظت از عابر در برابر ضربات برداشته‌اند. سیتروئن و جگوار از یک دستگاه استفاده می‌کنند که کاپوت ماشین را ۶٫۵ سانتی‌متر بر اثر ضربه بلند شده و یک پشتی مانند برای جلوگیری از ضربه ایجاد می‌شود. دیگران همچون لند رور و ولوو، یک کیسه‌ هوای خارجی ایجاد کرده‌اند که در اثر ضربه باز شده و از آسیب به فرد جلوگیری می‌کند.

با این حال، این اختراع “فناوری‌های موجود در تولیدات خودرو برای تخفیف ضربه ثانویه‌ای ایجاد شده است که عابر تحمل می‌کند.”

هنوز معلوم نیست که گوگل برنامه فعالی برای نصب فناوری جدید روی خودروهای بدون راننده‌اش دارد یا خیر. سخنگوی این شرکت به خبرگزاری‌ها گفت “ما انواع اختراعات وایده‌ها را نگه می‌داریم. برخی از این ایده‌ها بعدها به بلوغ رسیده و پس از تکمیل تبدیل به محصولات و خدمات نهایی خواهند شد و برخی نیز تبدیل به محصول نخواهند شد.

منبع: theguardianبدون دیدگاه