فیسبوک در هر کجا رد شما را می گیرد

فیسبوک شما را ردگیری می کند، حتی اگر شما عضو آن نباشید. این کار رسما تایید شده و دلیلی برای مخفی نگه داشتن آن وجود ندارد.

به گزارش کیلک، شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل خوشحال می شوند تا خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند، اما هر چیز رایگان در اینترنت هزینه دارد. تبلیغات هزینه ها را جبران می کند و باعث سودآوری می شود، و این شرکت ها هم به خوبی این امر را می دانند.
حالا سوال اینجاست که آن ها برای تبلیغات چگونه هدف گیری می کنند؟ این شرکت ها با ردگیری شما بر روی اینترنت و پروفایل هایی که ممکن است در سایت های مختلف ساخته باشید، تعیین می کنند کدام تبلیغات برای شما جذاب تر و احتمال این که بر روی آن کلیک کنید بیشتر است، در نتیجه آن را به شما پیشنهاد می دهند.

برخی از افراد نمی خواهد توسط فیسبوک یا شرکت های نظیر ردگیری شوند، بنابراین آن ها هیچ حساب کاربری در این سایت ها ثبت نمی کنند. ولی حالا به لطف تغییرات ایجاد شده، فیسبوک دیگر نیازی به ثبت نام ندارد تا شما را ردگیری کند.

فیس بوک در عصر روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال تغییر سیستم تبلیغاتی خود در سراسر وب است. فیسبوک نه تنها بر روی facebook.com و برنامه های تلفن همراه خود تبلیغات می کند، بلکه این شرکت دارای شبکه ای گسترده از وب سایت های ثالث (وب سایت هایی که فیسبوک به طور مستقیم آن ها را مدیریت نمی کند) و برنامه هایی که توسط شرکت های همکار آن ها مدیریت می شود، تبلیغات گشترده می نماید.

این سیستم تبلیغاتی به نام “شبکه مخاطبان” شناخته می شود، و تفاوت بزرگی بین این گونه تبلیغات که فیسبوک انجام می دهد و تبلیغاتی که گوگل می کند، وجود دارد، آن هم این است که اطلاعات فقط به کاربران فیسبوک نشان داده می شود.

ولی حالا دیگر این گونه نیست. همان طور که وال استریت ژورنال در صبح روز جمعه اشاره کرد، تبلیغات وب سایت فیس بوک در حال حاضر به افرادی که در این سایت ثبت نام نکرده اند هم نشان داده می شود.

اندرو باسورث، معاون رئیس تبلیغات و کسب و کار فیسبوک به وال استریت ژورنال گفت که دکمه ها و پلاگین های ما، اطلاعات اولیه کاربران را بر اساس مرورگر آن ها دریافت و برای ما ارسال می کند. در گذشته از این سیستم برای کسانی که عضو فیسبوک نبودند، استفاده نمی کردیم. ولی حالا برای این که بهتر بتوانیم مخاطبان خود را مورد هدف قرار دهیم، از این روش برای همه استفاده می کنیم.

منبع: foxnewsبدون دیدگاه