صفحه نمایش جدید برای محافظت از چشم

خیره شدن به صفحه کامپیوتر در طول روز برای چشمان افراد خوب نیست. در حقیقت طبق انجمن بینایی سنجی امریکا، تنها دوساعت مداوم پای کامپیوتر در هر روز کافیست تا خطر ابتلا به سندرم بینایی کامپیوتر را بالا ببرد. این سندرم شامل حساسیت به نور، خستگی چشم و سوزش و خارش چشم می‌شود.

به گزارش کلیک، اگر شغل شما به‌گونه‌ای است که دائم از کامپیوتر استفاده می‌کنید باید نگران سلامتی چشمان خود باشید اما یک کمپین چینی راه حلی برای آن یافته است. Paperlike یک جوهر الترونیکی برای مانیتور است.

این پیپرلایک ۱۳٫۳ اینچی با بزرگترین صفحه نماش در نوع خود، اولین و تنها مانیتور با جوهر الکترونیکی است که برای کامپیوتر و لپ‌تاپ شما به عنوان مانیتور دوم عمل می‌کند. این مانیتور تعداد ۱۲۰۰*۱۶۰۰ یا ۸۰۰*۶۰۰ پیکسل را دربر می‌گیرد که بسته به پیکربندی دارد و نیازی به کابل برق، باتری و یا حتی اتصال DVI یا HDMI ندارد.

در عوض داده‌ها را از کابل میکروUSB متصل به کامپیوتر شما دریافت و اجازه پیکربندی صفحه نمایش را به دو حالت می‌هد. به عنوان ادامه مانیتور شما و یا به عنوان مانیتور فعلی. بدون توجه به این‌که شما چه گزینه‌ای انتخاب کرده‌اید، پیپرلایک خودکار تنظیمات را برای تطابق با تنظیمات رزولوشن صفحه نمایش فعلی شما نتظیم می‌کند.

پیپرلایک که در CES 2015 شروع به‌کار کرده، در حال حاضر برای خرده فروشی در دسترس است و اوایل امسال دو تولید محدود داشته است. اکنون Dasung یک کمپین ایجاد کرده است تا تولید آن را افزایش دهد. این مانیتور ارزان نیست و قیمیت بین ۸۹۹ و ۷۹۹ دلار دارد.

maxresdcbm

کاربرانی که سال گذشته این محصول را دریافت کرده‌اند اظهار داشته‌اند که استفاده از این مانیتور برای وب‌گردی، تایپ در محیط ورد، ایمیل و حتی پخش ویدئو بسیار خوب است. این دستگاه برای کار با محیط‌های مختلف امتحان شده و مخصوصا برای کار در محیط باز بسیار مناسب است.

هرچند این صفحه نمایش بی نقص هم نیست و مشکلاتی نیز دارد. از جمله این‌که صفحه نمایش آن از نرخ تازگی کمتری نسبت به همتایان LCD خود برخوردار است و پالت تک رنگ آن محدود است. داسونگ در نظر دارد این عیب را با گنجاندن حالت‌های مختلف برطرف کند.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه