شارژ باتری های خالی موبایل تا ۷۰ درصد در کمتر از ۲۰ دقیقه

با عرضه فناوری هایی مانند Qualcomm’s Quick Charge 3.0 و Oppo Vooc، بازار گوشی های هوشمند از روش های شارژ سریع بی بهره نمانده است.

به گزارش کلیک، شرکت MediaTek نسل بعدی فناوری شارژ سریع خود یعنی Pump Express 3.0 را معرفی کرده که به واسطه آن وعده ” شارژ فوری” را داده است.
اگرچه نام آن ممکن است شما را به یاد پمپ بنزین بیندازد، اما Pump Express 3.0 وعده داده فقط در مدت ۲۰ دقیقه دستگاه ها را از ۰ تا ۷۰ درصد شارژ کند، به طوری که این زمان شارژ سریع برای کسانی که نیازمند شارژ اضطراری گوشی خود قبل از خروج از منزل هستند یک مزیت بزرگ محسوب می شود. اما با این وجود، به یاد داشته باشید که MediaTek از شرایط این تست و ظرفیت باتری دستگاه تست شده حرفی نزده است.

علاوه بر این، طبق اعلام MediaTek، فناوری Pump Express 3.0 اولین راه حل شارژ سریع در به کارگیری استاندارد انتقال توان الکتریکی از طریق پورت USB Type-C است که شارژ مستقیم را امکان پذیر می کند. به عبارت دیگر، اتلاف نیرو در فرآیند شارژ به شدت کاهش می یابد، و این کاهش به دلیل این است که نیرو به جای عبور از مدار شارژ داخل گوشی، به واسطه فناوری Pump Express 3.0، به طور مستقیم به باتری منتقل می شود. همچنین شارژ مستقیم از داغ شدن بیش از اندازه دستگاه در هنگام شارژ جلوگیری می کند، همچنین این استاندارد در مقایسه با Pump Express 2.0 تا ۵۰ درصد به کاهش اتلاف نیرو کمک می کند.

MediaTek به کسانی که نگران انفجار باتری گوشی خود به واسطه شارژ سریع هستند اطمینان می دهد که درPump Express 3.0 20 سازو کار ایمنی به کار گرفته شده است، علاوه بر این که یک ارتباط مداوم بین شارژر و دستگاه برای جلوگیری از بروز حادثه وجود دارد. سازوکارهای ایمنی آن از کنترل دما تا تنظیم ولتاژ برای فراهم کردن زمان شارژ بهینه را شامل می شود.

طبق گفته MediaTek، انتظار می رود در نیمه دوم سال ۲۰۱۶، دستگاه هایی که تامین نیروی آنها توسط تراشه Helio P20 این شرکت انجام می شود، اولین دستگاه هایی باشند که از Pump Express 3.0 پشتیبانی می کنند. تراشه های دیگر نیز انتظار می رود که از جدیدترین استاندارد شارژ شرکت MediaTek پشتیبانی کنند، البته ما باید انتظار داشته باشیم دستگاه های تامین نیرو شده با این تراشه ها دیرتر عرضه شوند.

منبع:msnبدون دیدگاه