گوشی Galaxy S8 با صفحه نمایش ۴K عرضه می شود

صفحه نمایش های ۴K مخصوص گوشی ها به زمان بلوغ خود نزدیک شده اند.

به گزارش کلیک، شرکت های تولید کننده صفحه نمایش در ماه های اخیر صفحه نمایش های کوچکی با کیفیت ۴K را به نمایش گذاشته اند و اکنون تنها کاری که ما باید انجام دهیم انتظار برای استفاده از آن ها در گوشی های هوشمند جدید است.

به ادعای سایت UBI Research این فناوری به احتمال زیاد برای اولین بار در گوشی Samsung Galaxy S8 به کار خواهد رفت. سامسونگ در آخرین نمایشگاه تجاری برگزار شده از یک صفحه نمایش ۴K با اندازه ۵٫۵ اینچ پرده برداشت. این شرکت قبلا نیز علاقه خود را برای استفاده از صفحه نمایش ۴K در گوشی های هوشمند نشان داده است. بنابر این امکان به وقوع پیوستن این خبر بسیار محتمل است.

اما سوال اصلی این است که آیا داشتن چنین صفحه نمایش پر وضوحی واقعا مورد نیاز است. در پاسخ به این سوال موارد و اشکالات قابل توجهی وجود دارد:

برای مثال جهت به نمایش کشیدن پیکسل های بیشتر، پردازنده باید با قدرت بیشتری کار کند و در نتیجه مصرف شارژ باتری افزایش زیادی پیدا کرده و تولید کنندگان را با چالش بزرگی مواجه می کند.

اما استفاده از چنین صفحه نمایشی می تواند برای سامسونگ یک نقطه قوت نیز به حساب بیاید چرا که این شرکت می تواند در بازار جدید دستگاه های واقعیت مجازی پر جزئیات ترین صفحه نمایش را داشته باشد. اگر سامسونگ تصمیم بگیرد این کار را انجام دهد، می تواند با محدود کردن استفاده از آن در زمان مشاهده فیلم و یا مشاهده محتوای واقعیت مجازی به هدف خود دست پیدا کند و مشکل باتری را تا حدودی حل کند. شرکت سونی نیز از رویکرد مشابهی در گوشی Xperia Z5 Premium استفاده کرد.

در هر صورت ما باید تا سال آینده منتظر بمانیم و ببینیم آیا سامسونگ این اقدام را عملی خواهد کرد یا نه.

منبع: phandroidبدون دیدگاه