با ظاهر فعلی اینستاگرام برای همیشه خداحافظی کنید

یکی از مهم‌ترین تغییرات اعمال شده در آخرین نسخه منتشر شده رسمی اینستاگرام، تغییر در سازوکار قسمت خوراک (Feed) این اپلیکیشن است.

به گزارش کلیک، بر اساس گفته وبسایت این اپلیکیشن، در آپدیت جدید اینستاگرام، سازوکار بخش فید دستخوش تغییراتی شده است. الگوریتم جدید، مشابه الگوریتم فید فیسبوک نوشته شده که در آن به‌جای نشان دادن پست‌ها به ترتیب تاریخ‌شان، آن‌ها را “به‌ترتیب اهمیت برای کاربر” نشان می‌دهد. هرچند این تغییرات در حال حاضر برای همه کاربران اعمال نشده است، اما بر اساس آن‌چه در وبسایت گفته شده، این تغییرات به‌زودی برای همه اعمال خواهد شد.

new _instagram_feed

الگوریتم جدید برای نشان دادن تصاویر مشابه فیسبوک عمل می‌کند. برخلاف روال پیشین که در آن تصاویر به ترتیب زمان آپلود شدن در فید قرار ‌می‌گرفتند، اکنون از فاکتورهایی مثل محبوبیت عمومی برای نمایش آن‌ها استفاده می‌شود. این تغییرات که از ماه مارس به اجرا گذاشته شده‌اند، نگرانی‌هایی را مبنی بر دیده نشدن پست‌ها توسط همه کاربران به‌وجود آورده‌اند.

اما بر اساس گزارشی که جمعه گذشته در وبلاگ این شرکت قرار گرفت، آمار حاکی از رضایت بیشتر کاربرانی است که به سیستم جدید دسترسی داشته اند. به گفته اینستاگرام، در ماه‌های گذشته، تعامل کاربرانی که به سیستم جدید دسترسی داشته‌‌اند، بیشتر از سیستم قبلی بوده است و همچنین تعداد لایک‌ها و کامنت‌هایی که به پست‌ها داده شده نیز افزایش داشته است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، با روال جدید چیدمان پست‌ها در خوراک اینستاگرام تان، هر چقدر هم که افراد زیادی را دنبال کرده باشید، هرگز تصاویر و ویدئوهای پست شده توسط دوستان نزدیک و یا گروه موسیقی مورد علاقه‌تان را از دست نخواهید داد.

منبع: Mashableبدون دیدگاه