گوگل، با ارزش ترین شرکت دنیا به ارزش ۲۲۹ میلیارد دلار

امروز لیستی از ارزشمند ترین شرکت های دنیا منتشر شد که در آن شرکت های همچون گوگل، اپل، آمازون و فیسبوک جزء ده برند با ارزش دنیا قرار گرفته اند و شرکت گوگل توانست با ارزش ۲۲۹ میلیارد دلار رتبه اول را کسب کند.

به گزارش کلیک، امروز wpp و Millward Brown سالنامه ی BrandZ را که ۱۰۰ برند با ارزش دنیا را معرفی می کند، منتشر کردند که ارزش هر برند را برآورد می کند. شرکت Alphabet به دلیل تبلیغات مالی شرکت google و افزایش کار ها و ابتکاراتش در صدر این لیست قرار دارد.

ای برای دومین بار در سه سال اخیراست که این شرکت پس از رقابت با شرکت Apple برای گرفتن رده ی اول، در صدر لیست BrandZ قرار گرفته است.

با توجه به گزارش BrandZ ارزش شرکت Google با افزایش ۲۹ درصدی نسبت به سال قبل، به ۲۲۹ میلیارد دلار رسیده است در حالی که ارزش Apple با کاهش ۸ درصدی به ۲۲۸ میلیارد دلار رسیده است.

دو هفته قبل گزارش جدا گانه ای از شرکت Zenith Media منتشر شد که شرکت Google را به عنوان بزرگ ترین پخش کننده رسانه (media player) در دنیا معرفی کرده است که حدود ۶۰ میلیارد دلار از هزینه های تبلیغاتی در آمریکا را تحت کنترل خود دارد.

همانند سال گذشته، شرکت Microsoft با ارزش ۱۲۲ میلیارد دلار در رده ی سوم با ارزش ترین برند ها قرار گرفت. Facebook و IBM هم در بین ۱۰ برند با ارزش دنیا قرار گرفته اند که نشان دهنده این است که پنج تا از ده برند با ارزش امسال مربوط به شرکت های تکنولوژی است.

در بخش برند های مربوط به فروش کالا، رشد ۴۴ درصدی Amazon بسیار شگفت انگیز است. این فروشگاه انلاین از رده چهاردهم به رده هفتم صعود کرده است و ارزش آن با افزایش ۱۴ درصدی به ۱۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

در توضیح رشد شرکت Amazon، گفته شده است که این تجارت الکترونیکی شروع به تولید محصولات خود در سال اخیر کرده و شبکه درست و منظمی برای تحویل سریع و به موقع محصولات به خریداران ایجاد کرده است.

از آن جایی که شرکت Starbucks در رده ۲۱ قرار گرفته است، این شرکت زنجیره ای قهوه، به رشد ۴۹ درصدی ارزش خود رسیده است که این رشد، بیش از سایر برند های موجود در این لیست است. البته قسمتی از این رشد مربوط به طرح سفارش نوشیدنی و غذا از طریق موبایل و امتحان کردن آن است.

رشد شرکت Facebook هم جز موارد جذاب است. این شرکت با رشد ۴۴ درصدی نسبت به سال گذشته برای اولین باری است که توانسته است یک شبکه اجتماعی در بین ۱۰ برند با ارزش قرار بگیرد .

و اینک نگاهی به تمام برند های موجو در این لیست بیندازید.

brandz-top-brands

brandz-p2

منبع: adweek

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.