لری پیج به صورت مخفیانه ماشین پرنده می سازد

 

شرگت گوگل، ثروتمندترین و مشهورترین شرکت پیشگام در تکنولوژی، با چندین شرکت زیر مجموعه پروژه های بسیاری را در دست برنامه ریزی و تهیه دارد. اما یکی از جذاب ترین آن ها پروژه محرمانه طراحی و ساخت ماشین پرنده به  حساب می آید.

 

به گزارش کلیک، در دنیای تکنولوژی و عصر گجت ها، هیچ چیز غیر ممکن و یا دور از ذهن نیست. شرکت گوگل یکی از ابر قدرت های عرصه تکنولوژی با در دست داشتن شرکت هایی در زیر مجموعه خود دست به ابداع و طراحی پروژه هایی حیرت انگیز می زند. در آخرین اقدام این شرکت، «لری پیج» مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت به صورت محرمانه پروژه طراحی و تولید ماشین پرنده را در دست گرفته و سرمایه گذاری عظیمی در این رابطه انجام داده است.

طبق اخبار رسمی منتشر شده در« خبرگزاری بلومبرگ»، لری پیج موسس این شرکت با سرمایه گذاری شخصی به مبلغ ۷۰ میلیون پوند (۱۰۰ میلیون دلار)، در دو پروژه استارت آپ پیش رو اقدامی حیرت انگیز را رقم زده است.

۳۵۱۷A90400000578-3633027-image-a-12_1465479217883

لری پیج، بنیانگذار شرکت گوگل چندی پیش با بنیانگذاری دو شرکت پیشرو در عرصه تکنولوژی با نام “Zee.Aero” و “Kitty Hawk” در سیلیکون ولی، گامی بلند در ایجاد پروژه های تحقیقاتی ابداعی برداشت. این دو شرکت تازه کار که از سال ۲۰۱۰ کار خود را به صورت استارت آپ بر روی پروژه های ساخت هواپیماهای کوچک با قابلیت بلند شدن و فرود به صورت کاملا تخصصی، آغاز کردند اکنون بر روی استارت آپ اتومبیل های پرنده متمرکز شده اند. این شرکت در سال ۲۰۱۱ با دریافت ثبت اختراع، ماشینی پرنده را طراحی کرد که به صورت کاملا ساده اما با پیچیدگی های فراوان بر سر زبان ها افتاد.

در بسیاری از محافل شرکت Zee.Aero، به عنوان یکی از زیر مجموعه های وابسته به شرکت گوگل شناخته می شد و برخی آن را از زیر مجموعه های وابسته شرکت «Alphabet» می دانند، که این شرکت به شدت این امر را تکذیب کرده است. لری پیج با تایید موارد ذکر شده، این دو شرکت را جز سرمایه گذاری ها و پروژه های شخصی خود دانست و افزود تا کنون این مسئله محرمانه بوده و نیازی به اطلاع رسانی عمومی و رسانه ای شدن نداشته است.

 

۳۱۵D7E0E00000578-3454461-image-a-12_1455883276806

در سال ۲۰۱۵، شرکت Kitty Hawk دومین شریک کاری در استارت آپ ساخت ماشین پرنده، با همکاری گوگل این پروژه را آغاز کرد.

“سپاستین ترن” مدیر ارشد شرکت Kitty Hawk، و مدیر طراح در پروژه ماشین های پرنده و همچنین پروژه X  شرکت گوگل مدیریت بخش تحقیقاتی و مطالعاتی این استارت آپ را نیز بر عهده دارد تا تمامی مرحل از پیش طراحی تا تولید به نحو احسن اجرا شود. بر خلاف رقابت آشکار میان این دو شرکت در اجرای پروژه ها به بهترین شکل لری پیج سرمایه مشابهی را در اختیار شرکت Kitty Hawk و Zee.Aero قرار داده است. در ادامه همچنان شکل لری پیج و شرکت گوگل از صحبت درباره این دو شرکت و پروژه محرمانه امتناع می کنند.

۳۵۱۶۵A4800000578-3633027-Zee_Aero_patent_from_2011_-a-27_1465474820849

بر اساس توضیحات نزدیکان لری پیج، تمامی اقدامات صورت گرفته تا کنون تنها علایق شخصی این فرد بوده است و هیچگونه ارتباطی با شرکت گوگل نخواهد داشت. همچنین طبق اخبار منتشره از این دو شرکت، تنها خبرهای مربوط به شروع به کار در طراحی این پروژه به گوش رسیده است و تاکنون از مخابره شدن جزئیات این دو پروژه جلوگیری شده است، به عنوان مثال شرکت Zee.Aero در پی ارسال پستی در وبسایت رسمی این شرکت عنوان کرد:«ما در تلاشیم تا با بهترین طراحی، بهترین سخت افزار، بهترین تولید را عرضه کنیم. از ابتدا تا پایان.»  طی اخبار درز کرده از شرکت Zee.Aeroاین شرکت همچنین بهترین مهندسین و متخصصین را از سازمان ملی هوا و فضا، ناسا و شرکت هایی نظیر بوئینگ و  SpaceXبه خدمت گرفته است تا نتیجه کار فراتر از انتظار باشد.

در این فرایند نمونه اولیه ا ی از طرح، به مرحله پیش تولید رسیده است که بسیار شبیه بالگردهای کوچک با شباهت هایی به اتومبیل های اسپرت طراحی شده است.

۳۵۱۶۶C5F00000578-3633027-image-m-6_1465478235648

 

در ادامه، شرکت Terrafugia  نیز اذعان داشته است در پی طراحی یک ماشین پرنده، با امکانات بیشتر است که طبق پیش بینی این شرکت تا ۱۰ سال آینده رونمایی خواهد شد.

با طراحی و تولید پروژه هایی نظیر ماشین های خود ران (بدون نیاز به راننده) و تمام اتومات، پیش بینی می شود دیری نگذرد که در آینده ای نزدیک استفاده از این خودروها به عنوان دستیابی به جایگاهی در تکنولوژی مدرن همه گیر شده و دور از ذهن بودن آن به افسانه ها بپیوندد. باید دید کدام شرکت پیشگام در این رقابت نفسگیر خواهد بود.

 

منبع: dailymail.co.uk

 بدون دیدگاه