آموزش حل مشکل باز نشدن واتس اپ در آیفون با IOS 9

آیا با باز کردن واتس اپ در آیفون خود مشکل دارید؟ با ما همراه شوید.

کلیک – این برای من اتفاق وحشتناکی بود که ۵ ساعت زمان صرف کردم تا تاریخچه چت های واتس اپ را باز گردانم و به خصوص زمانی که احساس کردم انجام این کار امکان پذیر نیست کاملا نا امید شدم. زمانی که من اپلیکیشن واتس اپ را روی گوشی آیفون ۶ دوست داشتنی خود باز کردم، متوجه شدم که نه تنها واتس اپ هیچ کدام از چت ها را باز نمی کند بلکه هیچ خطایی هم نمایش نمی دهد و به صورت غیر طبیعی متوقف می شود. متاسفانه طی دو سال و نیم گذشته نیز هیچ نسخه پشتیبانی از واتس اپ رو کلود (فضای ابری) تهیه نکرده بودم. در ابتدا فکر کردم این مشکل به خاطر باگ های جزئی به وجود آمده و به زودی مشکل حل می شود، ولی حتی پس از طی کردن مراحل اساسی نیز مشکل حل نشد. اما در نهایت موفق شدم مشکل باز نشدن واتس اپ در سیستم عامل IOS 9 را در آیفون حل کنم. در اینجا قصد داریم نحوه انجام این کار را به شما نیز آموزش دهم ولی قبل از آن مراحل اساسی را با هم مرور می کنیم.

 

گام اول – واتس اپ را به جدید ترین نسخه به روز رسانی کنید

شاید شما هم مثل من همیشه اپلیکیشن های نصب شده روی آیفون خود را به روز نگه می دارید. ولی اگر اینطور نیست و واتس اپ شما اجرا نمی شود، آن را به جدید ترین نسخه به روز کنید. در جدید ترین نسخه ها مشکلات شناخته شده حل می شود و ممکن است با انجام این کار مشکل شما نیز حل شود.

 

گام دوم – آیفون را ریستارت (راه اندازی مجدد) کنید

درست است که این مرحله خیلی پیش پا افتاده است و هر کسی آن را می داند ولی در صورتی که مشکل شما به کش های ذخیره شده در حافظه مربوط باشد، ریستارت کردن گوشی آن ها را پاک می کند و ممکن است بدون نیاز به هیچ اقدام اضافی مشکل شما حل شود.

 

گام سوم – تنظیمات شبکه اینترنت خود را ریست کنید

بسیاری از اوقات به وجود آمدن تغییرات در تنظیمات شبکه می تواند به ناسازگاری با تنظیمات اپلیکیشن منجر شده و آن را از کار بیندازد. اگر این مورد باعث باز نشدن اپلیکیشن واتس اپ شما باشد با طی کردن مراحل موجود در عکس زیر می توانید تنظیمات شبکه خود را ریست کنید.

reset-iphone-network-settings-min

 

گام چهارم – بک آپ آی تیونز را بازگردانی کنید

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید انجام دهید، تهیه یک نسخه پشتیبان با استفاده از ی تیونز و سپس بازگرداندن آن است. ممکن است انجام این کار اختلال به وجود آمده را رفع نماید.

 

گام پنجم – با استفاده از اپلیکیشن های جانبی از گفتگو های واتس اپ خود بک آپ بگیرید

اپلیکیشن های جانبی زیادی وجود دارند که به شما امکان می دهند از اطلاعات یک اپلیکیشن خاص مثل واتس اپ نسخه پشتیبان یا بک آپ بگیرید. من نیز این راه را امتحان کردم و همه پیام های متنی بازگشت، ولی متاسفانه فایل های چند رسانه ای استخراج نشد.

 

و اما راه حل اصلی برای حل مشکل عدم باز شدن واتس اپ چیست؟

راه حلی که باعث شد مشکل من حل شود، پاک کردن تمامی محتواهای موجود در گوشی به صورت دستی و سپس بازگردانی اطلاعات با استفاده از بک آپ موجود در آی تیونز بود. اگر چه من قبلا اطلاعات خود را با استفاده از آی تیونز پاک کرده بودمreset-iphone-content-settings-min ولی مشکلم حل نشد. اما با پاک کردن اطلاعات به صورت دستی و طبق عکس زیر باعث رفع اختلال شد.

 

پس از پاک کردن کل اطلاعات، آیفون خود را به لپ تاپ وصل کرده و نسخه پشتیبان اطلاعات خود را بازگردانید.

پس از بازگشتن اطلاعات بهتر است هر چه سریع تر یک نسخه پشتیبان از واتس اپ خود در آی کلود ذخیره کنید

 

منبع: techtiptricksیک دیدگاه

Hadis karimpoor

سلام وقت بخیر ایفونم واتسابش مشکل بیدا کرده ای جند روز میخوام وارد شم یه صحفه باز میشه میشه لطفا کمک کنید