کاهش ۴ برابری تعرفه اتصال به سایت های داخلی

شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان محدودیت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهایی اصلا احساس نمی‌ کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می ‌کند.

به گزارش کلیک، ابوالحسن فیروزآبادی در خصوص تعرفه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات گفت: هزینه دسترسی به محتوای داخلی اینترنت تا پایان سال جاری چهار برابر کاهش خواهد یافت. تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات، نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با خدمات مشابه خارجی بهتر و بیشتر می ‌شود. این شبکه، مستقل و با مدیریت داخلی ارتباطات داخل کشور است و قابلیت اتصال به شبکه‌ های جهانی را نیز دارد.

وی ضمن تاکید بر تعرفه ارزان تر استفاده از شبکه ملی اطلاعات برای محتوای داخلی، افزود: شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان محدودیت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهایی اصلا احساس نمی‌ کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می ‌کند.

او تاکید کرد: اقدامات خوبی در حوزه فنی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است. نخستین مرکز تبادل داده ٢٧ اردیبهشت امسال در تهران افتتاح شد که ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه تا آخر خرداد می‌ رسد.

فیروزآبادی اضافه کرد: تا پایان این هفته نیز مراکز تبادل ترافیک در شیراز و تبریز هم راه ‌اندازی می‌شود و همه عرضه‌ کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب این شبکه کار می ‌کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه متصل شده اند و امیدواریم تا هفته آینده بانک‌ ها هم به این شبکه متصل شوند.

 بدون دیدگاه