E3 2016: نرخ فریم ریت و رزولوشن FIFA 17 مشخص شد

همان طور که اطلاع دارید، ساعاتی پیش کمپانی الکترونیک آرتز در مراسم EA Play، از عناوین جدید خود پرده برداشت. یکی از بازی های معرفی شده در این کنفرانس، نسخه ۲۰۱۷ عنوان فیفا می باشد که نظر همه گیمرها و تماشاگران را به خود جلب کرد. در طول این کنفرانس، ویدیویی از عنوان فیفا ۱۷ به نمایش گذاشته شد که شاهد وجود بخش داستانی بازی به نام در بازی بودیم. این بخش شما را با مسائل واقعی یک بازیکن فوتبال آشنا می سازد و تجربه واقعی ای را از دنیای فوتبالی برای شما به ارمغان می آورد. (برای مشاهده متن کامل این خبر، اینجـــــــــا کلیک کنید) متاسفانه کمپانی الکترونیک آرتز اطلاعات زیادی از بازی جدید FIFA 17 را در دسترس قرار نداد و برخی از وب سایت های معتبر خارجی نظیر گیم اسپات، Gamereactor و… پس از اتمام کنفرانس رسمی شرکت الکترونیک آرتز، تماس هایی را مسئولان آن داشته اند که در طول این تماس ها، اطلاعات و جزئیات بیشتری از بازی منتشر شد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، ساعاتی پیش وب سایت معتبر Gamereactor گفت و گویی را با مسئولان و توسعه دهندگان بازی فیفا ۱۷ داشته و در این گفت و گو، نرخ فریم ریت و رزولوشن این عنوان اعلام گشت. در زمان عرضه کنسول های نسل هشتم، بسیاری از گیمرها به فریم ریت و رزولوشن بازی ها در این دو کنسول اهمیت می دادند و در این رقابت، همیشه کنسول نسل هشتم شرکت مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان، عناوین ویدیویی را با کمترین رزولوشن و فریم ریت در مقایسه با کنسول پلی استیشن ۴ اجرا می کرد.

به دلیل ادامه این روند، برخی از طرفداران کنسول پلی استیشن ۴، نام ایکس باکس وان را به ایکس باکس ۷۲۰ تغییر دادند چرا که کنسول ایکس باکس وان بسیاری از عناوین ویدیویی را با کیفیت و رزولوشن ۷۲۰ (در برخی موراد رزولوشن ۹۰۰p نیز دیده شده است) اجرا می کرد. حال پس از معرفی یک بازی جدید، توجه گیمرها و منتقدان به سمت فریم ریت و رزولوشن بازی در دو کنسول PlayStation 4 و Xbox One رفته است.

طبق ادعای وب سایت گیمر اکتور، بازی مورد انتظار و پرطرفدار FIFA 17 با رزولوشن ۱۰۸۰p و فریم ریت ۶۰ فریم بر ثانیه بر روی دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ اجرا می شود. همان طور که  پیش بینی می شد، بازی فیفا ۱۷ هرگز جز عناوین سنگین ویدیویی (نظیر جهان باز و…) به حساب نمی آید و پیش بینی ما نیز، اجرای بازی با رزولوشن و فریم ریت ذکر شده بود. خوشبختانه عملکرد کنسول ایکس باکس وان در اجرای بازی فیفا ۱۷، دقیقا مشابه نسخه پلی استیشن ۴ بازی FIFA 17 می باشد و هیچ گونه تفاوتی درش وجود ندارد.

در طول نمایشگاه E3 سال میلادی جاری، اشاره شد که موتور سازنده عنوان فیفا ۱۷، از Ignite به فراست بیت تغییر پیدا کرده و این موتور جدید، قابلیت های جدیدی را به بازی اضافه می کند. امروزه بیشتر عناوین توسعه یافته توسط کمپانی الکترونیک آرتز، توسط موتور فدرتمند فراست بیت ساخته می شود که توان تولید جلوه های بصری فوق العاده زیبا را دارد. حال با توجه به تغییر موتور سازنده بازی، این عنوان با رزولوشن ۱۰۸۰p و فریم ریت ۶۰ فریم بر ثانیه در هر دو کنسول اجرا خواهد شد. البته شعبه کانادایی کمپانی الکترونیک آرتز، در تلاش پایداری این رزولوشن و فریم ریت در هر دو کنسول نسل هشتم می باشد.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده، بازی مورد انتظار فیفا ۱۷ در روز ۲۷ سپتامبر سال میلادی جاری (مصادف با ۶ مهر سال ۱۳۹۵) در آمریکای شمالی و ۲۹ سپتامبر امسال (مصادف با ۸ مهر سال ۱۳۹۵) در سراسر جهان برای کنسول های نسل هشتم و هفتم دو کمپانی سونی و مایکروسافت (پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰) و همچنین رایانه های شخصی متبنی بر سیستم عامل ویندوز عرضه می گردد. البته دارندگان اشتراک سرویس EA Access و Origin Access می توانند این بازی را چند روز زودتر از سایر افراد بازی کنند. این سرویس تنها مخصوص دارندگان کنسول ایکس باکس وان و رایانه های شخصی وجود دارد که عضویت در آن، به صورت پولی است و مزایای زیادی را برای کاربران آن در نظر گرفته شده است.

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با نسخه ۲۰۱۷ بازی فیفا چیست؟ امسال کدام بازی ورزشی لقب بهترین بازی را از آن خود خواهد کرد؟ Pro Evolution Soccer 2017 با فیفا ۱۷؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را با دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

مبنع: Segmentnext

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .