مسواک‌های هوشمند فیلیپس تمیزی دندان را رتبه بندی می‌کنند

شرکت فیلیپس مسواک برقی جدیدی به نام فلکس کر را معرفی کرده که به تلفن همراه شما وصل می شود. این مسواک هوشمند به شما کمک می کند که مطمئن شوید به خوبی دندان هایتان را می زنید.

به گزارش کلیک، این مسواک که در ماه جولای به بازار آمده یکی از معدود مسواک های هوشمند است که طی چندسال اخیر معرفی یا وارد بازار شده است. اغلب آنها اهداف مشابه برای تضمین میزان کافی مسواک زدن را دارا هستند. این مسواک ها ویژگی های منفردی دارد که قیمت ۲۰۰ دلاری آن را توجیه می کند.

این مسواک به وسیله بلوتوث fi تلفن همراه  متصل می شود و از حسگرهای مختلف استفاده می کند تا به شما بگوید که خوب مسواک می زنید یا خیر. لذا شبیه مسواکی الکتریکی با سیستم هدایت درونی می باشد.

انجمن دندان امریکا می گوید هم مسواک های دستی و هم برقی، می توانند بطور موثر و دقیق دندان هایتان را تمیز کنند. در واقع، در فهرست مسواک های توصیه شده این انجمن، هیچ یک از مسواک های برقی فهرست نشده اند. ممکن است فکر کنیم که هرچیز بسیار پیشرفته تر از مسواک دستی رایگان که از دندان پزشک ها می گیرید، کاملا زائد است. این مسواک ظاهرا شبیه اغلب مسواک های برقی است. درپوش قابل جابجایی و سه سطح لرزشی مختلف دارد که طبق نظر شرکت فیلیپس هر دقیقه حدود ۳۱۰۰۰ حرکت شستشو خواهد داشت.

این مسواک قابل اتصال حس گر مکان برای تعیین محل درحال شستشوی دهان و میزان مدت شستشوی هربخش دارد. این بخش ها به نوعی وسیع هستند و حس گر به اندازه کافی دقیق نیست که بگوید دندان خاصی جا افتاده است، بلکه فقط حدود ۵ تا۶ دندان را تحت پوشش قرار می دهد.

وقتی مسواک می کنید، نرم افزار برجسته می سازد که کدام منطقه درحال مسواک زدن است و مشخص می کند که چه زمانی آن بخش به اندازه کافی شسته شده است و می تواند حس کند که چه میزان فشار ارائه می کنید و چه اندازه مسواک را درآن منطقه کشیده اید.

شایر مسواک های اتصالی زمان فرایند مسواک زدنتان را به خوبی مشخص می کنند اما به اندازه این مسواک های جدید جزئی و دقیق نیستند. همچنین ادعا می شود که این مسواک ها حس می کنند که چه میزان فشار و مالش صورت گرفته و درصورت مسواک زدن بیش از حد هشدار می دهد. این نرم افزار درصورت تمیز بودن دندان نیز تشخیص می دهد و اگر بخواهید فریبش بدهید فقط با هشدار شما را از انجام این کار شرمنده می سازد.

برپایه تمام اطلاعات و داده های شستشویی که در این مسواک ها وجود دارد،شما می توانید سرمسواک های شخصی داشته باشید. شرکت فیلیپس گفته است که حدود ۳ هزار خطوط مختلف راهنمایی برای هدایت شما جهت تمیزسازی بهتر دندان هایتان وجود دارد – که بنظر می رسد انواع مختلفی بیش از آنچه انتظار می رود، وجود داشته باشد.

این مسواک سلامت دندان را با امتیاز دهی بعنوان مشوق جهت ایجاد عادات خوب مربوط به دندان تعیین می کند؛ هرچند درحال حاضر امتیازات برای چیزی بکار نمی روند.

درمقایسه با سایر مسواک های هوشمند، این مسواک ۲۰۰ دلاری در طبقه مسواک های گران تر قرار دارد که مشواک هوشمند ۴۰۰ دلاری پروفیکس را از دور خارج می کند. مشابه ترین مسواک، مسواک سری هوشمند اورال بی می باشد که حدود ۱۰۰ دلار قیمت دارد اما دامنه حس گرها و سرمسواک شخصی به شما نمی دهد.

فقط چون که این مسواک ها دارای بیشترین ویژگی های کیفی می باشد، به این معنی نیست که ویژگی هایش بهترین موارد موجود یا موارد لازم برای حفظ سلامتی دندان ها است. این مسواک ها قیمت بالایی دارند که اغلب افراد آن را به نفع مسواک های دستی ارزان یا حتی مسواک الکتریکی بدون بلوتوث کنار می زنند .

منبع:mashable

 بدون دیدگاه