WWDC16: اپل از اپلیکیشن Home رونمایی کرد

در کنفرانس WWDC، اپل اپلیکیشنی به نام Home را برای iOS10 معرفی کرد و قرار است تمام اپلیکیشن‌های خانه هوشمند توسط این اپلیکیشن کنترل شوند.

به گزارش کلیک، این اپلیکیشن برای کنترل وسایل اتوماسیون خانگی یا HomeKit products (چهار چوپی برای برقراری ارتباط و کنترل وسایل جانبی هوشمند در خانه کاربر) طراحی شده که چندین سال است کاربران در حال استفاده از آن‌ها هستند. در حال حاضر چند ده مورد از آن‌ها در دسترس کاربران قرار داد و طبیعتا هر گاه مردم آن‌ها را در مکانی بیابند، می‌خواهند آن‌ها را کنترل کنند. کاربران اپل تاکنون تنها می‌توانستند از اپلیکیشن‌هایی که توسط توسعه دهندگان دیگر ایجاد شده بودند، استفاده کنند. این اپلیکیشن‌ها ویژگی‌های یکسانی نداشتند و از وسایل کمی پشتیبانی می‌کردند.

apple-wwdc-20160613-2387.0

اپلیکیشن Home ویژگی واقعا خاص و شگفت انگیزی ندارد. اما به نظر می‌رسد برنامه مفیدی است و در مواقع نیاز می‌تواند به کاربر کمک کند. این اپلیکیشن از مکان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند و بخش موارد مورد علاقه کاربر، نیز در این اپلیکیشن جای داده شده است که موجب می‌شود کنترل سریع هر چیزی در مواقع نیاز به اندازه کافی آسان شود. اپلیکیشن Home در Control Center قرار داده شده است که موجب می‌شود مدیریت وسایل اتوماسیون خانگی سریع‌تر شود. هیچ کس نمی‌خواهد برای روشن کردن لامپ‌های خانه خود دائما به دنبال اپلیکیشن مناسب باشد.

منبع: thevergeبدون دیدگاه