منع فروش گوشی های iphone 6 و iphone 6 plus در چین

یک شرکت تولید کننده گوشی چینی ادعا کرده است که اپل گوشی های iphone6 و iphone6 plus را از طرح گوشی ۱۰۰c این شرکت کپی برداری کرده است و مقامات چینی با فهمیدن این موضوع دستور منع فروش گوشی های iphone6 و iphone6 plus را صادر کرده اند.

به گزارش کلیک، مقامات چینی، فروش گوشی های ایفون ۶ و ایفون ۶ پلاس را به دلیل کپی برداری این مدل گوشی ها از یک شرکت کم آوازه ی تولید گوشی چینی ممنوع کرد.

طبق گزارش Wall Street Journal، یک شرکت چینی، گوشی پنج و نیم اینچی اندرویدی به نام ۱۰۰c طراحی کرده است و شرکت اپل از طرح این گوشی کپی برداری کرده است و گوشی های iphone6 و iphone6 plus شبیه به ۱۰۰c را ساخته است.

مقامات چینی این موضوع را بررسی کرده اند و به یقین رسیده اند که طرح این گوشی مربوط به شرکت چینی بوده است و دستور منع فروش گوشی های iphone6 و iphone6 plus در چین را صادر کرده است.

شرکت اپل در ایمیلی که برای ما ارسال کرد گفت که iphone6 ،iphone6 plus ،iphone6 s ،iphone6 s plus و iphone Se  در چین به فروش می رسند و دستور مقامات چینی تا نتیجه ی دادگاه اعمال نخواهد شد.

شرکت های چینی تولید کننده ی گوشی در بسیاری از مواقع از طرح های آمریکایی ها کپی برداری کرده اند و مشکلاتی را برای کار کردن شرکت های آمریکایی در چین ایجاد کرده اند، با در نظر گرفتن این موارد، حکم اولیه دادگاه هرچه که باشد خیلی تعجب برانگیز نیست.

البته این احتمالم وجود دارد که گوشی ۱۰۰c بعد از اینکه گوشی های iphone6 و iphone6 plus در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ وارد بازار شدند، منتشر شده باشد.

این اقدام مقامات چینی ممکن است میزان فروش ایفون را تحت تاثیر قرار دهد. در حال حاضر اکثر خرده فروش های اپل در حال فروش iphone6 و iphone6 plus هستند.بدون دیدگاه