درمان هر نوع سرطان با واکسن جهانی جدید

چقدر خوب می‌شد اگر با استفاده از واکسنی که بدون توجه به نوع سرطان عمل می‌کرد، می‌توانست مرگ ناشی از سرطان را متوقف کرد. به تازگی نوعی واکسن سرطان جهانی معرفی شده است که می‌تواند دفاع های درونی بدن علیه سلول‌های سرطانی را فرا بخواند.

به گزارش کلیک، محققان در دانشگاه یوهان گوتنبرگ در ماینز آلمان، بعد از آزمایش روی موش‌ها که نتایج موثر را نشان داد، آزمایشات امن محدودی را روی انسان‌ها آغاز نموده اند.
فراموش نکنید این می تواند پرهیجان ترین و غیرمنتظره ترین اطلاعیه اپل در دبلیو دبلیو دی سی ۲۰۱۶ باشد.
برخلاف سایر واکسن‌ها که از بیماری خاصی پیشگیری می‌کنند، واکسن سرطان تنها برای بیماران دچار سرطان ارائه می‌گردد.هر درمان واکسنی، در واقع درمانی اعتیاد آور خواهد بود، چراکه قطعاتی ازRNA استخراج شده از سلول‌های سرطانی بیماران را برای فراخوانی واکنشی از سیستم ایمنی اش به کار میبرد.

چنین واکسن‌هایی سریع و ارزان تولید می‌شوند و هر آنتی ژن تومور می‌تواند توسط RNA رمزگشایی شود. لذا، رویکرد ایمنی درمانیRNA ذرات نانو که دراینجا معرفی شده می‌تواند به عنوان طبقه واکسنی جدید و باقابلیت کاربرد جهانی برای ایمنی درمانی سرطان در نظر گرفته شود.
از آنجا که سلول‌های سرطانی مشابه سلول‌های عادی هستند و می توانند همانند آنها رفتار کنند، سیستم ایمنی به آن ها حمله نمی‌کند. هرچند، با استفاده از آنتی ژن خاص سرطان، واکسن، سیستم ایمنی را برای آغاز حمله علیه تمام سلول هایی که در هرجای بدن شکل تومور گرفته‌اند، فریب میدهد.

برای ارائه این واکسن، دانشمندان RNA سرطان را در غشای چربی اسیدی قرار داده‌اند که بار منفی دارد. این مسئله اجازه می‌دهد واکسن به هر جا در بدن برود از جمله طحال، غدد لنفاوی و مغز استخوان.
وقتی واکس با سلول‌های ایمنی دندریتی برخورد کند، سلول‌های T بدن اطلاعات RNA را بررسی می‌نمایند. پاسخ بعدی خنثی سازی تمام سلول‌های توموری است که در طرح مشابهی قرار دارند.

آزمایشات انجام شده روی موش‌ها نشان داد که سیستم ایمنی آن ها می تواند با سرطان مبارزه کند. تیم تحقیقاتی آزمایش انسانی محدودی را آغاز نموده اند که شامل سه بیمار مبتلا به سرطان پوست بوده اند. هدف آزمایش فهم این مسئله بود که آیا واکنس برای انسان ایمن است یا خیر و نتایج نوید بخش بودند. نتایج اولیه نوید بخش هستند و عوارض جانبی شامل نشانگان تب مانند است که بهتر از عوارض ناشی از شیمی درمانی ها میباشد.
آزمایش بزرگتری می‌تواند در سال های آینده انجام شود. تیم تحقیقاتی باید ۱۲ ماه صبر کنند تا آزمایش‌های پیگیری درباره سه بیمار را قبل از ارائه گام‌های بعدی انجام شود که شامل آزمایش واقعی کارآمدی واکسن در از بین بین سرطان میباشد.بدون دیدگاه