هوآوی P10 به سنسور تشخیص اثر انگشت در جلوی گوشی مجهز می‌شود

گمانه زنی ها در رابطه با گوشی هوشمند Huawei P10 بسیار بالا گرفته است و بر اساس شایعات و درست چیزی حدود ۱۰ ماه قبل از ارائه رسمی این گوشی، گفته می‌شود سنسور اثر انگشت در دکمه Home این گوشی تعبیه خواهد شد.

به گزارش کلیک، هنگامی که هوآوی P9 در اوایل آپریل به طور رسمی عرضه شد، از یک سنسور تشخیص اثر انگشت در قسمت پشتی برخوردار بود. اگرچه هنوز برای اظهار نظر و کند و کاو در مورد نسل بعدی یعنی هوآوی P10 خیلی زود است، ولی احتمالا به یاد دارید که در اکتبر ۲۰۱۵ نشانه هایی از وجود یک جفت دوربین در پشت این گوشی پدیدار شدند و بعد به حقیقت پیوستند؛ درست ۶ ماه قبل از ارائه رسمی آن! از این رو، می‌توان کمی خوش بینانه به این موضوع نگاه کرد و این مسئله را به P10 نیز نسبت داد.

با وجود این که حدودا ۱۰ ماه تا عرضه این گوشی زمان باقی مانده، اما شایعات بر این مبنا هستند که این بار هوآوی قصد دارد سنسور تشخیص اثر انگشت را در قسمت جلوی گوشی قرار دهد و به احتمال زیاد دکمه Home هدف احتمالی هوآوی از این اقدام است.

اگر نگاهی به هوآوی P9 بیندازیم، متوجه خواهیم شد که سنسور تشخیص اثر انگشت در این گوشی در پشت قرار گرفته است؛ درست در قسمت زیرین جفت دوربین که با برند Leica مشخص شده اند. اما هنوز هیچ شایعه ای مبنی بر پشتیبانی P10 از دوربین دوگانه در قسمت پشت گوشی منتشر نشده است، اما می‌توان حدس زد که در آینده ای نزدیک باید شاهد درز اطلاعاتی در این باره باشیم. در P9، هر دو دوربین پشتی ۱۲ مگاپیکسل هستند، ولی با این تفاوت که یکی از آن ها تنها قابلیت تصویر برداری تک رنگ دارد و همین نکته باعث شده است تا دوربین قادر باشد اطلاعات دقیق تری راجع به بررسی وضعیت نورپردازی در هنگام تصویر برداری به دست آورد. این قابلیت شخصا مرا تحت تاثیر قرار داد و به وضوح خلاقیت یک شرکت را در تولید گوشی هوشمند به رخ کشید.

با توجه به پیشرفت قابل توجه هوآوی در صنعت تلفن های هوشمند، انتظار می‌رود بحث ها و گفت‌و‌گو های زیادی راجع به این شایعات در فضای مجازی به راه بیفتد و می‌توان امیدوار بود که پرچمدار جدید هوآوی انتظارات کاربران را براورده سازد.

p10

تصویر احتمالی از ظاهر گوشی P10 با یک جفت دوربین در پشت گوشی

 بدون دیدگاه