Google Analytics امن تر شد

با افزایش میزان هک سایت‌ها، گوگل آنالیتیکس به کاربران در صورت هک هشدار امنیتی ارسال می‌کند.

به گزارش کلیک، گوگل اعلام کرد در حال گسترش هشدارهای امنیتی گوگل آنالیتیکس است. اکنون این نرم‌افزار در صورت هک شدن سایت برای اسپم به صاحبان آن اطلاع می‌دهد و آن را در دستورالعمل وبمستر گوگل قرار می‌دهد.

اگر سایت شما توسط یک شخص ثالث هک شود، گوگل آنالیتیکس فورا دامنه سایت شمارا علامت زده و شمارا نسبت به منابع موردنیاز برای حل مشکل هدایت می‌کند.

تابستان گذشته گوگل نشان داد که هک سایت برای اسپم در مقایسه با همان زمان در سال قبل افزایش ۱۸۰ درصدی داشته است. اگر صاحبان وب‌سایت مستقیما با ما در مورد این قضیه تماس بگیرند، احتمال ثابت شدن روی ۷۵ درصد وجود خواهد داشت.

گوگل توصیه می‌کند علاوه بر گوگل آنالیتیکس، بهتر است سایت خود را در کنسول جستجو بررسی کنید که ویژگی‌های امنیتی بیشتری دارد. برای مثال، یک ویژگی با عنوان مسایل امنیتی وجود دارد که هر زمان اوضاع سایت شما خوب نباشد به شما هشدار می‌دهد.مسایل امنیتی مشکلات را پیداکرده و علامت‌گذاری می‌کنند.

اگر وب‌سایت شما قربانی هک شده است، گوگل یک راهنمای بازیابی دقیق دارد که به شما در تصحیح مشکلات پیش‌آمده کمک کرده و سایت شما را مجددا امن می‌کند.بدون دیدگاه