استیوجابز باعث برد یک تیم بسکتبال شد

سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد الهام بخش یک تیم بسکتبال و لبران جیمز شده است. تیمی که رقیب ورزشکاران مورد علاقه ساکنان  سیلیکون ولی است.

به گزارش کلیک،  شور و شوق و هیجان درونی استیو جابز موهبتی است که منتشر شده و همگان را در بر می گیرد.  

متاسفانه برای تیم موردعلاقه سیلیکون ولی  Golden State Warriors ، سخنان پر شور مدیر اپل به مثابه انگیزه ای برای لبران جیمز و تیمش محسوب شده است.

بر اساس گزارشی که روز سه شنبه منتشر شده، او در تلاش برای انگیزه دادن و الهام بخشی به هم تیمی هایش در رختکن مسابقات بسکتبال ، اقدام به ایراد و در واقع تکرار سخنانی کرده که استیو جابز در سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد بیان نمود.

از زمان مرگ او تا کنون این سخنان بارها از سوی مخترعان،  کارآفرینان و رهبران دنیای تجارت به اشتراک گذاشته شده است. اما برای بسیاری استفاده  تیم بسکتبال Cleveland Cavaliers که به شیوه های بازی قدرتی در مقابل بازی فکری تیم سیلیکون ولی معروف است، از اظهارات یکی از نظریه پردازان شاخص دنیای فناوری ممکن است کمی عجیب به نظر برسد.

جالب اینجاست که تنها چند هفته پیش جیمز این سخنان را برای هم تیمی هایش به اجرا گذاشت و یکی از آنها به نام Kevin Love  که به خاطر ارائه بازی های ضعیف مورد انتقاد قرار گرفته بود به این سخنرانی ها رجوع کرده و به آنها گوش کرده است.

این گزارش که از وقایع داخل رختکن این تیم سخن می گوید، عنوان می دارد که لاو از چند هفته پیش شروع به مطالعه در رابطه با استیو جابز کرده بود. جمله ای که بیش از همه وی را به خود مشغول کرد عبارت ” گرسنه و ناآگاه  بمان” بود. عبارتی که تلویحا به معنای آن است که نباید از گرسنگی و عدم اطلاع سرافکنده و شرمسار بود. وی که این جمله را برای شرایط خود بسیار آرامش بخش یافته بود آن را بر روی کفش خود نوشت تا به خود متذکر شود که نباید سخت بگیرد.

شاید کنایه دار ترین بخش داستان این واقعیت است که بسیاری در سیلیکون ولی تیم گلدن استیت را به طور غیر رسمی تیم ورزشی صنایع فناوری خود می دانند.

در نهایت به نظر می رسد که تیم وریورز کمی بیش از حد به هوش و درایت خود بالیده و لازم است تا از سخنان حکمت بار اشخاصی چون جابز برای پیشبرد عملکرد تیمی اش بهره ببرد.بدون دیدگاه