آیا ساخت گوشی non-nexus گوگل واقعیت دارد؟

این که گوگل برای ساخت گوشی های آندروید خود جاه طلبی های بسیار دارد دیگر یک راز نیست، اما گزارشی جدید از دیلی تلگراف نشان می دهد یک جدول زمانی بسیار تهاجمی تر از آن چه ما تصور می کردیم وجود دارد.
به گزارش کلیک، منابع ناشناس در اپراتورهای تلفن همراه به جیمز تیتکوب از دیلی تلگراف گفته اند که گوگل در حال آماده سازی خود برای انتشار “یک گوشی با مارک گوگل” می باشد و یکی از ارشدهای آن ها گفته است که این دستگاه “تا پایان سال منتشر خواهد شد.”

هر چند جزئیات بیشتری از این گوشی در دسترس نیست، ولی گفته می شود که این گوشی متمایز از گوشی های نکسوس گوگل خواهد بود که توسط شرکای آن تولید می شود.

جدول زمانی رسمی گوگل برای انتشار اولین گوشی هوشمند خود برای سال ۲۰۱۷ از طریق پروژه آرا است. صفر درصد احتمال این وجود دارد که پروژه آرا برای عرضه در سال ۲۰۱۶ آماده باشد، پس طبق این گزارش می توانیم منتظر انتشار گوشی دیگری از کلاس نکسوس باشیم. رئیس گوگل سوندار پیچای در طول کنفرانس کد (Code) گفت که این شرکت در مورد طراحی گوشی های نکسوس سختگیرتر و قاطعانه تر عمل خواهد کرد، که هنوز هم محصولی مشترک با همکاری شرکای سخت افزاری آن است.

شاید این گزارش دیلی تلگراف خیلی هم جدی نباشد. چون تمام گوشی های نکسوس با این که محصولی مشترک هستند، تمامی نرم افزارهایی را که گوگل می خواهد به طور پیش فرض بر روی خود دارند و تصور این که گوگل بخواهد گوشی دیگری عرضه کند (حتی در سال های نزدیک) کمی دور از انتظار است، چرا که همین گوشی ها نیاز های آن ها را برآورده می کند و همه به طور پیش نرم افزارهایی مانند Google Play را بر روی خود دارند. البته شاید زیاده خواهی و جاه طلبی های گوگل و پیچای فراتر از این حرف ها باشد و بخواهند که وارد عرصه رقابت گوشی های تلفن همراه نیز شوند. هیچ چیز از گوگل بعید نیست.بدون دیدگاه