بازیابی یادداشت‌های پاک شده از آیفون یا آی پد

با توجه به گسترش استفاده از تلفن همراه و تبلت توسط افراد مختلف، این دستگاه‌های ارتباطی به یکی از ابزارهای ضروری و بسیار مهم زندگی تبدیل شده اند. این اهمیت تا جایی است که حتی برخی از افراد از از‌ آن‌ها به جای کاغذ و یا دفترچه‌های یادداشت استفاده می‌کنند. به همین تعداد اپلیکیشن‌های یادداشت برداری و نگهداری یادداشت‌ها روزبه‌روز زیادتر می‌شوند.

کلیک_ حتماً تابه‌حال با مشکل پاک شدن و یا پاک کردن غیرعمدی یادداشت‌ها در اپلیکیشن‌های یادداشت نویسی تلفن‌های همراه مواجه شدید. احتمالاً بعضی از این یادداشت‌ها مهم و حیاتی بوده‌اند و از دست دادن آن‌ها چیزی شبیه به فاجعه بوده است. اما نگران نباشید در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه یادداشت‌های پاک شده خود را در دستگاه‌های اپل مثل آیفون یا آی پد بازیابی کنید.

اخیراً به دلیل استفاده از تکنولوژی‌ تشخیص اثرانگشت و همچنین قابلیت رمزگذاری در سیستم‌عامل iOS، کاربران تمایل بیشتری در استفاده از تلفن همراه یا آی پد خود برای نگهداری یادداشت‌های مهم و ضروری خود دارند.

اگرچه سایر اپلیکیشن‌های مربوط به یادداشت‌برداری و نوشتن یادداشت‌ها مثل Evernote یا Google Keep عملکرد بهتری نسبت به اپلیکیشن‌های مخصوص اپل داشته‌اند، اما کاربران زیادی هنوز از اپلیکیشن‌های مخصوص اپل برای یادداشت‌برداری و نوشتن یادداشت‌هایشان استفاده می‌کنند. چون نیازی به دانلود اپلیکیشن اضافی و خاصی ندارند و فقط کافی است اپلیکیشن یادداشت‌برداری اپل را باز کنند و شروع به تایپ کردن یادداشت خود کنند.

یکی از مزیت‌های اپلیکیشن یادداشت‌برداری اپل همین استفاده ساده و روان است که مورد علاقه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. اما نکته مهم و قابل توجه این است که اگر کاربر اشتباهاً و غیرعمدی یادداشت خود را پاک کند، بازیابی این یادداشت‌ها آن هم در دستگاه‌های اپل مثل آیفون و آی پد به‌سادگی نوشتن یادداشت نیست. البته باید توجه داشت که اگرچه بازیابی یادداشت ساده نیست اما خیلی دشوار و غیرممکن هم نیست.

برای بازیابی یادداشت پاک شده کافی است مراحل زیر را به‌دقت طی کنید:

گام اول: اپلیکیشن یادداشت‌برداری اپل با نام Notes را باز کنید.

گام دوم: معمولاً این اپلیکیشن به عنوان آخرین مورد در صفحه نمایش تلفن همراه یا آی پد نمایش داده می‌شود، آیکون اپلیکیشن را به گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش انتقال دهید.

گام سوم: پایین صفحه، پوشه‌ای به نام Recently deleted قرار دارد. در این فولدر یا پوشه تمام یادداشت‌هایی که در طول ۳۰ روز گذشته پاک شده‌اند، قرار دارند و از آنجا می‌توان تمام یادداشت‌هایی که در طول ۳۰ روز یا یک ماه گذشته پاک شده‌اند را بازیابی کرد.

گام چهارم: بر روی پوشه Recently deleted کلیک کنید و دکمه edit در گوشه سمت راست پایین را باز کنید.

روی یادداشتی که می‌خواهید بازیابی شود، کلیک کنید و به همین روش هر تعداد یادداشت پاک شده‌ای را که می‌خواهید بازیابی کنید، انتخاب کنید.

گام پنجم: روی دکمه ‌Move to که در گوشه سمت چپ پایین قرار دارد کلیک کنید. پوشه مقصد را انتخاب کنید. در صورتی که پوشه خاصی برای یادداشت‌ها ندارید، در این مرحله می‌توانید پوشه موردنظر را بسازید.

در این پنج گام متوجه شدید که چگونه یادداشت‌های پاک شده از روی آیفون یا آی پد را بازیابی کنید. به همین راحتی. البته توجه کنید که با این روش فقط می‌توانید یادداشت‌هایی را که در طول ۳۰ روز گذشته و نه بیشتر پاک شده‌اند، بازیابی کنید.

 بدون دیدگاه