شیفر

بامیلو موفق تر است یا دی جی کالا؟

فروشگاه اینترنتی بامیلو bamilo دومین فروشگاه B2C پربازدید در ایران است. بامیلو تابستان سال ۹۳ به‌عنوان یکی از ونچرهای روماک که خود زیرمجموعه راکت اینترنت است، راه اندازی شد. در ادامه به بررسی مشروح عملکرد بامیلو می پردازیم. با کلیک همراه باشید.

کلیک- موزاندو نیز پس از ناکامی در نیل به اهدافش، اخیراً با بامیلو ادغام‌شده است. بامیلو بازار هدفی شبیه به دیجی‌کالا دارد و حتی تنوع بالاتر رده محصولات آن دیجی‌کالا را به تحرک واداشت. هرچند درفروش محصولات دیجیتال به دیجی‌کالا نرسیده است امّا در فروش رده پوشاک که البته دیجی‌کالا وارد آن نشده، پیشتاز بازار است. رتبه الکسای بامیلو در ایران ۵۱ و در دنیا ۲۵۹۳ است، که رتبه جهانی آن در سه ماه اخیر ۹۰ رتبه نزول را نشان می‌دهد. بانس ریت بامیلو بالاست و عدد ۴۰٫۶۰% را نشان می دهد که البته در سه ماه اخیر کاهش ۱۷ درصدی داشته است که نشان از بهبود نسبی وضعیت صفحه فرود بامیلو دارد و این بانسریت در رنج نرمال قرار دارد. میانگین تعداد صفحات روزانه بازدید به ازای هر کاربر ۵٫۲۴ است که در سه ماه اخیر افزایش ۳۵٫۸۰% درصدی داشته است. میانگین زمان حضور هر کاربر در سایت ۵ دقیقه و ۲ ثانیه در روز است، که در سه‌ماهه اخیر ۳۰٫۰۰% افزایش داشته است. از تمام مراجعات به سایت بامیلو، ۵ درصد از موتورهای جستجوست که در سه‌ماهه اخیر ۲۲% افزایش داشته است. برخلاف دیجی‌کالا درصد زیادی با جستجوی نام بامیلو در موتورهای جستجو وارد سایت بامیلو نشده‌اند، بلکه ۵۲% با جستجوی عبارات کلی نظیر فروشگاه اینترنتی، خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی لباس وارد سایت شده اند. هرچند این موضوع بیانگر موقعیت مناسب در موتورهای جستجو است، امّا از طرف دیگر بیانگر عدم شناخت کافی از این برند در سطح عمومی نسبت به دیجی‌کالاست. تعداد سایت هایی که لینک به بامیلو در آن‌ها موجود است ۳۵۷۱ سایت است و سرعت بارگذاری صفحه سایت در رده کند قرارگرفته و ۷۵% سایت‌ها از آن سریع‌تر بارگذاری می‌شوند. زمان لازم برای بارگذاری سایت ۲٫۵۹ ثانیه است. نمودار زیر روند جستجو کلمه “بامیلو” در گوگل را نمایش می‌دهد که بیانگر روند صعودی آن در درازمدت است، هرچند در مواقعی با کاهش نسبی مواجه شده است. نقطه اوج این نمودار، مصادف با نوامبر ۲۰۱۵ یعنی هم‌زمان با تعریف کمپین “بلک فرایدی” بامیلو است.

bamilo-gift-card-2902-1062431-4-zoom

بخش اول ) دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا برای اکثر کاربران اینترنت ایران شناخته شده است.دیجی کالا که استارت اولیه خود را از سال ۸۵ و با فعالیت محدود در زمینه فروش اینترنتی آغاز کرده توانسته با فعالیت مداوم و تحسین برانگیز در طی مدت ۸ سال خود را به عنوان بزرگترین،معتبرترین و پردرآمدترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل کند؛ به گونه ای که نشریه اکومونیست در گزارشی از کسب و کارهای اینترنتی ایران،ارزش دیجی کالا را بیش از ۲۹ میلیون دلار برآورده کرده و جایگاه نخست کسب و کارهای اینترنتی در ایران را با اقتدار به این مجموعه عظیم واگذار کرده است ( پس از دیجی کالا کافه بازار با ارزش ۸ میلیون دلار و سایت شبکه تبلیغات با ارزش ۳ میلیون دلار در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. )
عملکرد بی نقص دیجی کالا در این چند سال اخیر به گونه ای بوده که توانسته اعتماد و اعتبار زیادی در میان کاربران اینترنت ایران کسب کند و در میان کسانی که تاکنون از این سایت خریدی نداشته اند حس مثبتی ایجاد نماید.چرا که سایتی با فروش روزانه بیش از ۱ میلیارد تومان در ماه گویای حضور یک برند معتبر اینترنتی در ایران می باشد.

بخش دوم ) بامیلو
فروشگاه اینترنتی بامیلو که در تیرماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد نخستین پروژه کمپانی جهانی راکت اینترنت در ایران می باشد.راکت اینترنت که توسط برادران ساویر در اروپا اداره می شود با هدف پیاده سازی کسب و کارهای اینترنتی موفق دنیا در سایر کشورها توانسته تا کنون درآمد قابل توجهی کسب کند.این کمپانی در ایران با سه سایت بامیلو،موزاندو و بدو فود کار خود را آغاز کرده است.آنچه که تاکنون توانسته سبب برتری بامیلو نسبت به بسیاری از فروشگاه اینترنتی باسابقه در کشور باشد به چهار عامل زیر ارتباط دارد:

۱- پشتوانه مالی عظیم راکت اینترنت
۲-تجربه بسیار زیاد تیم مدیریت
۳-محصولات متنوع و باکیفیت
۴-طرحهای خلاقانه تشویقی و تخفیفی خرید

بخش سوم ) آغاز رقابت میان دیجی کالا و بامیلو
از آغاز فعالیت بامیلو تا کنون به طور شگفت آوری شاهد تبلیغات انبوه این سایت در میان اکثر سایتهای پربازدید و معتبر ایرانی بوده و هستیم.با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که بامیلو در هر ماه بیش ۵۰ میلیون به طور حداقل برای تبلیغات خود هزینه می کند.دو تبلیغ بنری در ورزش ۳، خبرگزاری های مطرح کشور همچون خبرآنلاین، فیس نما،یوتیوب و بسیاری سایتهای دیگر شاهد بنرهای مختلف و موضوعی بامیلو هستیم.البته بامیلو در کنار این تبلیغات انبوه و پرهزینه که توانسته سایت خود را در کمتر از ۱ سال به رتبه ۴۸ سایتهای پربازدید ایرانی برساند از تیم مدیریتی قوی و باتجربه برخوردار است.طرح های تشویقی خرید و تخفیف ها،طراحی بنرهای تبلیغاتی حرفه ای،فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی بخشی از عوامل موفقیت این سایت می باشد.
اما با مرور فعالیت چند ماهه این سایت و تغییراتی که در دیجی کالا مشاهده کردیم می توان بیان کرد که دیجی کالا تا مدتها خطری از سوی هیچ سایت مشابه ایرانی حس نمی کرد.یکه تازی غیر قابل انکار دیجی کالا سبب شده بود که تا مدتها شاید عملکرد یکنواختی از این مجموعه باشیم.گرچه همین عملکرد یکنواخت با کیفیت و اثربخشی بالا انجام می شد اما با تولد بامیلو،دیجی کالا خطر کاهش جایگاه خود را طبق آمار حس کرده و یا با درایت توانسته با پیش بینی آینده،برنامه های پیشگیری از کاهش جایگاه خود را آغاز کند.
در چند ماه اخیر دو تغییر عمده در برنامه های مارکتینگ دیجی کالا مشاهده کردیم:

۱-افزایش تبلیغات دیجی کالا در سایتهای معتبر ایرانی و آغاز تبلیغات محیطی ( در ایستگاه های مترو )
۲-افزایش تنوع محصولات خود

در ادامه به بررسی مزیت‌ها، ضعف، موقعیت‌ها و تهدیدهای پیش روی بامیلو پرداخته‌ایم.

مزایا و توانایی‌ها

• پشتوانه مالی و فنی راکت اینترنت.
• گروه‌های کالایی متنوع.
• تنوع بسیار بالا در رده مد و لباس؛
از برندهای لوکس مثل فراتلی روزتی تا برندهای متوسط مثل برشکا و برندهای سوپرمارکتی ارزان مثل Max و همین‌طور برندهای ایرانی.
• بخش پشتیبانی آنلاین (که البته خیلی هم قوی عمل نمی‌کند ولی روند رو به رشد خوبی دارد.)
• کمپین‌های تخفیفی متنوع و همیشگی و اطلاع‌رسانی به‌موقع آن‌ها و ارسال کدهای تخفیفی به‌صورت تصادفی و یا به مناسبت‌های مختلف و همچنین اهدای کد تخفیف درازای عضویت در خبرنامه که باعث شده در عرض یک سال، بامیلو به دومین فروشگاه مطرح اینترنتی ایران و مهم ترین رقیب دیجی‌کالا تبدیل شود.
• طراحی متفاوت رابط کاربری نسبت به سایر سایت‌های مشابه.
• بخش بلاگ بامیلو که مطالب متنوعی حتی با موضوع سرگرمی و کسب‌وکار در آن بارگذاری می شود. هرچند این بخش تنها ۲٫۶۳ بازدیدکنندگان بامیلو را به خود جذب می‌کند و از این لحاظ در مقایسه با “دیجی‌کالا مگ” ضعیف‌ عمل کرده است.
• بامیلو از فرم یک فروشگاه خارج است و بیش‌تر یک بازار است، چراکه محصولات در انبار خود ذخیره نمی‌کند بلکه موجودی انبار تأمین‌کننده را به‌عنوان موجودی خود اعلام می‌کند و پس از هر سفارش و یا ترکیب بار سفارشی‌ها باهم، سفارش از تأمین‌کننده دریافت می‌شود و پس از تأیید سلامت کالا توسط کارشناسان بامیلو برای مشتری ارسال می‌شود، که مزیت آن عدم هزینه انبارداری و یا موجودی بیش‌ازحد است ولی ایراداتی نیز دارد مثل کاهش سرعت پاسخ‌دهی و افزایش هزینه حمل‌ونقل که چالش اصلی یافتن نقطه بهینه برای ترکیب استراتژی انبار متمرکز نزد خود خرده‌فروش و تأمین‌کننده است، که البته بامیلو در این موضوع عملکرد خیلی قابل قبولی نداشته است.

در موارد زیر که از سایت بامیلو برداشته‌ شده است، نحوه عملکرد بامیلو بسیار ساده بیان شده است:
• وجود اپلیکیشن بامیلو برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS.
• وجود نسخه سایت سازگار با موبایل.
• تبلیغات گسترده در فضای مجازی و کمپین‌های تبلیغاتی به‌موقع و مناسب (مثل «شانس در میزنه!» با همکاری ایرانسل) و همچنین استفاده گسترده از تبلیغات یاهو میل.
• استفاده از تکنیک‌های retargeting برای تبلیغات آنلاین.
• استفاده از تکنیک‌های داده‌کاوی در تحلیل رفتار مشتریان و ارائه پیشنهادهای سنجیده و مناسب به آن‌ها.

۱۳۲۴۹۹۴۱_۱۷۳۵۰۵۳۷۱۰۰۶۶۶۰۴_۱۶۹۸۳۲۷۸۸۰_n

نقاط ضعف
• ناقص بودن توضیحات و بررسی محصولات به نسبت دیجی‌کالا و عدم تمایل کاربران به نظر دادن و امتیاز دادن به کالاها در این سایت که عملاً نمی‌تواند مثل دیجی‌کالا به تصمیم‌گیری مشتری کمک کند.
• پاسخ‌گویی ضعیف نسبت به دیجی‌کالا؛ (عدم وجود پاسخ‌گویی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) و همچنین به دلیل ظرفیت کم خطوط تماس تلفنی کاربر اکثر اوقات یا بوق اشغال مواجه می‌شود یا با صف انتظار. (البته پیش‌تر بامیلو از خطوط تلفن مجازی استفاده می‌کرد که اصلاً خیلی اوقات نمی‌شد با آن‌ها تماس گرفت.)
• به علت عدم هماهنگی با تأمین‌کنندگان و نداشتن انبار متمرکز بازه زمانی ارسال گاهی طولانی می‌شود و حتی مشاهده‌شده که پس از چند روز بامیلو سفارش را لغو کرده است، که البته این مشکل با هماهنگی بیش‌تر مثلاً از طریق اتحاد استراتژیک و یا سیستم اطلاعاتی مشترک برطرف می‌شود.
• بسته‌بندی نامناسب مرسوله‌ها، استفاده از کیسه‌های سایز بزرگ برای سفارش‌ها با سایز کوچک که تأثیر بد بر تجربه مشتری می‌گذارد.
• نداشتن لباس فرم برای پیک‌های ارسال محصولات و عدم آموزش برخورد مناسب به آن‌ها.

موقعیت‌ها
• بامیلو با بهبود پاسخگویی به مشتری می‌تواند وجهه برند خود را بسیار تقویت کند برای این مهم باید مرکز تماس بامیلو ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی تماس مشتریان باشد.
• بامیلو با توجه به اتخاذ استراتژی چابک سازی زنجیره تأمین جهت کاهش هزینه‌های موجودی باید به تکمیل چرخه این استراتژی بپردازد و آن ارتباطات مؤثرتر با تأمین‌کنندگان و یا داشتن حجم اندکی موجودی برای توانایی پاسخگویی مناسب به سفارش‌ها است؛ چراکه عمده ضعف بامیلو در مقایسه با دیجی‌کالا همین مسئله است.
• با توجه به مزیت نسبی بامیلو درزمینه مد و لباس، بهتر است بامیلو به تقویت محصولاتی که در این رده کمتر مورد توجهش بوده نظیر عینک‌های آفتابی بپردازد و با دو سایت تخصصی این حوزه یعنی دیدیار و نوریک اپتیک رقابت کند. و حتی از ایده این دو سایت برای انتخاب آسوده‌تر مشتریان برای تمام محصولات مد و لباسش برای تثبیت جایگاه خود بهره ببرد. ایده این است که مشتری می‌تواند چند مدل و یا چند سایز البته محدود از محصول را سفارش دهد و در محل تست کند و هر یک از محصولات را که پسندید انتخاب کند درواقع این کار بردن اتاق پرو به منزل مشتری است. البته راهکار دیگر ولی به نظر پرهزینه‌تر و غیرملموس‌تر برای کاربر ایرانی تکنولوژی اتاق پرو مجازی است که کاربر چند سایز مهم اندام خود را به سایت اعلام می‌کند و سایت اعلام می‌کند و سایت نیز پیشنهاد‌های خود را بر تن مانکن مجازی هم سایز مشتری می‌پوشاند و مشتری می‌تواند با تغییر سایز لباس‌ها، تناسب آن‌ها را مشاهده کند و تصمیم نهایی را بگیرد.
• طراحی کمپین پایین‌ترین قیمت و تبلیغ گسترده آن‌که البته فعلاً علی‌رغم گذشت زمان زیادی از معرفی کمپین، عملیاتی نشده است می‌تواند علاوه برجذب مشتریان زیادی به سایت از این حیث که چون بامیلو ادعا کرده که اگر قیمت محصولی پایین‌تر بود، هم قیمت را کاهش می‌دهد و هم کد تخفیف ۲۰ هزارتومانی می‌دهد؛ پس واقعاً پایین‌ترین قیمت را دارد، از طرف دیگر می‌تواند بدون صرف هزینه زیاد نیروی انسانی از شرکت‌کنندگان در این چالش به‌عنوان رصد کنندگان تحرکات رقیب استفاده کندو با توجه به ارائه کد تخفیف ۲۰ هزارتومانی، از بدبین شدن این کاربران به سایت نیز جلوگیری کند. پس بهتر است بامیلو هر چه سریع‌تر و قوی‌تر این کمپین را کلید بزند تا تحولی شگرف در بازار خود و رقبایش ایجاد کند.

تهدیدها:
• از دست دادن جایگاه فروش محصولات رده مد و لباس با توجه به ظهور رقبای جدید مثل بایکس و شیکسون در پوشاک و اکسسوری و baxar.ir در زمینه اکسسوری؛

که البته تنوع برندهای این سایت‌ها بسیار کمتر از بامیلو است و گاهی تخفیف‌های شدید آن‌ها آن‌هم روی محصولات بعضاً ارزان‌قیمت و ناشناخته می‌تواند برای بامیلو که رویکردش تسخیر بازار با تخفیفات فوق‌العاده است، تأثیر بگذارد. همچنین بامیلو رقیبی چون البسکو در این حوزه دارد که هم تنوع مناسب را دارد و هم کیفیت بالای برندها را و هرازگاهی تخفیف‌های مناسب نیز در این دوره به کاربرانش می‌دهد، بنابراین به نظر می‌رسد بامیلو باید هوشیار باشد و مراقب مزیت در مهم‌ترین رده محصولاتش یعنی مد و لباس باشد؛ چراکه اگر این رده را از دست بدهد احتمالاً به علت تمرکز بیش‌تر چند سایت‌ دیگر در رده محصولات الکترونیک البته بدون در نظر گرفتن رهبر بازار یعنی دیجی‌کالا، سهم بازار این رده را نیز از دست بدهد.

سایت‌هایی از قبیل alldigitall.ir، zanbil.ir و boorsika.com که به علت قدیمی‌تر بودن و همچنین قوی‌تر بودن بحث نقد و بررسی محصولات الکترونیک شانس بالایی برای تحدید سهم بازار بامیلو در این رده دارند.

• به نظر می‌رسد بامیلو مشکلات زیادی در ارتباط با تأمین‌کننده‌های کالاهایش دارد چراکه سرعت پاسخ‌گویی به سفارش‌های مشتری یک فاکتور بحرانی‌اش پاسخ‌گوی تأمین‌کننده‌ها به سفارش بامیلو نیست، بامیلو باید پیش از وارد شدن لطمه جدی به اعتبار برندش به علت تأخیرهای ناشی از این سبک تأمین کالا، زیرساخت‌های ارتباطی‌اش را با تأمین‌کنندگان ارتقاء دهد یا با اتخاذ راهکاری ترکیبی از انبارداری متمرکز و زنجیره تأمین چابک، سرعت پاسخ‌گویی به سفارش‌های مشتریان و به‌تبع آن درجه رضایت مشتریان را ارتقاء دهد.

برند

اکنون دیجی کالایی که زمانی فقط کالاهای دیجیتال را عرضه می کرد به فروش محصولات آرایشی-بهداشتی،محصولات فرهنگی و … نیز روی آورده است.رقابت این دو مجموعه برای تبدیل شده به یک ebay در ایران سبب افزایش کیفیت خدمات رسانی آنها و افزایش وسعت فعالیت های آنها شده است.
البته در ظاهر بامیلو در ارائه برنامه های خلاقانه تشویقی خرید نظیر ” طرح هفته طلایی ” از دیجی کالا پیش افتاده است اما دیجی کالا نیز با طرح هایی همچون ” ارسال رایگان در روز آسمان پاک ” سعی می کند از رقیب جدید خود عقب نماند.
گرچه از آمارهای فروش این دو مجموعه اطلاع دقیقی نداریم اما بدون شک بامیلو نیز به یکی از سایتهای پردرآمد ایرانی تبدیل شده که با توجه به مالکیت غیر ایرانی آن امید داریم سایر کسب و کارهای اینترنتی کشورمان با الگوبرداری از مجموعه های موفقی چون دیجی کالا و بامیلو بتوانند رونق بیشتری به فضای کسب و کار خود بدهند

45 نظرات
 1. فغفاغال می گوید

  hfgfhhfgh fghfhgfhf g

 2. محمد می گوید

  بامیلو سایت افتضاحیه و پشتیبانی بسیار بدی داره کالا خیلی دیر میرسونه بدست مشتری و کالای مشکل دار به مشتری میده البته به من داده.هر چقدر هم پیگیری میکنم میگن در دست بررسی.مگه میشه پول مردم تا مدتها دستت نگهداری و کالای خراب به مردم بدی .بله میشه بامیلو با افتخار اینکار رو انجام میده

  1. مهران می گوید

   کاملا با دیگاه این دوست عزیز موافقم تجربه شخصی بنده هم بوده

 3. arian می گوید

  اشغال ترین فروشگاه اینترنتی دنیا یه کالا پس فرستادم ۴ ماهه میخواد پولمو بر گردونه حلا مبلغ چقدر بود؟۳۲هزار تومان پولم به درک ولی اونی که یه خرید دو سه میلیونی میکنه چی؟ هیچ وقت ازش خرید نکنید.

 4. مسیح می گوید

  قطعاً و بدون هیچگونه شکی بامیلو در رده آخر قرار میگیره. به نظرم مقایسه بامیله و دیجی کالا یه جورایی توهین به دیجی کالا و صنعت خرده فروشی آنلاین ایران هست. مثل اینکه پیکان رو بخوای با ۲۰۶ مقایسه کنی. درسته که ۲۰۶ هم بهترین نیست ولی قطعاً مقایسه این دو اتومبیل هم مقایسه کاملاً اشتباهی هست. بامیلو ضعیف ترین پشتیبانی ممکن رو داره. سه روز پیش من برای وصل شدن به پشتیبانی دقیقاً ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه منتظر شدم!!

  1. مهران می گوید

   آقا خواهشا اسم پیکان را خراب نکن کلی نوستالژی داره برای ملت شرکت های مثل بامیلو حیف نسبت دادن حتی فرقون اینها اگر روزی دادگاهی نشوند با فضاحت بساطشون را جمع میکنند و باور کنید حتی یک نفر هم دلش به حالشون تنگ نمیشه اما مردم گاهی سوار بنز هم دلشون برای پیکان ۵۰ بابا تنگ میشه

 5. سبحان می گوید

  یعنی شک نکنید . بامیلو مساوی است با دزدی آشکار . آشغال ترین سایتی که میشه ازش خرید کرد .

 6. فرزاد می گوید

  واقعا مقایسه بامیلو ودیجی کالا مقایسه تراکتور با هواپیمای ایر باسه خدا نکنه گذارتون به بامیلو بیفته و گرنه برا همیشه از هر چی فروشگاه اینترنتی هست حالتون بهم میخوره.جنسای بسیار بی کیفیت میفرسته و بعد که پس بدی تازه بدبختی شروع میشه باید ۱۰ برابر پول جنست تماس بگیری و ایمیل بزنی وماهها دروغ بشنوی واز برگشت پولت هم خبری نیست۰ کاش یکی واقعا جلوی این رو بگیره من که حدود یه ماهه در گیرش هستم و همش دروغ می شنوم.

 7. رمضانی می گوید

  بله موافق هستم بعد از گذشت دو روز از سفارش ایمیل میزنن کالا موجودی نداشته نمی تونیم براتون بفرستیم !!!!!!! خیلی حقه بازن

 8. زهرا می گوید

  من توی شهریور ماه از فروشگاه دزد بامیلو خرید کرم. یه کیف دستی چرم مردونه رو که توی آف قیمتش از ۶۷۰ به ۱۵۶ رسیده بود رو گرفتم. اولاً که حدود سه هفته بعد فرستادن و زمانی که بسته رو باز کردم از تعجب دهنم باز مونده بود… از این کیف بی کیفیت تر تا به حال ندیده بودم… یعنی حقیقتاً بیش از ۳۰ تومن ارزش نداشت. خلاصه اینکه مرجوع کردم و روز ۳۰ مهر پیامکش اومد که مرجوع شدن کالای شما تو سامانه ثبت شده و تا ۷۲ ساعت دیگه پول به حسابتون برگردونده می شه. تا الان که ۲۸ بهمن هست، بعد از بارها و بارها تماس گرفتن و پیگیری کردن و خط و نشون کشیدن هنوز به حساب من پولی ریخته نشده…. فکر هم نمی کنم دیگه بریزن…
  خلاصه اینکه دوستان، عزیزان خواهش می کنم از این فروشگاه های پوچ دزد کلاهبردار ، خرید نکنید تا بلکه دست از این دزدی تو روز روشن بردارن.

 9. رصا می گوید

  شمایه بارجنست مشکل داشته باشه برگشت بزنی بلایی به سرت میارن که دیگه حضوری هم جرات نکنی خرید کنی که البته تو کشور ما مسئله خیلی عجیبی هم نیست! جنس بدون گارانتی به من دادن که مهرفروشگاه روی برگه گارانتی نبود بسته روبازنکردم تماس گرفتم گفتن حق باشماست خیلی شیک میک فرستادن بسته روازمن پس گرفت گفتن باهاتون تماس میگیریم ۲۵ روز هرچی تماس گرفتن گفتن ببخشید شرمنده بزودی پیگیری میشه جنس سشواربود دیجیکالا همون موقع تا ۲۵۰ تومن آف زده بود من ازبامیلو ۲۹۰ خریده بودم اینقدرطولش دادن دلار رفت بالا جنس شو ۳۵۰تومن خودجنس ۳۰ روزمهلت بازگشت داشت روی جعبش زده بود گفتم پولمو بدین جنستونم نخواستم چن روز گفتن چشم براتون ثبت میکردیم البته هرروز خودم زنگ میزدم وتماس میگرفتم بعد کلی انتظاردوباره خبری نمیشد امروز گفتن جنس شما بازگشت وجه نداره جنس روباپست پیشتاز براتون ارسال کردیم هنوزم بعداز۲۶ روز هیچی دستم نیس فقط یه ایمیل زدن که با پست برام میفرستن که هیچجوری نتونم دوباره برگردونم به غلط کردن انداختن مارو ازدیجی کالا ۲۰ بارخرید کردم خداروشکر تاحالا مشکل نداشته نمیدونم اونم اینجوری برخورد میکنه یانه ولی بامیلو یه دزد به تمام معناست! مراقب باشین اعتمادنکنین دیجی کالا کامنت گذاشتم جنساتونوچک کنین که مهرفروشگاه داشته باشه وگرنه فاقدگارانتی دوساله ریمینگتون محسوب میشه که بهم گفتن قابل اشتراک گذاری نیس باقوانین سایتشون مغایرت داره فک کنم همه رو بدون گارانتی انداختن به مردم

 10. علی می گوید

  برا اولین بار از بامیلو چندتا جنس سفارش دادم الان ک نظرات دوستان و خوندم خیلی ترسیدم خدا کنه جنس چرت بهم نده چون برا عموم هم سغارش دادم وگرنه ابروم میره

 11. Kami می گوید

  بامیلو = دزد

 12. Kami می گوید

  دیجی کالا نباید اسمش کنار بامیلو بیاد

  دیجی کالا= کیفیت+دقت+سرعت

 13. مهران می گوید

  دوستان بامیلو یک سرطانی است که صنعت تجارت الکترونیک ایران را تهدید میکند البته خودشون فکر میکنند خیلی حرفه ای هستند بامیلو کلا هم به کاربر ظلم میکند هم به فروشندگان البته ناگفته نماند کلی فروشنده بنجل فروش هم دارد که اصلا برای من مهم نیست اما سلر های واقعی تولید کنندگان و وارد کنندگان معتبر واقعا در این سایت ضربه خوردند و امروز تمام آنها دارند ترکش میکنند و در نتیجه تعداد کثیری جنس غیر مرغوب و آشغال در آن باقی مانده من تجربه یک سال همکاری با آنها را داشتم به عنوان فروشنده نتیجه زیر سوال رفتن برندی بود که کار میکردم همچنین دارای سیستم فوق العاده بی در و پیکری بودند اساسا همش در فکر بلوکه کردن پول تامین کننده و کسر مبالغ بالا از آنها تحت عناوین مختلف هستند در انبار آنها ….صاحبشو نمیشناسه بارها کالاها نابود و حتی گم شده است همچنین وقتی به این نتیجه رسیدم که باید همکاری خود را با آنها قطع کنم که خودم به عنوان مشتری خرید زدم واقعا حیرت کردم کالایی را که پس از ۲ هفته به دستم رسید را دیدم قصد داشتم مستقیم بندازم سطل آشغال اما گفتم بگذار پشتیبانی آنها را بسنجم که ……… در خصوص تمام اینها مدارک دارم اگر دوست دارند تیم حقوقی شان را بفرستند (البته اگر داشته باشند) از من شکایت نشر اکاذیب فرمایند تا با مدرک در دادگاه محکوم کنم و از تمام دوستان میخواهم در حق خود و دیگران لطف کنند و از مراجع قانونی حتی یک ایمیل به سامانه نماد الکترونیک ارسال کنند شاید مسئولی بدون توجه به گردش مالی کاذب این شرکت مجوز فعالیت این سرطان موجب بدنامی را صادر کند آنها میدانستند در کشور آلمان و اروپا نمیشود به این سبک دزدی کرد بازار کشور ما را هدف گرفتند برای این کار به بها نابودی صنعت نوپا تجارت الکترونیک ایران که با تمام کاستی ها به لطف شرکت های چون دیجی کالا در صدر منطقه ایستاده

 14. فرزاد می گوید

  تا به امروز ۴ بار از دوستان مختلفم که اطلاعی از مطمئن بودن این سایت برای خرید کالا نداشتن شنیدم که به طرز باور نکردنی ازشون دزدی کرده : جنس خراب ، دست دوم ، پس ندادن مبلغ کالای برگشتی ، جنس تقلبی و اشتباه ، واقعا نمی فهمم چرا همچین سایتی باید مجوز فعالیت داشته باشه .

 15. آرزو می گوید

  فکر نکنید دیجی کالا خوبه. یه بار داداشم یه بسته سفارش داده بود به مبلغ صد و خرده ای. جنسو نخواست. گفتن پس بفرسته پولشو میدن. پس فرستاد اما وقتی فرستاد گفتن بسته ای به ما ندادی و پولشو خوردن.

 16. منوچهر می گوید

  دو سالی هست از بامیلو خرید میکنم
  از گوشی پنج میلیونی موتورلا تا پوشک بچه
  هر ماه هم حداقل دو خرید داشتم
  واقعا بامیلو عالی هست
  از دیجی کالا ، اتما و … هم قبلا خرید میکردم ولی بامیلو را برای خرید ترجیح میدم

 17. بامیلو یا دیجی کالا می گوید

  مقاله خیلی خوب و کاملی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.