چگونه فایل های شخصی را در حالت آنلاین به طور خصوصی به اشتراک بگذاریم؟

فراگیر بودن شبکه های اجتماعی مانند توئیتر و فیسبوک به این معناست که به اشتراک گذاشتن اخبار و مسائل جدید در سراسر دنیا نه تنها آسان است بلکه تا حدی به افراط هم کشیده شده است.
کلیک – اشتراک گذاشتن می تواند هم برای کسانی که به اشتراک می گذارند مشکل ساز باشد، چون ممکن است شامل یک سری مسائل خصوصی برای آن ها، خانواده و اطرافیان شان باشد، و هم برای کسانی که دنبال کننده هستند. همه ما با این جهنم و سیل وحشتناک به روز رسانی های بی مزه و عکس های نه چندان شفاف والدین جدیدی که عضو فیسبوک می شوند، آشنا هستیم.
خوشبختانه ما می توانیم هر دو مشکل را توسط این خدمات و تکنیک های آموزشی و روشنگر حل کنیم، که این امر به اشتراک گذاشتن اخبار جدید را آن طور که امنیت مسائل خصوصی تان حفظ شود و به دوستان و آشنایان و اقوام دوری که چندان علاقمند نیستند فرستاده نشود، آسان می کند.
به طور کلی ما از مثال متعارف به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم و چیزهای دیگر برای بروز رسانی روند رشد فرزند جدید استفاده خواهیم کرد، اما در اکثر مواقع تکنیک های اساسی را که نشان می دهیم می توان برای همه چیز استفاده کرد، مثلا بروزرسانی لیگ فوتبال، عکس از بازی های گروهی یا پروژه بزرگ تعمیر خانه. اساسا تنها چیزی که شما می خواهید، یک گروه دست چین شده از مردم برای مشاهده است، چون شاید گروه دست چین نشده شامل کودکان باشد (یا دیگرانی که می خواهید از هویت شان حفاظت کنید) یا به این دلیل که می دانید اکثر مردم علاقمند نخواهند بود.
همچنین شما می توانید خیلی سریع عکس های گوشی تان را با ضبط صفحه نمایش در کروم کست (Chromecast) یا دستگاه مشابه، که عکس هایتان را در تلویزیون تان به نمایش می گذارد، به اشتراک بگذارید.
روش های بیشتری نسبت به این چند مورد اندکی که در این جا بیان می کنیم برای به اشتراک گذاری امن فایل ها وجود دارد. اگر به کارتان آمد که عالی است، اما در انتخاب این که کدام را برای شما توضیح دهیم، بر دو چیز تمرکز شدیم. یک، باید کاربرد آسانی داشته باشند، نه فقط برای شما در اشتراک گذاری موضوعات، بلکه برای کسانی که برایشان به اشتراک می گذارید.
این امر به این علت مهم است که شما احتمالا می خواهید، به خصوص در مورد تولد فرزند دیگری، برای کسانی به اشتراک بگذارید که به اندازه شما به تکنولوژی مسلط نیستند، از این رو باید تا جایی که ممکن است میزان حساسیت را کم کنید.
دو، ما خدماتی می خواهیم که یا پایگاه نداشته باشد یا برنامه ای برای محدوده وسیعی از پایگاه ها داشته باشد، چون ممکن است شما برای کسانی به اشتراک بگذارید که از اندروید و ویندوزها و ios و OS X استفاده کنند.
تنها از طریق دعوت
روش مدنظر ما  ۲۳اسنپس (۲۳snaps) است. بعدا می توانید آموزش مرحله به مرحله استفاده از این سرویس رایگان را ببینید. اگر چه این وسیله برای به اشترک گذاری های دیگر کاملا مناسب نیست، اما بر آن چیزهایی که شما در هنگام به اشتراک گذاری عکس بچه می خواهید، تمرکز می کند، تا آن را دقیقا متناسب با هدف تان ارائه دهد. با پشتیبانی اش از عکس، ویدیو، سنجش ها، به روزرسانی وضعیت و مفهوم درونی خانواده، شما می توانید این را نوعی فیسبوک که مختص اشتراک گذاری اخبار بچه است بدانید!

۲
اگر چه می توان برای انجام این کارها از خود فیسبوک که بسیار هم خوب است استفاده کرد. این حقه برای استفاده از سطوح مختلف دیداری است که فیسبوک برای هر پستی که می فرستید به شما ارائه می دهد. اگر چه برای اکثر ما گزینه های موجود – عمومی یا منحصرا دوستان – پوشش دهنده نیازمان هستند، شما می توانید هر تعداد که بخواهید لیست اختصاصی برای مخاطبان خاص فیسبوک تان بسازید.
برای مثال ساخت ‘اخبار بچه’، فقط کسانی را که می خواهید این مسائل را برایشان به اشتراک بگذارید دعوت کنید، و سپس می توانید آن لیست را ‘چه کسی این را خواهد دید؟’  از پایین سمت راست قسمتی که می نویسید انتخاب کنید، تنها کسانی که دعوت کردید آن را خواهند دید، و آن ها تنها فعالیت هایی که اتفاق افتاده را می بینند و دیگر نمی توانند آن را به اشتراک بگذارند.
لیست را با قرار دادن اشاره گر بر روی دوستان در سمت چپ اخبار و کلیک بر لینک های دیگری که ظاهر می شوند ایجاد کنید. همچنین فسیبوک به شما اجازه می دهد که قسمت وقایع هم بسازید، مثلا برای نو رسیده، و تعداد محدودی هم می توانند آن را ببینند.
به یاد داشته باشید که می توانید از مجوزهای مختلفی برای پست ها و عکس های گوناگون استفاده کنید، از این رو ممکن است اعلامیه ای برای تولد نوزاد به تمام دوستانتان، وقایع خاص برای ‘اخبار بچه’ ، و سیلی از عکس های جدید بچه برای گروه دیگری به نام پدربزرگ و مادربزرگ بفرستید.
اگر نظرتان راجع به این که چه کسی باید عکس را ببیند تغییر کرده، می توانید سطح مجوز را بعد از ارسال هم تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید هرگونه حریم خصوصی در فیسبوک داشته باشید، افرادی که برایشان به اشتراک می گذارید باید یک حساب در فیسبوک داشته باشند، که ممکن است این گزینه برای بعضی اقوام غیر محتمل باشد.
ممکن است بعضی مردم با ابراز زیاد اطلاعات در فیسبوک خیلی راحت نباشند، مثلا این امر می تواند در قبال نوزادی که تازه به دنیا آمده برای شما قابل قبول نباشد، اما گزینه های بسیار دیگری هم وجود دارد.
این کار در اپل، اشتراک گذاری عکس در آی کلود نام دارد، و شما می توانید یک آلبوم اشتراکی از عکس ها، عکس من یا آپرتور در مک OS X 10.9  یا بالاتر، یا از دستگاه IOS که IOS 7 به بالا را دارد بسازید. می توانید افراد را به این آلبوم مشترک دعوت کنید، آن ها می توانند نظرات شان را بگویند، و اگر اجازه دهید رسانه های خودشان را هم بیافزایند.
آگاه باشید فقط کسانی که از آی کلود استفاده می کنند می توانند پست های شما را ببینند، مگر این که وب سایت عمومی در آلبوم گروهی را فعال کرده باشید، که ممکن است خیلی از هدف ها را باطل کند، مگر این که افرادی که با آن ها مشترک می شوید در اکوسیستم اپل سرمایه گذاری کرده باشند.
آگاهی از یک چیز خوب: عکس ها و ویدیوهایی که به این طریق به اشتراک گذاشته می شوند در سهمیه فضای ذخیره سازی آی کلود شما به حساب نمی آیند.
هم چنان شما به راهی نیاز دارید تا عکس تان را در اینترنت بارگیری کنید و برای مشاهده دیگران در دسترس قرار دهید، از آن جایی که بسیاری از ما در این قسمت از دراپ باکس استفاده کردیم ارزش این را دارد که گزینه اشتراک گذاری اش، به خصوص برنامه کاروسل (Carousel)، را جست وجو کنیم. شما فقط می توانید یک آلبوم اشتراکی از برنامه IOS کاروسل بسازید، اما کسانی که با آن ها مشترک شده اید می توانند هم در برنامه کاروسل و هم در مرورگر شبکه شان ببینند.

۳
یک چیز خوب درباره کاروسل این است که تمام فایل هایی را که به دراپ باکس آوردید را بررسی می کند و خیلی راحت به شما اجازه می دهد از عکس ها و ویدیوهایی که ذخیره کرده اید آلبوم اشتراکی بسازید. این که عکس هایتان در کاروسل تا چه حدی می تواند خصوصی باشد کمی مشکل است. یعنی به شما امکانات محدودی برای انجام این کار می دهد.
شما می توانید آلبومی بسازید که برای هرکسی که آدرس شبکه اش را دارد در دسترس باشد، عکس ها در وب یا شبکه حفاظت نمی شوند، و به طور بسیار غیر محتمل اگر کسی بخواهد کاری انجام دهد، شما دیگر هیچ کنترلی بر روی لینک به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران ندارید. همچنین می توانید اجازه دهید دیگران نظر بگذارند یا فقط مشاهده کنند.
دوستان و خانواده شما می توانند با حساب دراپ باکس شان وارد شوند و همه چیز را ببینند و نظر بدهند. اگر کاربر پر و پا قرص توییتر هستید می توانید برای فرزند جدیدتان، باشگاه ورزشی یا هر چیز دیگری حساب خصوصی باز کنید، و بگذارید فقط حساب هایی را که مایل هستید عکس ها و پست هایتان را ببینند.
در نهایت، آی مسیج و ایمیل را فراموش نکنید، البته محدودیت هایشان را هم از یاد نبرید. در حالی که این دو، از خصوصی ترین راه های اشتراک گذاری اخبار و فیلم هستند، به خصوص در رابطه با آی مسیج که ورودش به صورت رمزی است، اما کمی وقت تلف کردن است، و ارسال مطالب با ایمیل به طوری که در یک جا قرار داده شود تا همه ببینند کمی دشوار است.
اگر می خواهید از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید باید بدانید که اندازه فایل هایتان باید متناسب باشد. عکس هایی که کیفیت بالایی دارند شاید ارسال نشوند، و یا ممکن است از طریق میل باکس دریافت کننده برگشت داده شوند (اگرچه میل دراپ در اینجا کمک کننده است)، و اگر اندازه عکس را کوچک تر کنید ممکن است از زیبایی و کیفیتش کم شود، به خصوص اگر دریافت کننده آن را چاپ کند.
این روند برای فیلم هم صدق می کند، در عوض بارگیری آن ها در یوتیوب یا ویمئو را در نظر بگیرید، و از گزینه های خصوصی در آن جا استفاده کنید.

۱۱
۱٫حسابی برای خود و خانواده تان بسازید
به ۲۳snaps.com بروید و برای ایجاد حساب جدید اقدام کنید. می توانید با استفاده از فیسبوک ثبت نام کنید اما این فرض طبیعی است که حداقل یک انسان معقول این مسیر را انتخاب می کند چون با فیسبوک راحت نیست، و ثبت نام برای حساب مشخص ۲۳snaps احتمالا ارجح تر است.
زمانی که ثبت نام کردید، وارد پایگاه حساب خود شوید (settings)، در ستون کنار سمت چپ بر خانواده من (my family) کلیک کنید، سپس اگر دستیاری دارید (ایمیلی برای تقویت آن ها در ایجاد حساب فرستاده می شود) و جزییات فرزندان تان را که بعدا می توانید در بروزرسانی ها ضمیمه کنید، اضافه نمایید.

۲۲
۲٫دوستان و اعضای بیشتری از خانواده را دعوت کنید
دستیار شما همانند خودتان اولویت خاصی در ارسال پست به تایم لاین خانواده شما دارد، اما قدم بعدی احتمالا افزودن دوستان و خانواده تان برای به اشتراک گذاری اخبار است. این کار را می توانید با کلیک بر روی “ارتباطات من” (my connections) در پایگاه در ستون سمت چپ انجام دهید، سپس می توانید برای ارسال دعوت هر بار یک ایمیل را وارد کنید ( با نکات پوششی اختیاری) یا از دفترچه آدرس، مثلا جی میل تان، استفاده کنید.
وقتی که دریافت کننده بر دکمه ‘می خواهم عکس را ببینم’ در دعوت نامه کلیک کرد، سریعا وارد سیستم خواهد شد یا به طور محتمل تر، ثبت نام برای حساب جدید برایش باز می شود.

۳۳
۳٫عکس ها و چیزهای دیگر را به اشتراک بگذارید
زمانی که وارد سیستم شدید، دکمه بزرگ پست در بالا سمت راست امکان بارگیری عکس، ویدیو، استاتوس، قد و وزن فرزندتان یا یک داستان که ترکیبی از عکس و متن است را برای شما فراهم می کند. برای ارسال هر چیزی این اختیار را دارید که بگذارید همه آن را ببینند یا فقط شما و دستیارتان آن را ببینید، حتی اگر مجموعه ای از عکس ها را هم زمان بارگیری کنید.
می توانید هر کدام از فرزندان تان را در هر آپدیت ضمیمه کنید. برنامه های موجود در ios، اندروید، ویندوزها و کیندل فایر می توانند ارسال پست و آپدیت بودن خانواده و دوستان تان را راحت تر کنند.

۴۴
۴٫از اطلاع رسانی استفاده کنید
هر کسی را که به آپدیت خانوادگی تان دعوت کنید، می تواند اولویت اطلاع رسانی بسازد، مانند دریافت ایمیل از بروزرسانی همه پست ها، خلاصه روزانه یا هفتگی، که برای اقوامی که خیلی با تکنولوژی سروکار ندارند و در استفاده یا ورود به سیستم و برنامه ها مشکل دارند ایده آل است.
شاید نیاز باشد، قبل از این که ایمیل بروزرسانی را دریافت کنند، ابتدا برای آن ها حساب کاربری بسازید. نهایتا اگر تمایل دارید که دیگر از ۲۳اسنپس استفاده نکنید، می توانید از صفحه پایگاه (settings) درخواست لینکی را بدهید که تمام بارگیری های تان را دانلود کند، و حساب تان را ببندید. در واقع با این کار تمام اطلاعات شما هم از سرورهای آن پاک می شود و چنان چه بخواهید دوباره از این سرویس استفاده کنید باید تمام مراحل را از ابتدا انجام دهید.
منبع: techradarبدون دیدگاه