با گوشی های مفقودی چه کنیم؟

امروزه تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند همراه بسیار زیاد شده است و روزبه‌روز بر این تعداد افزوده می‌شود، هرچه تعداد این کاربران و تعداد تلفن‌های همراه زیاد شود، احتمال گم شدن تلفن‌های همراه هم بیشتر می‌شود.

کلیک_ دلایل زیادی وجود دارد که کاربران تلفن همراه خود را گم می‌کنند. چیزی که در این مواقع مهم است، این است که کاربر بداند چه باید انجام دهد. اما در ماجرای گم شدن تلفن همراه طرف دیگری هم وجود دارد که همان فردی است که تلفن همراه گم‌شده را پیدا می‌کند. در بسیاری از موارد فرد یابنده تلفن همراه نمی‌داند باید چه کاری انجام دهد. پاسخ به این سؤال کمی دشوار و پیچیده است ساده‌ترین پاسخ این است که بهتر است صاحب گوشی را پیدا کرده و گوشی را به او تحویل داد.

در بیشتر مواقع وقتی کسی گوشی تلفن خود را گم می‌کند، وقتی متوجه می‌شود که گوشی را جایی جا گذاشته و یا گم کرده است چندین و چند بار روی گوشی خود زنگ می‌زند تا شاید کسی که گوشی را پیدا کرده به او جواب دهد و گوشی را برگرداند. در این حالت کار یابنده گوشی بسیار راحت است و لازم به اقدام دیگری نیست.

اما حالت دیگری نیز ممکن است اتفاق بیفتد و آن این است که صاحب گوشی به این زودی‌ها متوجه نشود که تلفن خود را گم کرده است، در این صورت تکلیف یابنده گوشی چیست؟

اولین کار این است که گوشی را روشن نگه داشته و منتظر تماس صاحب گوشی ماند. پس برای اینکه گوشی همیشه روشن باشد باید همیشه شارژ داشته باشد. اگر اینترنت گوشی فعال نیست بهتر است اینترنت گوشی را فعال کرد. البته اگر گوشی رمز عبور داشته باشد که کار خاصی در این زمینه نمی‌توان انجام داد. پس بهترین راه این است که اجازه نداد گوشی خاموش شود تا حداقل تماس‌هایی که با صاحب گوشی گرفته می‌شود را از دست نداد.

۶۵۰x350xIMG_8909-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.WVRRZqUPrA

 

یکی دیگر از کارهایی که می‌توان انجام داد برگرداندن گوشی به همان مکانی است که پیدا شده. شاید صاحب گوشی به دنبالش آمده باشد یا مثلاً مکانی وجود داشته باشد که اشیا گم شده را در آن مکان پیدا می‌گذارند تا هنگام مراجعه صاحب آن، شی‌ء  را به او برگردانند. البته این کار زمانی جواب می‌دهد که صاحب گوشی بداند گوشی خود را کجا گم کرده است و اگر نتواند حدس بزند شاید انتظار برای بازگشت صاحب گوشی به محل بی‌نتیجه باشد. به‌هرحال یا باید گوشی را نزد خود نگه داشت و یا آن را به همان‌جایی که پیدا شده برگرداند. این تصمیم بسته به نظر فرد یابنده است.

۶۵۰x350xIMG_8919-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.wATmrFl7-P

نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که نسبت به گوشی و صاحب آن امانت‌دار بود. هرگز نباید سعی کرد که وارد حریم خصوص صاحب گوشی شد. یعنی عکس‌ها، پیام‌ها و .. که در گوشی قابل دسترسی است را باز کرد و داخل آن‌ها جستجو کرد. حتی بهتر است کاری به لیست مخاطبان هم نداشت اما گاهی بعد از مدتی که از پیدا شدن گوشی می‌گذرد می‌توان به لیست مخاطبین سری زد و با چند نفر تماس گرفت و از پیدا شدن گوشی آن‌ها باخبر کرد و از آن‌ها خواست تا یا به صاحب گوشی در مورد پیدا شدن گوشی خبر بدهند و یا آدرس صاحب گوشی را در اختیار یابنده قرار دهند تا گوشی به دست صاحبش برسد.

IMG_8912-650x350



بدون دیدگاه