چگونه بین آیفون و ویندوز ۱۰ ارتباط برقرار کنیم؟

راه‌ حل‌های مناسبی برای انتقال اطلاعات بین دو دستگاه آی‌فون و ویندوز وجود دارد که تیم‌ کلیک شما را با آن‌ها آشنا می‌کند.

کلیک- آی‌فون با لپ‌تاپ‌های مکینتاش خیلی بهتر کار می‌کنند و همخوانی بهتری نسبت به سیستم‌عامل‌های دیگر دارند، اما به این دلیل نیست که با لپ‌تاپ‌های دارای ویندوز ۱۰ نمی‌توانند کار کنند.

در سیستم‌عامل مکینتاش با چند کلیک ساده می‌توان اطلاعات بین آی‌فون و لپ‌تاپ را همگام‌سازی (sync) کرد، اما در ویندوز ۱۰ احتیاج به کمی دانش درباره چگونگی این کار احتیاج است. با کمی صبوری و دقت لازم در این مقاله راه‌کار را به دست می‌آورید.

کپی‌کردن اطلاعات از لپ‌تاپ به آی‌فون

همگام‌سازی اطلاعات نظیر موزیک‌ها، ویدئوها، عکس‌ها و سریال‌های تلویزیونی با آی‌تونز (iTunes)،‌ نشان از خو گرفتن کاربران با این نرم‌افزار دارد. اگر تا به الان از آن استفاده می‌کردید، یک قدم جلو هستید، اگر نه،‌ نرم‌افزار آی‌تونز را از اینجا دانلود و نصب کنید.

برای انتقال موزیک‌ها به آی‌تونز از مسیر روبرو آن‌ها را وارد نرم‌افزار کنید: File > Add Folder to Library. حال اگر آماده همگام‌سازی هستید مراحل زیر را پیش بگیرید.

۱- آی‌فون خود را از طریق کابل آن به لپ‌تاپ وصل کنید.

۲- بر روی Continue کلیک کنید، نرم‌افزار احتیاج به مجوز دسترسی به گوشی را می‌خواهد که باید این اجازه به آن داده شود.

اجازه دسترسی آی‌تونز

۳- بر روی آیکون آی‌فون در قسمت بالا کلیک کنید.

آیکون گوشی

۴- بر روی Sync کلیک کنید.

کلیک بر روی سینک

با زدن این دکمه باید دو دستگاه همگام‌سازی شوند. اگر به هر دلیلی این‌ کار انجام نگرفت به نوار کنار سمت چپ برنامه رجوع کنید، و به صورت جداگانه دکمه همگام‌سازی را برای آن‌ها فعال کنید، مثلا به قسمت موزیک بروید و sync music را تیک‌دار کنید.

سینک جداگانه

این‌که چقدر عملیات همگام‌سازی طول بکشد بستگی به حجم اطلاعات شما دارد. بنابراین کمی صبور باشید،‌ کامپیوتر را به حال خود رها کنید و بعد از مدتی دوباره به آن سز بزنید و ببینید که عملیات همگام‌سازی به اتمام رسیده است یا خیر.

۵- موزیک‌ها،‌ ویدئوها و … را در ویندوز بررسی کنید که آیا به گوشی منتقل شده‌اند یا خیر.

بررسی داده‌های ورودی

کپی‌کردن از آی‌فون

این‌جا کمی کار مشکل می‌شود،‌ متاسفانه کپی‌کردن اطلاعات از آی‌فون به لپ‌تاپ کار آسانی نیست و کمی دشوارتر از آموزش قبلی است. اما با این وجود راه‌حل‌هایی وجود دارد.

موزیک‌ها و ویدئوها

تنها یک راه برای این‌کار وجود دارد آن هم این است که media را از آی‌تونز خریداری کنید تا بتوانید از دستگاه خود بر روی لپ‌تاپ کپی کنید. البته لارم به ذکر است تا زمانی که از یک اپل‌آیدی استفاده می‌کنید می‌توانید تمام موزیک‌ها و ویدئوها را از طریق آی‌تونز بر روی پی‌سی دانلود کنید.

کپی‌کردن هر فایلی از آی‌فون

شما می‌توانید از واسط‌هایی نظیر حافظه ابری استفاده کنید. از iCloud و Dropbox می‌توان برای این‌ کار بهره گرفت. در بالا توضیح دادیم که برای کپی‌کردن موزیک‌ها و ویدئوها باید نرم‌افزار خاصی از آی‌تونز خریداری شود. اما یک ترفند ساده‌ای که می‌توان انجام داد این است که بیاییم تمام اطلاعات خود را در یک فایل یا فرمت زیپ (zip) قرار دهیم سپس آن را از طریق حافظه‌های ابری به کامپیوتر منتقل کنیم. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها در عین حال کاربردی‌ترین آن‌ها است.

iCloud

اگر از حافظه‌های ابری نظیر گوگل استفاده می‌کنید، به سادگی نرم‌افزار نسخه ویندوزی آن را نصب کنید، در گوشی اپل هم نسخه آی‌او‌اس آن را نصب کنید، بدین ترتیب به سادگی امکان انتقال هر فایلی امکان‌پذیر خواهد بود.

منبع: laptopmagیک دیدگاه

بهنام

درود
از zapya استفاده کنید راحت تره