آموزش انلاک کردن گوشی های ios 10

بخش انلاک کردن دستگاه هایی که از سیستم عامل ios 10 استفاده می کنند دچار تغییراتی شده است که بسیار از افراد از آن رضایت ندارند. اگر می خواهید نحوه انلاک کردن گوشی خود را به ios 9 تغییر دهید مراحل زیر را انجام دهید.

به گزارش کلیک، در گوشی های با سیستم عامل ios 10 تغییر کوچک اما اساسی برای انلاک کردن موبایل ایجاد شده است. اگر شما خیلی طرفدار این گونه تغییرات نیستید، راه حلی وجود دارد که نحوه انلاک کردن ios 10 را به ios 9 بازگردانید.

چه چیزی تغیر کرده است و علت آن چیست؟

وقتی از دستگاه هایی با سیستم عامل ios 9 استفاده می کنید که دارای ویژگی انلاک کردن از طریق اثر انگشت است، می توانید به راحتی با لمس کردن دکمه home گوشی خود را انلاک کنید.

در ios 10 صفحه قفل شدن و انلاک شدن دست خوش تغییرات بزرگی شده است. یکی از فاحش ترین تغییران این بخش حذف side to unlock است که در نسخه های قبلی وجود داشته است به این صورت که انگشت خود را بر روی صفحه به سمت چپ می کشیدید و گوشی انلاک می شد.

در ios 10 با کشیدن صفحه به سمت چپ نه تنها صفحه انلاک نمی شود، بلکه صفحه ویجت ها نمایش داده خواهد شد. در سیستم قفل گوشی از طریق اثر انگشت و انلاک کردن آن، شما در هر صفحه ای که گوشی خود را قفل کنید به هنگام انلاک کردن به همان صفحه وارد نخواهید شد، اما در ios 9 از شما پرسیده می شد که آیا مایل به بازگشت به همان صفحه هستید یا خیر.

شاید در ابتدا این ویژگی خنده دار و بی فایده به نظر برسد. اما به عنوان مثال وقتی یکی از نرم افزار های شما باز است و در صفحه ی آن نرم افزار گوشی خود را قفل می کنید، نرم افزار همچنان باز می ماند و از باطری شما استفاده می کند.

نحوه تغییر دادن انلاک کردن از طریق اثر انگشت از ios 10 به ios9

برای تغییر دادن نحوه انلاک کردن گوشی خود ابتدا به بخش تنظیمات رفته.

nnnNew Microsoft PowerPoint Presentation (2)

سپس به بخش general بروید.

New Microsoft PowerPoint Presentation (2)

در این بخش گزینه accessibility را انتخاب کنید.

n

در این قسمت گزینه home buttom را انتخاب کنید.

Njew Microsoft PowerPoint Presentation (2)

اکنون گزینه ای را می بینید که به صورت پیش فرض خاموش بوده است و باید خودتان آن را فعال کنید.

New Microsoft PowerPoinjnt Presentation (2)

اکنون می توانید با لمس کردن دکمه Home گوشی خود را انلاک کنید.

 بدون دیدگاه