علت همه گیر شدن تلگرام چیست؟

تلگرام،  نرم افزاری است که برای شما امکان چت با دیگران را فراهم می آورد. با توجه به مجانی بودن آن،  به نظر می رسد که بهترین جایگزین برای What’s App باشد.

کلیک- تلگرام یک نرم افزار پیام رسانی است که عرصه را بر What’sApp  تنگ کرده است. شرکت این نرم افزار بدون در نظر گرفتن سود توسعه یافته و به جای بازدهی، بر حریم های خصوصی و آزادی تاکید کرده است. به علاوه این نرم افزار بسیار برای استفاده مفرح است.

قابلیت ها و استفاده

تلگرام بهترین جایگزین برای What’sApp  در بازار است. اولین ویژگی قیمت آن است؛ تلگرام مجانی است. در ضمن توسعه دهندگان آن نیز چندان به فکر سوددهی بیشتر نیستند. در صفحه راهنمایی این اپلیکیش آمده است : سود دهی،  هیچ گاه هدفی برای تلگرام نبوده است. به همین دلیل تبلیغاتی در این نرم افزار دیده نمی شود.

بر خلاف What’sApp ، تلگرام به طور همزمان در دستگاه های مختلف استفاده می شود. برای کامپیوتر های شخصی نرم افزار اختصاصی و نسخه وب وجود دارد. برای تبلت ها و تلفن های هوشمند نیز نرم افزار های اختصاصی برای iOS و Windows وجود دارد.

androidpit-telegram-review-1-w782

با یک مرور ساده می توان گفت که تلگرام بسیار مفید تر از نرم افزار های تخصصی موجود بوده و سرگرم کننده تر از نرم افزار های چت Facebook و What’sApp می باشد. پایگاه کاربران نیز بسیار گسترده و وسیع است و این بدان معنی است که شما می توانید تا گفتگو های خود را از What’sApp و Messenger به راحتی پی بگیرید. شما همچنین می توانید :

  • گروه هایی با بیش از ۵۰۰۰ عضو تشکیل دهید
  • به هر میزان که بخواهید تصویر و ویدیو و فایل های مورد نظر خود را ارسال کنید
  • به بیش از صد شماره تماس خود در آن واحد مطلب انتشار دهید.
  • چت های سری  رمز گزاری شده ای را آغاز کنید که خود به خود از میان می  روند

چت های سری مهمترین ویژگی تلگرام است. گفتگو های کاملا رمز گزاری شده تنها برای وسایلی که با این نرم افزار در اشتراک است قابل رمز گشایی است. هیچ دستگاه میانی دیگری نمیتواند چیزی بخواند و یا ببیند. چت های سری همچنین چند اشکال نیز دارد. این چت ها فقط در وسایلیکه چت از آن آغاز شده  دیده می شوند.به دلایل فنی شما قادر نخواهید بود تا چت هایی که در تلفن های هوشمند خود آغاز کردید را در کامپیوتر های شخصی خود ببینید. با چت های سنتی شما می توانید گفتگو های خود را در هر دستگاهی ادامه دهید. چرا که آن ها با هر وسیله ای همگام سازی شده اند.

ضعف دیگر آن است که اتصال ها و همه تصاویر و فایل های چت های سری در دستگاه شما باقی مانده و به جای دیگر منتقل نمی شود. هیچ پشتیبانی از داده ها انجام نمی گیرد.  هر تصویری که به صورت سری ارسال شده باید به شکل انفرادی در گالری شما ذخیره شود.

androidpit-telegram-review-2-w782

از آنجایی که چت ها در سمت سرور در چت های عمومی رمز گزاری می شود در نتیجه چت ها در سرور ذخیره شده و در آنجا باقی می ماند. لذا اگر یک روز تلفن خود را عوض کردید،  تنها چت های سری را از دست می دهید و چت های عادی ذخیره خواهند شد.

استیکر ها و بت ها

همانند پیام رسان های Facebook تلگرام نیز از قابلیت ها و المان های  مشابهی بهره می برد. استیکر ها نیز از طریق تصاویر با معنی کمی سرگرمی و تفریح برای شما ایجاد می کند. این قابلیت یک پلتفرم باز بوده و به شما امکان می دهد تا خود بسته های استیکر های دلخواه و مورد استفاده خود را درست کنید.  شما می توانید این استیکر ها را از طریق ارتباط با Bot ها بیابید.

androidpit-telegram-review-3-w782

در حالی که Google, IBM, Amazon و Facebook هرکدام در رابطه با Bot ها و سرویس های چت اتوماتیک سخنان زیادی به میان آورده اند اما، به نظر می رسد که تلگرام برای مدتی از بت ها به منظور دیگری استفاده می کند. تصویر بالا نمایشگر آن است که شما چگونه می توانید با وارد نمودن تگ  @sticker استیکر های مختلفی از مجموعه های emoji برای خود بیابید. @sticker علامتی است که تلگرام از طریق آن به بت دستور می دهد تا emoji بیابد. بت هم در مقابل فهرستی از استیکر هایی که سازندگان آن ها را تحت عنوان emoji ذخیره کرده اند، به شما ارائه می دهد.

اگر استیکری را دوست داشتید می توانید آن را ذخیره کرده و مجموعه استیکر های آن را برای خود نگه دارید و آن ها را برای خود در دسترس نگاه دارید. از این طریق،  تلگرام می تواند تا کم کم با سلیقه شما آشنا شود. به نظر می رسد که این روش بهترین راه برای بازسازی اعتماد مشتریان و کاربران باشد.

محدودیت های آزار دهنده شماره تلفن ها

بزرگترین اشکال آن است که شما مجبور به داشتن یک شماره تلفن هستید. بر خلاف Threema ، شما برای ثبت نام در تلگرام مجبور به استفاده از شماره تلفن هستید. و هرگونه تغییر شماره ای باید از طریق یک دستیار در این اپلیکیش اعمال شود. مزیت این سیستم آن است که می توانید بواسطه تطابق سریع شماره تماس های تلگرام با شماره تماس های تلفنی،  از دوستان و آشنایانی که تلگرام دارند مطلع گردید. یک نکته مثبت آن است که شماره تلفن شما از سوی تلگرام به صورت محرمانه محافظت خواهد شد. اگر تا کنون در یک چت گروهی با اشخاص ناشناسی قرار گرفته اید ، می توانید مطمئن باشید که آن ها شماره تماس شما را نخواهند داشت. تنظیمات مربوط به میزان قابلیت مشاهده شماره شما در قسمت توضیحات این نرم افزار وجود دارد.

androidpit-telegram-review-5-w782

صفحه نمایش و کنترل ها

تلگرام خود را به قواعد طراحی مواد در شرکت Google نزدیک کرده است. این نرم افزار سعی کرده تا از طریق مصالحه هایی از یکسان بودن و اتحاد طرح بندی های چت ها در تمام پلتفرم ها اطمینان حاصل کند. به همین دلیل برخی المان های  طراحی های iOS  قابل تشخیص است. برای مثال شما می توانید تا با حرکت تماسی دستتان از لبه چپ صفحه به سمت مرکز آن در هنگام چت، به محتویات شماره های تماس خود دست پیدا کنید. علیرغم همه این ناهماهنگی های کوچک با دیگر نرم افزار ها ، تلگرام به طور مستقیم و روان کار کرده و به خوبی توضیح داده شده است.

به لطف بخش در هم تنیده و کامل سوال و جواب شما می توانید به سرعت با عملکرد ها و کارکرد های این اپلیکیش آشنا شوید.

سرعت و پایداری

تلگرام با سرعت نور کار می کند. پیام ها،  با سرعت یا به سمت سرور می روند و یا به سوی شریک چت سری ارسال می شود. داده ها و مصرف انرژی طبیعی هستند. در یک آزمایش چند هفته ای،  این نرم افزار،  حتی برای یکبار نیز شکسته نشد. توسعه دهندگان با فراهم آوردن آپدیت ها در فاصله های کوتاه،  این نرم افزار را به شکل مناسبی نگاه داشته اند.

نسبت قیمت به عملکرد

تلگرام نرم افزاری مجانی است و بر اساس مشخصه های رسمی بازاریابی و تبلیغ شده است و نه داده های کاربران. بنابراین می توان گفت که نسبت قیمت به عملکرد آن به طور طبیعی عالی است.

رای نهایی

تلگرام یک جایگزین عالی برای What’sApp است که باید فوراً امتحان کنید. این پیام رسان سرشار از ایده هایی است که در دیگر نرم افزار های پیام رسان موجود نیستند. این نرم افزار،  همچنین بهترین توازن میان امنیت و دسترسی را فراهم کرده است. به لطف استیکر ها و بت ها و بسیاری قابلیت های مخفی دیگر،  کاربران جدید، تلگرام را سرگرم کننده دانسته و آن را از خود جدا نمی کنند.

و بهتر از همه : به لطف فرهنگ استفاده آزاد و منبع باز که در این نرم افزار وجود دارد ، تلگرام از موقعیت بهتری نسبت به دیگر اپلیکیش های چت برخوردار است.بدون دیدگاه