مرکز خریدی که در آن وارد دنیای زیر آب می‌شوید

شاید خرید کردن در مراکز خرید، جذاب‌ترین کار باشد، اما در مورد مرکز خرید Das Schloss واقع در برلین، این چنین نیست. در این مرکز خرید وقتی به بالای سر خود نگاه می‌کنید، تصاویری روی سقف وجود دارند که واقعاً محو تماشای آن‌ها می‌شوید.

به گزارش کلیک، این پروژه بزرگ‌ترین پروژه‌ای است که تا کنون در اروپا روی سقف ایجاد شده است. در این مرکز خرید می‌توانید تصاویر و فیلم‌های باورنکردنی را بر روی سقف این مرکز خرید مشاهده کنید. این پروژه نتیجه دو سال تحقیق و برنامه‌ریزی است که روند نصب تجهیزات آن دو ماه و روند مربوط به راه اندازی آن دو هفته طول کشیده است.

در این پروژه عوامل فنی زیادی وجود دارد که برای نمایش با کیفیت تصاویر روی سقف مغازه‌ها، باید به صورت هماهنگ با یکدیگر عمل کنند.

مدیر مرکز خرید به بیان این مطلب پرداخت که مسئولان این مرکز خرید قصد داشتند یک پروژه چند رسانه‌ای ایجاد کنند که تمام مساحت سقف این مرکز خرید را که ۱۲۰۰ متر است، پوشش دهد. وی در ادامه افزود: به دلیل اینکه فضای داخلی مرکز خرید کاملا نورپردازی شده است، مسئولان مرکز خرید قصد اجرای یک سیستم سرگرمی بصری متفاوتی را داشتند، که روشنایی آن حتی بیشتر از لامپ‌های مورد استفاده برای نور پردازی باشد و بتواند افراد را محو تماشای خود کند.

berlins-das-schloss_-1200x630-c

وی معتقد است اجرای این پروژه در Das Schloss تجربه واقعا جدیدی را برای مشتریان این مرکز خرید ایجاد کرده است.

پروژه نمایش تصاویر بر روی سقف این مرکز خرید کار جدیدی نیست، اما با اجرای این پروژه تجهیزات نمایش تصاویر به روز شد و با انجام این کار تصاویر در حالت نمایش را راحت‌تر می‌توان تغییر داد و به این ترتیب مشتریان با این سیستم سرگرمی تکمیل شده، پیوسته سرگرم می‌شوند. سیستم نمایش تصاویر به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی می‌توان تصاویر را متناسب با فصل و مناسبت‌های مختلف تغییر داد و یا آن‌ها را ویرایش کرد. تصور کنید ولی در حال خرید هدیه‌های کریسمس هستید، تصاویر مربوط به بارش برف بر روی سقف نمایش داده شود.

DasSchloss

در حال حاضر تصاویر مربوط به دنیای زیر آب نمایش داده می‌شود و سعی شده است این تصاویر واقعاً طبیعی و واقعی به نظر برسند. در طراحی این تصاویر از یکی از مجموعه‌های هنری شرکت Werft 6، الهام گرفته شده است. مدیر عامل این شرکت گفت: برای نمایش دنیای زیر آب در این مرکز خرید، از تصاویری استفاده شده است که به صورت کاملا دیجیتالی طراحی شده‌اند. برای خلق این تصاویر، تصاویری از دنیای واقعی زیر آب ضبط شده است و سپس تصاویر و مناظر اعماق دریا به صورت کاملا واقعی به فیلم تبدیل شده‌اند.بدون دیدگاه