پیام جنجالی خواننده معروف برای مدیرعامل اپل

دقیقا یک ماه پیش، وال استریت ژورنال اعلام کرد که اپل با جی زی برای سبکی از موسیقی در تیدال صحبت کرده است.
به گزارش کلیک، این هنرمند هیپ هاپ که تاجری باهوش است، این معامله را به نفع خود به پایان رساند و از آن برای فرصتی به تبدیل شدن به افسانه برای خود استفاده کرد. جین مونستر از وال استریت می گوید که این معامله برای اپل بیش از ۵۰۰ میلیون دلار هزینه در برداشته است و جی زی در طی ۹ پرداخت ۵۶ میلیون دلاری این پول دریافت خواهد کرد.

تا آن جا که ما می دانیم، در حال حاضر هر دو طرف در تلاش برای مخفی نگه داشتن جزئیات این معامله هستند. این گونه اتفاقات زمان بر است و برای شرکت ثروتمندی مانند اپل، نیم میلیارد دلار تغییر بزرگی به حساب نمی آید، یا شاید اصلا هیچ معامله ای در کار نبوده است. اما این حرف ها جلودار کانیه وست نشد تا از طریق توئیتر شکایت و ناراحتی خود را اعلام نکند. کانیه وست برای اولین بار به نوعی از واژه “گاو” برای اپل و تیدال استفاده کرده است که نوعی بازی را در صنعت موسیقی به راه انداخته اند. 

کانیه وست آدمی نیست که نه بشنود و ظاهرا به نظر می رسد که او از انجام این معامله به شدت خشمگین شده و دلایل غیرضروری مقابل آن ایستاده است. در حالی که ما دقیقا نمی دانیم در ذهن او چه می گذرد، اما به نظر می رسد که او تیم کوک، مدیرعامل اپل را مقصر می داند. وست در توئیتی به اپل گفت که “چک جی زی را برای تیدال به او بده و دست از عمل کردن مانند استیو (جابز) بردار.”

اپل ممکن است تیدال را بخرد یا این کار را نکند. اما چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که کانیه وست با به چالش کشیدن تیم کوک نمی تواند کسب اعتبار کند. هر دوی آن ها نه نیازی به این کار دارند و نه ظاهرا فرصت آن را. چرا که هر دو نفر در دنیای کاری خود از بزرگان هستند و بهتر است به خدمت بیشتر به طرفداران و کاربران فکر کنند.

ممکن است معامله بین اپل و جی زی خساراتی را به موسیقی وارد کند، اما مسلما پیکره آن آسیبی نخواهد دید، و به نظر چنین واکنش تندی از سوی وست که ما را مجبور به حذف برخی جمله های آن کرد، لازم نبود.بدون دیدگاه