آموزش نصب دستی به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰

مایکروسافت اخیرا به روز رسانی رسمی ویندوز ۱۰ با نام به روز رسانی سالگرد (Anniversary Update) را برای کاربران عرضه کرده است. اگر قصد دارید زود تر از بقیه این به روز رسانی را دریافت و نصب کنید، با ما همراه شوید.

کلیک – به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ دومین بسته به روز رسانی رسمی و بزرگی است که از زمان معرفی این سیستم عامل برای آن عرضه شده است. این بسته شامل تعداد زیادی قابلیت جدید است که کاربران آرزوی داشتن آن را در سر می پرورانند.

این به روز رسانی به محض موجود شدن برای دستگاه شما، به صورت خودکار توسط ویندوز دریافت و نصب می شود (پس از به روز شدن دستگاه، نسخه ویندوز ۱۰ به ۱۶۰۷ تغییر می کند). ولی اگر شما مشتاق هستید هر چه زود تر آن را دریافت کنید و نمی خواهید در صف انتظار بمانید، این آموزش را دنبال کنید.

ابتدا برای مشاهده نسخه ویندوز ۱۰ فعلی، پس از باز کردن منو استارت، عبارت run را تایپ کرده و برنامه به نمایش در آمده را باز کنید. در کادر خالی پنجره  Run عبارت winver را تایپ کرده و کلید OK را بفشارید. در پنجره باز شده شما می توانید نسخه فعلی ویندوز را مشاهده کنید. اگر ویندوز ۱۰ شما هنوز به روز رسانی را دریافت نکرده است و نسخه آن کمتر از ۱۶۰۷ است، مراحل دیگر آموزش را دنبال کنید.

win10-anniversary-update (2)

در مرحله بعد، برای دریافت فایل به روز رسان، به این صفحه مراجعه کرده و روی گزینه Get the Anniversary Update now کلیک کرده و فایل Windows10Upgrade28084.exe را دانلود نمایید.

win10-anniversary-update (1)

پس از دریافت فایل Windows10Upgrade28084.exe، آن را اجرا کرده و در صورت نمایش پیغام تایید، با فشار دادن کلید Yes آن را تایید نمایید.

پس از باز شدن پنجره Windows 10 Update Assistant شما می توانید مجددا نسخه فعلی ویندوز خود و نسخه قابل دریافت را مشاهده کنید. در صورتی که به روز رسانی سالگرد با شماره ۱۶۰۷ برای شما موجود است، روی گزینه Update Now کلیک کنید.

win10-anniversary-update (3)

اکنون ویندوز وضعیت سیستم شما را بررسی می کند و در صورتی که سیستم شما امکان دریافت به روز رسانی را داشته باشد، با کلیک کردن روی گزینه Next دریافت به روز رسانی آغاز می شود.

win10-anniversary-update (4)

در این مرحله ویندوز اقدام به دریافت فایل های به روز رسانی می کند و دریافت این فایل ها با توجه به سرعت اینترنت شما ممکن است اندکی زمان بر باشد.

win10-anniversary-update (5)

پس از اتمام دریافت بسته به روز رسانی، با کلیک روی گزینه Restart now رایانه خود را ریستارت کنید. راه اندازی کامل رایانه ممکن است دقایقی طول کشیده و عملیات راه اندازی مجدد چندین بار تکرار شود. بنابر این تا پایان عملیات نصب به روز رسانی از کار کردن با سیستم یا خاموش کردن آن خودداری کنید.

win10-anniversary-update (6)

پس از اجرای مجدد ویندوز، شما شاهد نصب به روز رسانی هستید و برای اطمینان از نصب شدن درست آن می توانید مرحله اول آموزش را مجددا تکرار کرده و شماره نسخه ویندوز را ببینید.

اکنون می توانید از ویندوز ۱۰ به روز شده خود استفاده کرده و از قابلیت های جدید آن بهره مند شوید.بدون دیدگاه