گوگل و فیسبوک سرعت لودصفحات اینترنتی در گوشی را افزایش می دهند

گوگل و فیس‌بوک در حال رقابت بر سر حل مشکل طولانی بودن مدت زمان بارگذاری صفحات بر روی گوشی‌های تلفن همراه هستند.

به گزارش کلیک، با توجه به کاهش صبر مشترکان اینترنت و سرعت پایین ایجاد تغییرات در صنعت اینترنت، بزرگ‌ترین پلتفرم‌های دنیای فناوری بر آن هستند تا شخصاً برای حل این مشکل اقدام کنند و سهم خود را انجام دهند. استانداردهای ساده بیشتری برای انتشار محتوا بر روی دستگاه‌های همراه به کار گرفته شده اند. در حالی که برنامه AMP گوگل به سرعت در مورد صفحات منتشر شده در صندوق دریافت AMP رشد کرده است، با این حال در مقایسه با فیس‌بوک، از نظر تعداد محتواهای منتشر شده افول کرده است.

. گوگل AMP را با ۳۰ همکار انتشار دهنده در اکتبر ۲۰۱۵ رونمایی کرد. این جمعیت عمدتاً از انتشار دهندگان تشکیل شده است ولی شامل تعدادی بنیاد بازرگانی الکتریکی نیز هست. این جمعیت تا آگوست ۲۰۱۶ به ۲۱۵ افزایش تعداد پیدا کرد.

. طبق اظهارات “ساندر پیچای” ، مدیر عامل گوگل در گزارش درآمد سه ماه دوم سال ۲۰۱۶ که توسط Alphabet ارائه شد، حدود ۱۵۰ میلیون AMP از ابتدای شروع این بازه (یعنی اکتبر ۲۰۱۵) به مجموعه اضافه شده است و حدود ۴ میلیون دیگر نیز طی این هفته اضافه خواهد شد.

در همین حال، فیس‌بوک در گفتگو با بیزنس اینسایدر گفت: سرویس تحقیقات پیشرفته بیزنس اینسایدر که بیش از ۱۰۰۰ همکار انتشار دهنده در سراسر دنیا دارد و با فیسبوک همکاری می‌کنند، هر روزه ده ها هزار مقاله فوری را در ده‌ها کشور و به چندین زبان منتشر می‌کند. با این همه، بیزنس اینسایدر صفحاتش را با سرعتی کمتر از سرعت گوگل اضافه می‌کند. مقالات فوری راه حلی است که فیس‌بوک برای مشکل بارگذاری کند محتوا انتخاب کرده است که به انتشار دهندگان اجازه می‌دهد تا نسخه‌ای از محتوای خود را بر روی سرورهای فیس‌بوک قرار دهند.

همچنین، گوگل در صدد است تا همکاری AMP خود را با بنیادهای مورد نظرش ادامه دهد. این همکاران الزاماً انتشار دهنده نیستند ولی با این حال نیازمند عملکرد سریع از دستگاه‌های همراه هستند. این دقیقاً همان جایی است که گوگل مزیتی ممتاز نسبت به فیس‌بوک پیدا می‌کند (حداقل تا زمانی که فیس‌بوک بتواند تجربه صندوق دریافتی چت خود را بهبود بخشد). برای مثال ۱۸۰۰Flowers and Fandago یکی از همکاران گوگل در AMP است که با توجه به پیشینه اش، این بنیاد می‌تواند از راه دیگری هم به گوگل سود برساند و آن تبدیل نرم‌افزار جاری خود به یک نرم‌افزار واقعاً تجاری است.بدون دیدگاه