شیفر

دانشگاه آزاد شگفتی ساز رتبه علمی کشور در جهان شد

دانشگاه آزاد اسلامی در تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه تامسون رویترز، در چهار شاخه مهندسی، شیمی، علم مواد و ریاضی رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های کشور کسب کرد.

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، جدیدترین گزارش مربوط به رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی در موسسه (Essential Science Indicators (ESI زیرمجموعه موسسه تامسون رویترز (ISI) انجام و در ۲۲ شاخه علمی منتشر شده است.

در این رتبه‌بندی، دانشگاه آزاد اسلامی در چهار شاخه مهندسی، شیمی، علم مواد و ریاضی در بین دانشگاه‌های کشور رتبه نخست و در شاخه کامپیوتر هم رتبه دوم را کسب کرده است.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در شاخه مهندسی، رتبه ۷۶ جهانی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس اعلام سایت این دانشگاه، اطلاعات جدول زیر، نشان‌دهنده جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در میان دانشگاه‌های کشور و دانشگاه‌های برتر جهان در ۵ شاخه علوم مهندسی، شیمی، مواد، ریاضی و کامپیوتر است.

Untitled-1

5 نظرات
 1. مصطفی می گوید

  بهخاطر اینکه هریکاز دانشگاه های کشور یه واحدهستن ولی دانشگاه آزاد هزاران واحد، آخرش هم مقالات همه دانشجویان همه هزاران واحد به نام دانشگاه آزاد چاپ میشه. اگه به مقایسه باشه باید واحد علوم و تحقیقات با سایر دانشگاه ها مقایسه بشه، اون وقت معلوم میشه چند مرده حلاجه

 2. من می گوید

  درسته با اون نخبه هایی هم که بیرون میده!

 3. بهمن می گوید

  البته اگه به نسبت پولی که میگیره بازدهی داشت باید رتبه اول دنیا می بود!

 4. حسین دیانتی می گوید

  دانشگاه دولتی شهرستانم که باشید از دانشگاه آزاد بهتره. البته من معتقدم هرجایی که باشید اگر خودتون بخونید و خلاق باشید با سوا دمیاید بیرون و ی دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان ممکنه از ی دانشجو دانشگاه تهران هم باسواد تر باشه. اما راحتی و جوی که توی دانشگاه دولتی میبینید اصلا با ازاد قابل مقایسه نیست. اگر هم میگید فقط ی مدرک بگیریم بره بازم دولتی بهتره چون حداقل برای ی مدرک مثلا بی ارزش پول نمیدید!

  1. محمدرضا مرتضایی می گوید

   البته هیچوقت نمیشه به کلیت راجع به چیزی صحبت کرد اما کافیه یه سر به دانشگاه آزاد قزوین بزنید که طلایه دار علم رباتیک در ایران هم هست اتفاقاً. معجونی از بهترین اساتید کل کشور در این دانشگاه جمع هستند از شریف از امیرکبیر و …. یکی از قدرترین دانشگاه های ایران محسوب میشه که کل دنیا میشناسدش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.