معرفی هوشمندترین شهرهای کشور

دومین همایش زیرساخت ها و فرصت های شهر هوشمند چند روز پیش در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش کلیک، علیرضا براتی، معاون مرکز توسعه دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور، گفت: پس از تجربه موفق سال گذشته در انتخاب شهرهای هوشمند در دوره نخست این همایش، تصمیم گرفتیم انتخاب شهرهای هوشمند را به صورت منسجم ‌تر امسال نیز پی بگیریم.

براتی اظهار داشت: برای این که رقابت عادلانه ‌ای میان شهرها صورت بگیرد ارزیابی امسال در سه سطح شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، شهرهای با جمعیت بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر جمعیت و شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر صورت گرفت.
معاون مرکز توسعه دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور افزود: شهرهای کشور در شش شاخص جذب سرمایه‌ (خارج از بودجه شهرداری)، اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌ های اطلاعاتی و ارتباطی، مدیریت هوشمندسازی (وجود ساختار مدون) و پایدارسازی توسعه شهر هوشمند انجام شدند.
وی عنوان کرد: این شهرها از سوی دو نماینده از وزارت ارتباطات، دو نماینده از وزارت کشور، ۲ نماینده از کارگروه ‌های همایش و ۶ نفر از مدیران فاوای استانداری‌ های کشور برگزیده شدند.
بر این اساس در میان شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، دو شهر شاهرود و لطیفی شایسته تقدیر شناخته شدند.
در میان شهرهای بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر نیز در حوزه اتوماسیون شهری شهرهای یزد و همدان، در حوزه پایدارسازی شهرداری زنجان، در حوزه جذب سرمایه خارج از بودجه شهرداری کرمانشاه و در حوزه مدیریت هوشمندسازی شهر ساری حائز رتبه های برتر شدند.
در بین شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت نیز شهر تبریز در حوزه اتوماسیون، زیرساخت و مدیریت هوشمندسازی، شهر قم در حوزه خدمات شهروندی و اتوماسیون، شهر اصفهان در حوزه زیرساخت و خدمات شهروندی و جذب سرمایه و شهر شیراز در دو حوزه جذب سرمایه و مدیریت هوشمندسازی رتبه‌های برتر را کسب کردند.

1 نظر
  1. مهدی می گوید

    به نظر بنده انصافا انتخاب خوبی بوده که ضمن تبریک به شهرهای منتخب از هیات داوری و درایت وزارت کشور برای این کار بزرگ تشکر میکنم و امیدوارم وزارت کشور به عنوان مدیریت شهر هوشمند در کشور بتونه کارها رو پیش ببره تا امثال ما که بخش خصوصی هستیم بتونیم فعالیت خوبی در شهرهای کشورمون داشته باشیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .