اخذ کارمزد از مشترکان دستگاه های کارتخوان به شکل جدید

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک، مدل جدیدی برای انتقال بخشی از کارمزد استفاده از کارتخوان ها به پذیرندگان تدوین کرده است و آن را تصحیح نظام کارمزد خدمات پرداخت الکترونیکی می‌داند.

به گزارش کلیک، در طرح جدید شاپرک سه گزینه بر اساس بازه‌های زمانی واریز مبلغ تراکنش‌های انجام‌شده بر روی کارتخوان‌ها پیش روی پذیرندگان قرار می‌گیرد. در حال حاضر وجوه تراکنش های انجام شده بر روی کارتخوان ها در ۷ سیکل به حساب پذیرنده واریز می‌شود. تسویه در این مدل ساعت‌های ۸ و ۱۲ پس از آن در ۱۳و ۱۶ و۱۸و۲۰ و ۲۱ انجام می‌شود. این مدل تسویه پس از آن اجرا شد که بانک مرکزی واریز آنی وجه را متوقف کرد.

بر مبنای مدل پیشنهادی شاپرک اگر پذیرنده‌ای بخواهد واریز وجه تراکنش‌های خرید طبق همین سیکل‌های هفتگانه انجام‌شود باید به ازای هر واریز ۵ هزار ریال کارمزد پرداخت کند. این مبلغ ارتباطی با تعداد و مبلغ تراکنش ها در ۲۴ ساعت ندارد و به این ترتیب کارمزد پرداختی پذیرنده روزی ۳۵۰۰ تومان خواهد بود و ماهانه ۱۰۵ تا ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان بر اساس ماه ۳۰ روزه یا ۳۱ روزه.

در پیشنهاد دوم اگر پذیرنده‌ای بخواهد وجه تراکنش‌ها، روزانه به حسابش واریز شود باید روزی ۵۰۰ تومان کارمزد پرداخت کند و وجه تراکنش‌ها بر مبنای همان سیکل‌های هفتگانه ولی ۲۴ ساعت بعد به حسابش واریز خواهد شد.
اگر هم پذیرنده عجله‌ای برای دریافت وجه تراکنش‌های خرید نداشته‌باشد، این وجوه دو روز بعد یکجا به حسابش واریز می‌شود و کارمزدی هم نباید پرداخت کند.

5 نظرات
 1. عبدالقادر می گوید

  اگه بخوان این طرح رو اجرا کنن ما کسبه بازار دستگاه ها رو تحویل میدیم…

 2. ali می گوید

  به قول شرکت شاپرک۲میلیون مشترک داریم و اگه قرار باشه ماهی فقط هر کدامشان۵۰۰۰ت بابت خدمات کارمزد بدهند میشه به عبارتی۱۰میلیاردتومان اختلاص که اصلا” هم دیده نمیشه///زمانی که ما از کارتخوان استفاده میکنیم باید یه مبلغی به عنوان هزینه پالس مخابرات بدهیم اونوقت بانک۱۲۰/۶ریال بابت کارمزد مانده حساب کم میکنه شما اینو میگید چی!!!!!!!!

 3. حميد تهروني می گوید

  یک نوع دزدیه

 4. دانلود پروژه معماری می گوید

  اینا دیگه شورش رو در آوردن. تا کی سر مردم کلاه میذارن.
  اینهمه پول رو چیکارش میکنن؟

 5. مرتضی می گوید

  از ماست که بر ماست !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.