امکان جدید و جالب گوگل برای جستجو در اپلیکیشن‌های اندروید

با استفاده از ویژگی جستجوی جدید In App گوگل، کاربران می‌توانند به جستجوی اطلاعات خود در میان محتوای ذخیره شده در اپلیکیشن‌ها بپردازند.

به گزارش کلیک، مدت‌ها پیش گوگل وعده داده بود که این قابلیت را به کاربران می‌دهد تا بتوانند بر روی گوشی خود در میان اپلیکیشن‌ها به جستجو بپردازند، اما این اتفاق هیچ‌گاه نیفتاد و گوگل به وعده خود عمل نکرد. اما به نظر می‌رسد که بالاخره گوگل یک گزینه جدید به جستجوهای شما در گوشی همراه اضافه کرده است. این گزینه جدید به شما امکان می‌دهد که در اپلیکیشن‌های خود به جستجوی اطلاعات بپردازید.

به نظر می‌رسد که لینک عمیق گوگل در اپلیکیشن‌ها این افزونه را به وجود آورده است که می‌تواند پوشش محتوایی بیشتری ارائه بدهد.

حالت جدید جستجو که In App نام دارد این قابلیت را به کاربران میدهد که بر روی گوشی‌های اندروید به جستجوی محتوایی که در اپلیکیشن‌های کاربر ذخیره شده است بپردازد. این به آن معناست که شما قادر خواهید بود از اپلیکیشن گوگل برای پیدا کردن افراد در دفترچه مخاطبان، پیام در پیام‌رسان‌ها، موسیقی در Spotify یا Google Play Music، ویدیوها در یوتیوپ، یاد داشت‌ها در Evernote یا Google Keep استفاده کنید.

متاسفانه برخی اپلیکیشن‌ها در جستجوی In App فعال نیستند. گوگل قول داده است که فیسبوک، لینکدین، Evernote، Glide، Todolist و Google Keep به زودی در ماه‌های آینده فعال خواهند شد. مشخص نیست که به غیر از جیمیل، تقویم گوگل، یوتیوپ و Spotify، کدام اپلیکیشن فعال خواهند بود.

جالب توجه است که LG V20 ، اولین گوشی است که جستجوی In App بر روی اپلیکیشن‌های گوگل در آن در دسترس است. گوشی V20، اولین گوشی بود که با اندروید نوقات ۷ عرضه شد. اما این به معنی آن نیست که سایر گوشی‌ها مانند نکسوس برای اجرای این ویژگی جدید به اندازه کافی مناسب نیستند.یک دیدگاه

آرمین

کلا تز هر فرصتی برای کنکاش توی حریم خصوصی دریق نمی کنند اینم یه بهانه ی جدید..الان بعضیا می گن مگه من چی دارم که برای اونا مهم باشه..اینم منطق بعضی ایرانیاست..