پروژه سری جذاب اپل در راه است

رویای طراحی خودروهای بدون راننده و یا به اصطلاح خودران تبدیل به یکی از بلندپروازانه ترین رویاها برای غول های تکنولوژی شده است. این روزها شرکت اپل به صورت محرمانه پروژه طراحی و ساخت خودران با نام “Titan” آغاز کرده است که از گوشه و کنار اخباری راجع به آن به گوش می رسد.

 

به گزارش کلیک، چندی پیش پس از انتشار اخباری از شروع به طراحی خودران های تمام اتوماتیک توسط شرکت گوگل، از گوشه و کنار شایعاتی راجع به استارت اولیه شرکت اپل؛ قدرتمندترین غول تکنولوژی جهان در طراحی خودران های تمام اتوماتیک به گوش رسید. از آنجاییکه هیچ یک از کارکنان شرکت اپل توضیحی در مورد ورود این شرکت به صنعت خودرو سازی نمی داد، بنابراین شایعات تنها منابع خبری از این پروژه محرمانه بود.

پس از فتح قله های طراحی بهترین گوشی های هوشمند و گجت ها توسط شرکت اپل، صنعت خودروهای بدون راننده و تمام اتوماتیک یکی دیگر از حوزه هاییست که این شرکت می تواند تجربه ای قابل اطمینان را برای دوستداران این برند به ارمغان آورد.

شایعات طراحی و ساخت خودران شرکت اپل، پس از چندی با ثبت قرارداد این شرکت با چندی از غول های خودروسازی تقویت شد. شرکت آئودی، بی ام دبلیو، فیات، فورد، جنرال موتورز و مرسدس بنز نام های آشنایی بودند که در کنار شرکت اپل از گوشه و کنار به گوش می رسیدند. این شرکت پس از اعلام نیمه رسمی شروع و طراحی شرکت اپل از پروژه ساخت خودران ها با نام Titan رونمایی کرد. اگرچه همچنان این پروژه به صورت محرمانه دنبال می شود اما کارشناسان از ادامه روند این شرکت به طور واضح خبر می دهند.

کاربران و طرفداران شرکت اپل چندی پیش با دریافت خبری از خراج چندی از کارکنان بخش طراحی خودرو اپل شوکه شدند، چرا که توقف این پروژه اعلام شکست این شرکت در پردازش خودران ها به حساب می آمد. اما این شرکت با اعلام آغاز پروژه  Titan و  ارتقا این صنعت به شایعات شکست پایان داد. پس از اخراج چندی از کارمندان طراحی خودرو شرکت اپل این غول تکنولوژی پروژه طراحی و ساخت خودران را از پروژه خودروی تمام اتوماتیک به پروژه خودرویی بدون نیاز به راننده تغییر داده است.

این پروژه که به گفته کارشناسان، در صورت موفقیت بزرگترین پروژه خودروسازی بدون سرنشین به حساب می آید، از ماه جولای سال جاری وارد فاز جدیدی از طراحی شده است؛طراحی مدرن نرم افزار خودران اپل. به گفته یکی از مدیران اجرایی این پروژه، تمرکز اصلی شرکت اپل این روزها بر روی طراحی عمر مفید باتری ها و همچنین پردازش نرم افزار این خودران هاست، که با این روند پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده این پروژه به  مرحله معرفی و رونمایی برسد.بدون دیدگاه