این پهپاد را پس از فرود می توان خورد

معمولا از پهپادها بیشتر برای مقاصد نظامی و جنگی استفاده می‌کنند ولی این پهپاد خوراکی نمونه‌ای از پهپادهای امدادی است که می‌توان آن را بعد از فرود٬خورد.

به گزارش کلیک،ایده و ساخت این پهپاد خوراکی متعلق به یک نظامی بازنشسته انگلیسی به نام نایجل گیفورد است و این پهپاد قادراست تا ۴۵ کیلوگرم غذای بسته‌بندی شده و تجهیزات پزشکی را حمل کند.

براساس خبر منتشر شده از میل‌آنلاین، استفاده از ارسال هوایی برای امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده ممکن است راه‌حل ساده‌ای به نظر برسد اما این ماموریت‌ها با دقت کم همراه بوده و پرهزینه و بی‌فایده هستند.

نایجل گیفورد ، پوسته بدنه این پهپاد را از ترموپلاستیک زیست تخریب‌پذیر مبتنی بر نشاسته ساخته که با بسته‌های مواد غذایی و تجهیزات پزشکی پُر می‌شود. این پهپاد که “Pouncer” نام دارد، اکنون در مراحل اولیه ساخت قرار داشته و در زمان استفاده از یک هواپیما یا توسط یک منجنیق به شعاع ۴۰ کیلومتری هدف پرتاب می‌شود.

جالب است بدانید که گیفورد صاحب یک شرکت ماهواره خورشیدی موسوم به “Ascenta ” بود که در سال ۲۰۱۴ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به فیسبوک فروخته شد. هدف فیسبوک از خرید این شرکت، ساخت پهپادهایی بوده که می‌تواند چندین ماه در ارتفاع ۶۰ هزار پایی زمین پرواز  و سیگنال‌های باند پهن را به جهان سوم مخابره کنند.

پهپاد “Pouncer” به نیاز سریع برای انتقال مواد غذایی به مناطق دورافتاده، صعب‌العبور و آسیب‌دیده از طریق پرواز بر روی موانع رسیدگی می‌کند.

Pouncer Ascenta

می‌توان از این پهپاد برای انتقال آب و سوخت برای پخت‌وپز نیز استفاده کرد.معمولا در زمان‌های بروز بلایای طبیعی، هواپیماهای نظامی با پرواز بر روی این نواحی بوسیله چتر نجات برای نجات‌یافتگان مواد غذایی و تجهیزات پزشکی می‌فرستند. اما این روش همیشه دقیق نیست و گاهی حتی بی‌فایده است.

به جز بالهای خوردنی این پهپاد، سایر بخش‌های آن از چوب ساخته شده که می‌توان از آن برای گرم کردن و پخت غذا استفاده کرد.نیروی “Pouncer” با هوای فشرده شده یا سوخت جامد تامین می‌شود.

ایده ساخت این پهپاد خوراکی از تجربیات خود گیفورد در پنج ماموریت به کوه اورست به دست آمده که طی آن‌ها بیش از هزار پرش با چتر نجات را به منظور کمک‌رسانی به ساکنان مناطق درگیر جنگ تجربه کرده بود.

تولید کامل این پهپاد طی یک سال آینده آغاز خواهد شد و به زودی تجاری‌سازی می‌شود. با ورود این پهپاد به عرضه‌‌ی گسترده جهانی باید منتظر بود تا نوع جدیدی از امدادرسانی اورژانسی و سریع ایجاد شود.

 بدون دیدگاه