ریست کردن آیفون ۷ و ۷پلاس بدون دکمه فیزیکی Home

در گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس دکمه home دیگر به صورت فیزیکی وجود ندارد. در این مطلب به شما خواهیم آموخت که چطور بدون وجود این دکمه گوشی خود را ریست نمایید.

کلیک – گوشی‌های آیفون ۷ و ۷پلاس ممکن است بسیار شبیه به گوشی‌های پیشین به نظر برسند. اما با همه این اوصاف یکی از تغییرات کاملا اساسی که در طراحی گوشی‌های این شرکت صورت گرفته، آن است که دکمه home دیگر قابل کلیک کردن نیست. در واقع این یک تغییر بنیادی برای اپل محسوب می‌شود. بله، باید بپذیریم که کلید home از روزهای اول با این گوشی بوده و به آن عادت کرده بودیم. ولی حالا دستخوش آخرین تغییرات این محصول اپل شده است. البته گفتنی است که این دکمه home جدید مجهز به یک موتور Taptic یا همان Taptic Engine است که فیدبک لرزشی مناسبی را برای کاربر فراهم می‌کند. به طوری که این کلید به هیچ وجه حتی شبیه به یک  صفحه لمسی (Touchpad) نیز نمی‌باشد.

با تمام این اوصاف می‌توان گفت که همه چیز در این گوشی جدید شرکت اپل عالی، درجه یک و به روز است. اما بحثی که در این جا مطرح است، این است که چطور ما می‌توانیم در مواقع لزوم آیفون خود را ریست کنیم. (عملی که می‌توان گفت هر گوشی، حتی آیفون در برخی مواقع به آن نیاز پیدا می‌کند). تا پیش از این، برای انجام چنین کاری کافی بود تا کلید home و دکمه power را همزمان بفشاریم تا عمل ریست انجام شود. اما اکنون که دیگر کلید home وجود ندارد چه باید کرد؟

جای نگرانی نیست. چون اپل ترکیب جدیدی از کلیدها را برای عمل ریست آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس شما در نظر گرفته است که این بار در این بین خبری از کلید Home نیست. در ادامه به شما خواهیم آموخت که چطور بدون کلید Home در شرایطی که مجبور به ریست کردن گوشی خود هستید ، این کار را انجام دهید:

۱ – ابتدا کلید lock/power را که در سمت راست قرار دارد پایین نگه دارید.

۲ – زمانی که این کلید را هم چنان نگه داشته‌اید کلیدی را که در سمت چپ گوشی برای کم کردن صدا به کار می‌رود، بفشارید و پایین نگه دارید.

۳ – تا زمانی که صفحه نمایش آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس تاریک شود، این دو کلید را پایین نگه دارید. پس از این که صفحه تاریک شد، لوگوی اپل ظاهر خواهد شد.

تمام مراحل مورد نیاز برای انجام این کار شامل همین سه مرحله بود. با انجام این سه مرحله به راحتی می‌توانید آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس را بدون هیچ زحمتی ریست کنید. فقط کافی است با استفاده از انگشت شست و انگشت اشاره خود برای چند ثانیه این کلیدها را بفشارید.بدون دیدگاه