برترین و بدترین های آیفون (بخش دوم)

در مطلب قبل در خصوص لیستی از بدترین و برترین آیفون هایی که تا کنون توسط شرکت اپل ساخته شده است صحبت کردیم. در این مطلب نیز قصد داریم تا به بررسی ادامه این لیست بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

کلیک- بعد از آیفون ۶ پلاس، آیفون ۵ بدترین گوشی آیفون شناخته شده است.

iPhone 5

اولین بار اپل برای ظراحی گوشی آیفون ۵ از صفحه نمایش بزرگ استفاده کرد، اندازه صفحه نمایش در این مدل حدود ۴ اینچ بود. از آن زمان به بعد اپل دیگر از رنگ مشکی برای طراحی گوشی های خود استفاده نکرد. اما گوشی های آیفون سری ۵ اولین سری گوشی های آیفونی بودند که در ساخت آن ها از بدنه آلومینیومی استفاده شد که نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد.

اما آیفون ۶ را شاید بتوان در دسته گوشی های خوب تولید شرکت اپل قرار داد.

iPhone 6

این گوشی لقب یکی از پرفروش ترین و بهترین گوشی های آیفون که از آن به عنوان کامپیوتر یاد می شود را به خود اختصاص داده است. طراحی این گوشی یکی از برترین طراحی ها برای آن دسته از کاربرانی شناخته شده است که منتظر گوشی های آیفون با صفحه نمایش بزرگ بودند. اپل برای اولین بار در تولید گوشی های آیفون از دکمه قطع صدا در کنار بدنه گوشی استفاده کرد و همین کار باعث شد که کاربران زیادی تحت تاثیر طراحی منحصر به فرد این سری از آیفون ها قرار گیرند.

آیفون ۶S نیز از جمله برترین گوشی های آیفونی است که تا کنون به بازار عرضه شده است.
iPhone 6S

طراحی این گوشی از نظر اندازه و سایر بخش ها شبیه به آیفون ۶ است با این تفاوت که آیفون ۶S نسبت به آیفون ۶ سریع تر است. اپل برای اولین ابر در طراحی این سری از آیفون ها از رنگ رزگلد استفاده کرده است.

اما آیفون ۷ پلاس که اخیرا وارد بازار شده است، جایگاه بالاتری را در لیست برترین گوشی های آیفون نسبت به دو نمونه قبلی به خود اختصاص داده است.

iphone 7 plus

بزرگترین مزیت و قابلیت این گوشی، استفاده از دوربین فوق العاده آن است که این گوشی را یک سر و گردن از بقیه آیفون ها بالا نگه داشته است. در دوربین این گوشی از دو لنز که قابلیت ترکیب با یکدیگر را دارندف استفاده شده است. ترکیب این دو لنز باعث می شود که تصاویری که توسط این گوشی ثبت می شود دارای وضوح و عمق بالایی باشد. به عقیده بسیاری از صاحب نظران ترکیب دو لنز هنگام عکاسی، یکی از به روزترین تکنولوژی هایی است که در ساخت و طراحی گوشی های تلفن همراه از ان استفاده شده است. اما ظاهر این گوشی نیز بسیار خاص و زیبا طراحی شده است و نظر بسیاری از علاقه مندان و کاربران ایفون را نیز به خود جلب کرده است.

شاید باور اینکه اولین آیفون تولید شده توسط شرکت اپل در جایگاه بالاتری در لیست برترین آیفون ها حتی نسبت به جدیدترن نمونه آیفون ها قرار می گیرد برای بسیاری سخت باشد.

the-original-iphone

این آیفون در دسته آیفون های کلاسیک قرار دارد. در واقع این گوشی در دسته اولین گوشی های تلفن همراهی است که در آن از صفحه نمایش لمسی استفاده شده است و ملیون ها دلار سود اوری برای اپل داشته است. اما در آن زمان به عقیده بسیاری ز کارشناسان این گوشی تنها تکه آجری بوده است که فقط ظاهر زیبا و آراسته ای داشته است. در این گوشی از ورودی معمول هندزفری استفاده نشده بود و مانند آیقون ۷ کاربران مجبور بودند از آداپتر استفاده کنند.

آیفون ۶S پلاس در رده بالاتری در لیست برترین های آیفون قرار می گیرد.

iPhone 6s plus

طراحی و تولید این گوشی به عقیده بسیاری از صاحب نظران نقطه عطفی برای اپل در تولید گوشی های ایفون محسوب می‌ شود. چیزی که در خصوص این گوشی بسیار قابل توجه و پر اهمیت است، این است که بعد از هر بار شارژ کاملف این گوشی می تواند به مدت دو روز کار کندو همچنین مشکلات هنگی و اختلالاتی که کاربران در خصوص آیفون ۶ پلاس گزارش کرده اندف تاکنون برای این گوشی گزارش نشده است.

در دومین جایگاه برترین آیفون ها، آیفون SE قرار دارد.

iphone SE

طراحی کیس این گوشی شبیه به طراحی کیس آیفون ۵ و آیفون ۵S است. اما به چند دلیل کارشناسان این گوشی را در رده بالاتری نسبت به دو گوشی نام برده قرار می دهند. این گوشی از نظر اندازه مطابق سلیقه آن دسته از کاربرانی طراحی شده است که تمایل به استفاده از گوشی های با اندازه کوچکتر دارند. در واقع هنگامی که اپل تصمصم به تولید گوشی هایی با سایز بزرگتر گرفت، بسیاری از کاربران در خصوص این اندازه ها شکایت داشتند و عقیده داشتند که تصمصم اپل برای تولید آیفون با سایز بزرگ درت نیست. همچنین طراحی کلاسیک و ساده این گوشی از دیگر فاکتورهایی بود که باعث شد کاربران زیادی به سمت آن جلب شوند. البته اجزای بکار رفته در این گوشی مانند آیفون ۵ و یا آیفون ۵S نیست. بلکه پیشرفته تر و به روزتر است.

 و اما در نهایت آیفون ۴ جایگاه برترین آیفون تولید شده توسط اپل را به خود اختصاص می دهد.

iPhone 4

تولید این گوشی در واقع نقطه ای بود که بعد از آن اپل به اوج حلاقیت و نوآوری در تولید گوشی های همراه رسید و در واقع نقطه عطفی در تاریخ تولید گوشی های آیفون شناخته شده است. هنگامی که آیفون ۴ برای اولین بار به بازار معرفی شدف هیچ گاربری توجهی به تعداد پیکسل های بکار رفته در هر اینچ از صفحه نمایش توجهی نداشت. در واقع تعداد پیکسل در هر اینچ از جمله مواردی نبود که کاربران هنگام خرید گوشی به آن توجه داشتند. اما اپل تعداد پیکسل های موجود در هر اینچ از صفحه نمایش را به طور قابل توجهی افزایش داد و این امر باعث شد که کیفیت تصویر به طور قابل توجهی افزایش یابد. طراحی این نمونه از آیفون بسیار قابل توجه و خارق العاده بود. طراحی این گوشی بر عهده جانی ایو بود که تحت تاثیر اندیشه حاکم بر طراحی محصولات براون بود. در واقع جانی ایو از فلسفه طراحی مجصولات براون برای طراحی آیفون ۴ استفاده کرد. در طراحی این گوشی از لبه های خمیده استفاده شد که باعث شد بسیاری از کاربران برای /انتن دهی ان شکایت کنند. اما نکته ای که برخی از کاربران را در خرید این گوشی دچار سردرگمی کردف استفاده از دو لایه شیشه در طراحی این کوشی بود که به عقیده برخی از گاربران باعث می شد که گوشی زودتر آسیب ببیند. از نسل بعدی یعنی آیفون ۵ بود که اپل از بدنه الومینویمی برای محصولات خود استفاده کرد. اما شایعاتی اخیرا به گوشی می رسد که اپل قصد دارد برای نسل بعدی آیفون از بدنه شیشه ای استفاده کند.

پایان

 

 

 

 بدون دیدگاه