قابلیت جدید و باورنکردنی تایپ سریع در برنامه اندروید

کمپانی Swiftkey  نسخه جدید برنامه اندروید خود را با افزودن قابلیت جالبی به آن برای تایپ با سرعت بالا به بازار روانه کرده است.

 به گزارش کلیک،  شرکتی بسیار خلاق و پیشرو است که که در فوریه سال ۲۰۱۶ توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده است، شرکت swiftkey  اینک نسخه جدید برنامه Swiftkey Keyboard را با افزودن قابلیت جالبی منتشر  کرده است که امکان تایپ بسیار سریع  تر از گذشته را برای کاربر  فراهم می کند.

 کمپانی Swiftkey  در اواخر سال گذشته  نخستین نسخه آزمایشی برنامه خود را منتشر کرده بود. در آن زمان همگان تحت تاثیر قابلیت ها و خلاقیت ویژه ای که در این برنامه  به کار گرفته شده بود،قرار گرفتند. این برنامه با الهام از شیوه کارکرد سیستم عصبی زیستی و ایجاد یک شبکه عصبی مصنوعی به پردازش داده ها و ایجاد واژه ها می پردازد. شبکه عصبی مصنوعی، سیستمی با لایه های متعدد است که اطلاعات را از ورودی‌های زیادی جمع آوری و آنها را برای خروجی های احتمالی با دقت بسیار بالا تولید می‌کند.

روند تایپ سریع در نسخه قبلی بدین صورت بود که  واژه های  پیشنهادی به کاربر بر اساس دو واژه آخر تایپ شده به کاربر ارائه می شد که در بیشتر موارد نادرست بود. در نسخه جدید واژه ها بعد از مقایسه ارتباط آنها با متن در حال تایپ به کاربر پیشنهاد داده می شود که پیشنهادها بسیار نزدیک و مرتبط با متن هستند. به عنوان مثال برای جمله “اجازه بده همدیگر را در …ملاقات کنیم “، سه واژه اداره/فرودگاه/هتل به کاربر پیشنهاد داده می‌شود. همچنین دامنه واژه های پیشنهادی بسیار وسیع شده است.

اگر می خواهید در مورد اینکه زبان فارسی هم جزء زبان های ارائه شده در این برنامه است باید بگوییم که  در حال حاضر این  قابلیت جدید برای زبان انگلیسی موجود است و برای بقیه زبانها نیز در آینده ای نزدیک اضافه خواهد شد. نسخه جدید این برنامه در Google Play  در دسترس عموم است و امیدواریم به زودی نسخه زبان فارسی آن هم ارائه گردد.

 بدون دیدگاه