آیا اپل مک لارن را می خرد؟

شرکت اپل در برنامه بعدی خود، قصد خرید  شرکت خودروسازی انگلیسی را دارد. این شرکت در مصاحبه با فایننشیال تایمز این خبر را اعلام کرد که در ادامه روند گسترش فعالیت های خود قصد خرید تکنولوژی شرکت مک لارن (McLaren Technology Group) را دارد.

 

به گزارش کلیک – شرکت اپل که این روزها با ارائه گوشی آیفون ۷، در صدر اخبار است قصد خرید شرکت انگلیسی طراح و سازنده خودرو با نام مک لارن را دارد. این شرکت که قصد سرمایه گذاری در صنعت خودرو را دارد، با خرید تکنولوژی این شرکت قدم در راه این پروژه خواهد گذاشت.

در این رابطه سخنگوی شرکت مک لارن پس از مصاحبه با مجله فایننشیال تایمز، این خبر را کذب عنوان کرد و هرگونه ارتباط اقتصادی این شرکت با اپل را رد کرده است. این شرکت خودروسازی که عنوان می شود ارزش سهامی بالغ بر ۱ بیلیون پوند دارد، با ارزش ترین شرکت انگلیسی به شمار می رود.  شرکت مک لارن، پیش از این به طراحی  و ساخت ماشین های مسابقه ای فرمول ۱ شهرت داشته است، این روزها در فکر طراحی نسل جدیدی از خودروهای مدرن است.

تا پیش از اعلام اخبار احتمال سرمایه گذاری اپل در شرکت های طراح ماشین های مسابقه ای فرمول یک، سهام یکی از این شرکت ها با مبلغ ۸٫۵ میلیارد دلار به شرکت Liberty Media واگذار شد مه همچنان قرارداد نهایی از سوی دو طرف امضا نشده است.

شرکت مک لارن که سال ۲۰۱۴ با درآمدی بالغ بر ۲۶۵ میلیار پوند رتبه نخست کسب درآمد را در رده بندی پر درآمدترین شرکت ها داشته است، با توافقی وارد مذاکرات پیشبرد تکنولوژی در طراحی خودروهای شرکت مک لارن شده است. قرارداد تجاری بین این دو شرکت باعث شده است تا حدث و گمان هایی مبنی بر تولیدات آینده این شرکت از گوشه و کنار به گوش برسد.

پروژه تیتان – شرکت اپل

شرکت اپل چندیست با استخدام چندین تکنیسین و متخصص صنعت خودرو بخشی را در این شرکت به تکنولوژی صنعت خودروسازی تخصیص داده است. اما برای کارشناسان تکنولوژی این سوال پیش آمده است که این شرکت قصد طراحی خودروهای تمام اتوماتیک و یا به اصطلاح خودران را دارد و یا به طراحی تکنولوژی نرم افزاری در صنعت خودرو بسنده خواهد کرد. بسیاری از گزارشات و خبرهای درز کرده از شرکت اپل خبر از راه اندازی بخشی از شرکت اپل با نام پروژه تیتان می دهند که شباهت بسیاری به شرکت های طراح و سازنده قطعات خودرو دارد. این احتمال قریب به وقوع که شرکت اپل هم در طراحی نرم افزار و هم در ساخت خودروهای به اصطلاح خودران فعالیت جدی خود را آغاز کند بسیار محتمل به نظر می رسد.

با بروز شایعاتی نظیر خرید و یا سرمایه گذاری شرکت اپل در خودروسازی مک لارن، این احتمال که اپل قصد شروع پروژه خودروسازی را در سر می پروراند قوت گرفته است. شرکت مک لارن با به کار بردن تکنولوژی قطعات به روز در طراحی محصولات خود، یکی از بزرگترین و تخصصی ترین شرکت طراح خودرو به حساب می آید. استفاده از فیبر کربن و یا آلومینیوم از ابتکارات این شرکت طراح است. همچنین استفاده از سنسورهای خاص در طراحی خودروهای این شرکت نام مک لارن را بیش از پیش به عنوان تلفیقی از تکنولوژی و صنعت خودروسازی بر سر زبان ها آورده است.

مدیرعامل شرکت اپل امیدوار است با همکاری با شرکت مک لارن بتواند نام خود را در صنعت خودروسازی جهان نیز ثبت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.