از این پس می توانید از گوگل درایو سوال کنید

گوگل یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه کاربرد و استفاده از زبان طبیعی به صورت دیجیتال است. در همین راستا طی اعلان رسمی گوگل، از این پس کاربران برای جستجو در گوگل درایو می‌توانند از سوالاتی به زبان طبیعی به جای دستورهای جستجو استفاده کرد.

به گزارش کلیک، از این پس گوگل برای جستجو در گوگل درایو از قابلیت های پردازش زبان طبیعی استفاده خواهد کرد. به گفته مسئولان گوگل، این قابلیت به کاربران کمک خواهد کرد تا با سرعت و بسیار ساده در بین فایل ها و اسناد موجود در گوگل درایو جستجو کنند و هر آنچه که می خواهد را به سرعت پیدا کنند. در واقع در این نوع جستجو که به نوعی جستجوی انسان محور مشهور شده است، کاربر می تواند با پرسیدن سوالاتی شبیه به ” برای من فایل اکسل مربوط به ماه دسامبر گذشته را پیدا کن” فایل و اسناد مورد نظر خود را به سرعت پیدا کند. همچنین سوالاتی مانند ” سخنرانی آنیسا را به من نشان بده” نیز در این نوع جستجو برای سیستم قابل فهم خواهد بود و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در واقع روش کار به این صورت است که سوال پرسیده شده که شبیه جملاتی به زبان طبیعی انسان است در نوار جستجو تبدیل به یک سری کلمات کلیدی می شود که با استفاده از این کلمات کلیدی جستجو انجام می شود. بعد از پردازش جملات و تبدیل آن ها به کلمات کلیدی نتایج منطبق بر آن کلمات کلیدی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. بنابر گفته جاش اسمیت، مدیر بخش توسعه و محصولات گوگل درایو، پردازش زبان طبیعی در گوگل درایو باعث می شود که جستجو به صورت هوشمند و با سرعت زیادتری انجام شود.

تیم گوگل درایو امکاناتی از قبیل تصحیح خودکار کلمات جستجو ، توانایی دسته بندی و جداسازی اسناد در چندین گروه ، ذخیره سازی خودکار و تبدیل قالب اسناد به قالب گوگل درایو را نیز به امکانات گوگل درایو اضافه کرده اند. این امکانات در حال حاضر در دسترس برخی از کاربران گوگل درایو قرار داده شده است و در آینده بسیار نزدیک در دسترس عموم کاربران این اپلیکیشن کاربردی قرار خواهد گرفت.بدون دیدگاه