Huawei Nova احتمالا با قیمت بالا عرضه می شود

بررسی گوشی جدید هوآوی به نام Nova نشان داد که این گوشی واقعا خوب است، اما نه به اندازه OnePlus 3! در واقع نووا توانسته است نظر خیلی از کاربران و منتقدین را به خود جلب کند اما هنوز در مقایسه با OnePlus 3 ضعیف به نظر می رسد.

به گزارش کلیک، هوآوی به عنوان شرکتی که نسبتا به تازگی وارد جمع تولید کنندگان گوشی های تلفن همراه هوشمند شده است، در جایگاهی قرار گرفته است که باعث می شود مورد حسادت بسیاری از شرکت های دیگرقرار گیرد. یکی از مهم ترین مزیت هایی که گوشی های این شرکت در بازار داغ رقابت جهانی دارند این است که از زمان آغاز به کار،هوآوی همیشه سیر صعودی همواری را طی کرده است.
البته این از مزیت های تازه وارد ها محسوب می شود اما از طرفی به این معنا است که در حالی که اپل، سامسونگ، سونی و HTC در برخی جنبه ها مشغول در جا زدن هستند، گوشی های هوشمند هوآوی به طرز آشکاری با ارائه هر مدل جدید در حال بهبود و پیشرفت هستند. نکته دیگر این که همیشه قیمت های این گوشی ها در حد رقابتی باقی مانده است که البته این سیاست پایین نگه داشتن قیمت نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند اما برای این لحظه، هوآوی نووا همچنان از همین سیاست بهره می برد.
دست کم ما اینطور فکر می کنیم! اما به دلایلی که به زودی آشکار می شوند نمی توان ۱۰۰% در این مورد مطمئن بود.
بررسی هوآوی نووا
۱- طراحی:
هوآوی نووا همزمان با هوآوی نووا پلاس رونمایی شد و همان طور که احتمالا توانسته اید حدس بزنید، هواوی نووا مدل کوچک تر این مجموعه است، هر چند که در این جا کلمه “کوچک” با توجه به اندازه ۵ اینچی این گوشی، واقعا مفهوم نسبی دارد.
البته این نکته که هوآوی هیچ وقت برند مد روز نبوده است، نکته بدی نیست چرا که این موضوع اصلا به این معنی نیست که گوشی های هوآوی شیک و امروزی و به اندازه کافی هوشمند نیستند. برای درک بهتر شاید بشود گفت که اگر هوآوی قرار بود آیفون باشد، طراحی آن شبیه آیفون ۴ یا ۵ است که به طور قطع هیچ کدام آن ها به هیچ عنوان زشت محسوب نمی شوند.
قسمت جلوی این گوشی کاملا با صفحه نمایشگر پوشانده شده است که با دو نوار مشکی رنگ تزیین شده است. به تمام این مجموعه، صفحه نمایش مجهز به شیشه گوریلا را هم اضافه کنید. در قسمت پشت، طراحی به شدت چشم نواز است. قسمت پشت هوآوی نووا صاف و فلزی است با یک نوار مشکی در بالا که دوربین اصلی را احاطه کرده  است و یک فضای کوچک دایره ای شکل که مربوط به حسگر اثر انگشت است در زیر این قسمت قرار گرفته است.
محل قرار گیری حسگر اثر انگشت برای خیلی از کاربران راحت است و جای خالی دکمه Home در جلوی گوشی را پر می کند.همچنین باز کردن ققفل گوشی از سریق اثر انگشت را خیلی راحت تر کرده است. البته شاید عده ای نظر دیگری داشته باشند چون برای باز کردن قفل گوشی، مجبورید که حتما آن را بردارید!
در پایان، هوآوی نووا دارای درگاه USB Type-C در قسمت پایین است که مزیت های زیادی را برایش به ارمغان می آورد. هر چند که یک نامزیتی بزرگ هم به همراه دارد و آن این که نمی توانید از هر کابلی که دم دست دارید استفاده کنید!
۲- صفحه نمایش:
صفحه نمایش موجود در هوآوی نووا از نوع پنل IPS 5 اینچی است که رزولوشنی معادل ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ دارد. شاید این کیفیت وضوح تصویر در زمانی که بیشتر پرچم داران گوشی های هوشمند دنیا رزولوشنی معادل ۲۵۶۰ * ۱۴۴۰ ارائه می دهند، نا امید کننده باشد اما هنوز هم این نمایشگر تصاویر واضحی نمایش می دهد. چگالی پیکسلی آن هم در حد ۴۴۱ppi است که بیشتر از چگالی پیکسلی رتینا است. پس می شود گفت که روی هم رفته عملکرد این نمایشگر خارق العاده است.
طی آزمایش هایی که این گوشی آن ها را پشت سر گذاشته است، نتایج زیر به دست آمده است:

 

untitled
همان طور که می توانید ببینید، هوآوی نووا بهتر از چیزی که تصور می کردید عمل کرده است. اگر بتوانیم میزان کم ضعیف بودن رزولوشن آن را نسبت به سایر رقبا نادیده بگیریم، برای یک دستگاه با اندازه ۵ اینچی، هوآوی نووا ارزش خرید بالایی ره به خود اختصاص خواهد داد نکته کلیدی در این جا این است که هوآوی نووا در واقع ارزان ترین گوشی موجود در لیست گوشی هایی با این کیفیت است. اما به هر حال باید بپذیریم که در مجموع به خوبی نکسوس OnePlus 3 نیست!بدون دیدگاه