مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

پرچم‌دار سونی Xperia XZ توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کرده است. باید دید XZ در مقایسه با گوشی های هوشمند برندهای معتبر چه نقاط قوت و ضعفی دارد.

کلیک- سونی Xperia XZ یکی از بهترین گوشی های هوشمند عرصه تکنولوژی است. در سال ۲۰۱۶ گوشی های هوشمند بسیار خوبی به بازار عرضه شد، گوشی های هوشمندی مانند Samsung Galaxy S7, HTC 10, OnePlus 3, iPhone 7 را می توان در این زمینه با سونی XZ مقایسه کرد.

سونی XZ از امکانات بسیار خوبی مانند دوربین ۲۳ مگا پیکسلی، خاصیت ضد آب بودن و بسیاری امکانات دیگر دارد. اما به‌راستی در این میان کدام گوشی هوشمند را می توان پرچم دار گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ دانست. در این مقاله ما به بررسی XZ با گوشی های هوشمند برتر برندهای معتبر و موفق در سال ۲۰۱۶ که شامل گوشی های هوشمند سامسونگ،HTC،OnePlus و آیفون ۷ می شود می پردازیم. در این مقایسه ما به بررسی عملکرد دوربین ها و اسپیکر های این گوشی های هوشمند و هم چنین مشخصات ظاهری آن ها می پردازیم.

 Sony Xperia XZ و Samsung Galaxy S7

مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

یکی از رقبای اصلی سونی XZ بی شک پرچم دار سامسونگ در سال ۲۰۱۶ یعنی گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی S7 است. S7 نیز مانند رقیب خود ضد آب است و در این مورد امتحان خود را پس داده است. صفحه نمایش سامسونگ گلکسی S7 کمی واضح‌تر از سونی XZ است ولی می توان از این تفاوت جزئی صرف‌نظر کرد و هر دو این گوشی‌های هوشمند را در رده عالی دسته بندی کرد.

Sony Xperia XZ و iPhone 7

مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

آیفون ۷ یک هفته بعد از XZ معرفی شد و تقریباً از امکانات یکسانی برخوردارند و یکی از این امکانات مشترک عکاسی در نورهای کم است. آیفون ۷ اولین گوشی ضدآب آیفون است این در حالی است که سونی خیلی قبل‌تر از آیفون تکنولوژی تلفن های ضدآب را وارد خط تولید گوشی های هوشمند خود کرده است. در هر صورت هر دو این گوشی های هوشمند از خاصیت ضدآب بودن برخوردارند.

آیفون ۷ از نظر ابعاد راحت تر است و کمی کوچک‌تر است و راحت‌تر در دست قرار می گیرد. سونی XZ برای دوست داران موسیقی گزینه بسیار خوبی است. شاید حذف جک هدفون آیفون ۷ به سلیقه بسیاری از افراد خوش نیامده باشد و این مورد می تواند یک ضعف باشد و دوست داران موسیقی را به سمت XZ می کشاند. خروجی های هدفون قوی XZ دلیل بر این مقایسه است.

Sony Xperia XZ و HTC 10

مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

سونی XZ و HTC10 در مقایسه با یکدیگر از نظر سخت افزار سنجیده شده اند.HTC10 از نظر ساختار دارای بدنه فلزی محکمی است که شاید این نکته، نقطه برتری آن در مقابل XZ باشد. ولی یک ویژگی قابل اهمیت XZ در این مقایسه ضدآب بودن آن است.

نقطه اشتراک HTC10 و XZ در اسپیکرهای قوی این و گوشی هوشمند و هم چنین عمر باتری بالا این دو گوشی هوشمند است. از نظر دوربین، دوربین XZ بسیار قوی تر از HTC10 عمل کرده است و علت این برتری محورهای ۳ گانه لرزش گیر سونی XZ و قابلیت عکاسی در نور کم آن است.

Sony Xperia XZ و OnePlus 3

مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

گوشی هوشمند OnePlus3 یکی از نمونه های موفق گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ بود که با قیمت مناسب ۳۲۹ یورو و امکانات آن توانست خوش بدرخشد.

سونی XZ از عملکرد بهتری در دوربین برخوردار است و OnePlus3 در باتری و عمر باتری توانسته بهتر از XZ عمل کند. هر دو گوشی هوشمند دارای عملکرد مناسبی در کیفیت صفحه نمایش برخوردارند.

Sony Xperia XZ و Xperia X

مقایسه Xperia XZ با گوشی‌های هوشمند برتر برندهای معتبر

سونی XZ در مقایسه با سونی Xperia X امکانات بیشتری را در اختیار دارد. اضافه شدن خاصیت ضدآب بودن و عملکرد بهتر باتری را می توان نقاط قوت XZ دانست. یکی از بهترین ویژگی های اضافه شده به XZ دوربین ۲۳ مگا پیکسلی و ۵ محور لرزش گیر را می‌توان نام برد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه قیمت بالاتر XZ نسبت به Xperia X است.

نگاه اجمالی به Sony Xperia XZ

از مهم‌ترین ویژگی های XZ دوربین ۲۳ مگا پیکسلی،۵ محور لرزش گیر و فوکوس لیزری است. از دیگر امکانات دوربین XZ حالت عکاسی دستی است که کاربر تمام تنظیمات را می تواند به‌صورت دلخواه تنظیم نماید.

اسپیکر Xperia XZ

در این قسمت برای مقایسه اسپیکرهای این گوشی های هوشمند به بررسی ویدئویی در این زمینه می پردازیم.

 

1 نظر
  1. آرش ولی زاده می گوید

    خیلی ممنونم از این پست شما، خیلی به دردم خورد، الآن میدونم کدوم مدل رو باید بخرم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.