با این ربات برای همیشه از شر ایمیل های اسپم خلاص شوید

Weinreich، مانند بسیار از ما قربانی ایمیل های اسپم بود. اما او رباتی را طراحی کرد تا بدین وسیله هم از شر ایمیل های اسپم خلاص شود و هم از اسپمرها انتقام بگیرد.

به گزارش کلیک، دوسال پیش Brian Weinreich ، بنیانگذار و رئیس بخش محصولات شرکت Density که در زمینه حسگرهای اینترنت اشیا فعالیت می کند از دریافت ایمیل های زیادی که به شکل اسپم به حساب ایمیل کاری او ارسال می شد، خسته شده بود. این مسئله سبب شد تا او تصمیم بگیرد تا درسی به تمام اسپمرهایی بدهد که سعی می کردند تا برای او ایمیل بفرستند.

Weinreich، ایمیل های اسپم را به افراد فضول و آزاردهنده ای تشبیه می کند که شما آن ها را نمی شناسید. در واقع این افراد کمین کرده اند تا چیزی را به شما بفروشند و حاضر نیستند به هیچ عنوان دست از سر شما بردارند. حتی اگر شما بگویید که علاقه ای به محصول یا خدمات آن ها ندارید. بنابراین او تصمیم گرفت تا راه حلی پیدا کند تا به وسیله آن، با هدر دادن وقت اسپمرها از آن ها انتقام بگیرد.

Weinreich در یکی از پست های خود در Medium نوشت: در اوایل سال ۲۰۱۴ من به این نتیجه رسیدم که تعداد زیادی در روز اسپم دریافت می کنم. دیگر برای من مانند روز روشن بود که بخشی از فعالیت روزانه من این است که جلوی اسپم ها را بگیرم. اما دکمه اسپمی که در جیمیل وجود داشت نمی توانست کمک چندانی کند. هیچ راهی وجود نداشت. بنابراین من به دنبال راه حلی برای انتقام جویی و ایجاد آسایش برای خود بودم.

من به این فکر افتادم که اگر بتوانم وقت اسپمرها را تلف کنم، بنابراین آن ها زمان کمتری برای ایجاد تکنیک جدید یا به عبارتی تغییر تاکتیک برای اسپم کردن خواهند داشت.

sp@m Looper

بنابراین او Sp@m Looper را به وجود آورد. رباتی که وظیفه اصلی آن پاسخ دادن به ایمیل های اسپم با یک سری از جواب هایی است که این جواب ها به سوالاتی داده می شود که اصطلاحاopen-ended  نامیده می شوند. (سوالات opend-ended سوالاتی هستند که دارای پاسخ تک کلمه ای نیستند و معمولا جواب آن ها می تواند یک یا چند جمله، یک پاراگراف یا حتی به اندازه یک انشا باشد.). به طوری که به نظر می رسد یک شخص حقیقی در حال پاسخ دادن به آن ایمیل است.

متاسفانه، اولین ایمیلی که شما از یک اسپمر دریافت می کنید ( اسپمری که پیش از این هیچ ایمیلی  از او با آن آدرس ایمیل دریافت نکرده اید)، در داخل Inbox قرار می گیرد. اما زمانی که ایمیل به sp@mlooper.com فوروارد می شود، سپس این ربات کار را شروع خواهد کرد و به صورت خودکار و پیوسته به ایمیل ها پاسخ خواهد داد. این ربات این کار را آن قدر تکرار می کند تا اسپمری که از یک آدرس ایمیل مدام به شما ایمیل می فرستد از ارسال ایمیل به شما خودداری می کند.

Weinreich، این ربات را توسعه داد و آن را برای یک آدرس ایمیل به کار گرفت. او یک آدرس ایمیل برای شخصی به نام John Turing که وجود خارجی نداشت، ساخت. این شخص ساختگی رئیس و مدیر اجرایی شرکتی به نام MLooper است. Weinreich ، خیلی سریع متوجه شد که توانسته است اسپمرها را گمراه کند. در واقع اسپمرها قبل از این که متوجه شوند که با یک ربات در حال صحبت هستند، حداقل ۵ ایمیل رد و بدل کرده بودند.

ربات برای مذاکره و گرفتن تخفیف طراحی شده بود

این مسئله ادامه پیدا کرد. حتی زمانی که او اسکریپ ربات را تغییر داد و در انتهای ایمیل ها کلماتی تصادفی قرار داد که باعث می شد ایمیل واضح تر به نظر برسد که از طرف یک انسان فرستاده نشده است. حتی در گاهی مواقع ربات طوری طراحی شده بود که بر سر گرفتن یک تخفیف مناسب در مورد یک کالا با اسپمر گفتگو می کرد.

Weinreich بیان کرد: من فکر می کنم که یکی از جالب ترین دستاوردهای من، رسیدن به این حقیقت بود که بعد از اولین ماه، دیگر نیازی نبود که من در ربات تغییری به وجود بیاورم. مردم بدون این که بفهمند، ایمیل های اسپم ارسال می کردند که این موضوع واقعا جالب بود. او هم چنبن گفت:  هر چه Sp@m Looper به افرادی بیشتری پاسخ میداد، در نتیجه تعداد اسپمرهای بیشتری جذب می شدند.

Weinreich علاوه بر این برخی از ایمیل های جالبی که بین ربات و اسپمرها رد و بدل می شد را در سایت MLooper.com قرار داد. هم چنین او کدی را که برای این ربات نوشته بود در سایت GitHub در دسترس عموم قرار گذاشت. به طوری که هر کسی می تواند آن را دانلود کرده و پس از ویرایش، ربات سفارشی خود را داشته باشد یا این که بر روی ربات فعلی کار کرده و آن را کارآمدتر سازد.بدون دیدگاه