با رمزهای عبور خود خداحافظی کنید

زمان تحولی بزرگ برای سیستم های امنیتی فرارسیده است، بعد از آخرین هکی که دنیای تکنولوژی را شگفت زده کرد شرکت های بزرگ به دنبال جایگزین برای رمزعبور هستند.

به گزارش کلیک،بعد از آنکه خبر دسترسی هکرها به بیش از ۵۰۰ میلیون حساب کاربری کاربران یاهو در صدر اخبار مرتبط با دنیای فناوری خبرگزاری ها قرار گرفت. شرکت های بزرگ یکی پس از دیگری به فکر معرفی سیستم جایگزین برای سیستم رمز عبور هستند.

خبرها حاکی ار آن است که شرکت لنوو هم اکنون کار بر روی جایگزین رمز عبور را آغاز کرده است و به کمک سایر همکاران تجاری خود قصد دارد حسگر اثر انگشت را جایگزین آن در لپتاپ ها نماید.فناوری که شرکت های لنوو، اینتل، Synaptics و PayPal در نظر دارند تولید لپتاپ هایی توسط شرکت لنوو است که مجهز به چیپ ست های امنیتی اینتل و حسگر اثر انگشت شرکت Synaptic باشد و با این کار،امکان ورود به سیستم هاب امنیتی FIDO نظیر PayPal را فراهم می کنند.

در معرفی  مجموعه FIDO باید گفت که این مجموعه چند سال پیش توسط لنوو و PayPal تأسیس شد و توسط بسیاری از شرکت های بزرگ دنیای فناوری نظیر گوگل، Bank of America و مایکروسافت پشتیبانی شد. این مجموعه در نظر دارد روش های شناسایی هویت آسان تر و ایمن تر از رمزهای عبور را ایجاد کند. این مجموعه تاکنون شیوه های متفاوتی را امتحان کرده است که از میان آن ها می توان به سیستم های biometric، کلید های USB و سیستم شناسایی چهره و صدا اشاره کرد. که همگی آنها در نوع خود یک تکنولوژی پیشرو محسوب می شوند.

همچنین شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ عنوان کرد قصد دارد پشتیبانی از FIDO را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود اضافه کند. همانطور که می دانید مدیرعامل کنونی مجموعه فیدو ، Dustin Ingalls هم اکنون مدیر عمومی بخش شناسایی هویت و امنیت شرکت مایکروسافت است بنابراین به نظر  می رسد یکپارچه شدن مایکروسافت و این مجموعه به خوبی به پیش خواهد رفت.

چیزی که هنوز مشخص نیست این است که نخستین لپ تاپ های مجهز به فناوری FIDO چه زمانی وارد بازار خواهند شد اما با توجه به آن که نمایشگاه CES 2017 تا حدود ۳ ماه دیگر برگزار می شود، می توان انتظار داشت این فناوری نقش بسیار ویژه ای را در آن ایفا کند و ما باید منتظر زمان باشیم تا با این فناوری های جایگزین بیشتر آشنا شویم.

 بدون دیدگاه