پیامک‌های کلاهبرداری رجیستری، گول نخورید

این پیامک‌ها قطعا کلاهبردارانه هستند، تا زمان اجرای رجیستری تمام گوشی‌هایی که در دست مردم است فعال محسوب می‌شود.

به گزارش کلیک، طرح رجیستری یکی از پرهیاهوترین طرح‌ها در چندماه گذشته بوده است. این طرح طی ماه‌های گذشته در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد هنوز طرح به نتیجه نرسیده عده‌ای از این فضا سوء‌استفاده کرده‌اند و با ارسال پیامک‌هایی برای مردم از آنها درخواست مبالغ چند ده هزار تومانی کرده و در این پیامک این‌طور اعلام می‌کنند که این هزینه به آن دلیل درخواست می‌شود که گوشی فرد قاچاق بوده و  برای ادامه‌ی فعالیت آن لازم است گوشی مربوطه رجیستری شود.

حسین فلاح جوشقانی، سرپرست معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در این خصوص گفت: این پیامک‌ها قطعا کلاهبردارانه هستند، تا زمان اجرای رجیستری تمام گوشی‌هایی که در دست مردم است فعال محسوب می‌شود.

فلاح جوشقانی اظهار داشت: اجرای طرح رجیستری هنوز آغاز نشده و این طرح در مرحله‌ی تست و آزمایش‌های فنی قرار دارد. قطعا زمان اجرای این طرح به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد، اما حتی پس از اجرای این طرح نیز تاکید ما بر آن است که هزینه‌ای از مردم دریافت نشده و از پیچیدگی روند کار برای مردم جلوگیری شود. در واقع این موارد جزو خط قرمزهای ما در اجرای طرح مذکور به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: اکنون هم تمام گوشی‌هایی که در دست شهروندان است و مورد استفاده قرار می‌گیرد به هر شیوه که وارد کشور شده باشد، همچنان فعال خواهد ماند و در نتیجه همان طور که اشاره شد، پیامک‌های ارسالی همه حالت کلاهبردارانه دارد. به عبارت دیگر تا زمان پیش از اجرای این طرح حتی اگر گوشی‌های مورد استفاده مردم از طریق قاچاق هم وارد شده باشد، قرار نیست غیرفعال شود. پس از اجرای طرح نیز مدتی زمان در نظر گرفته می‌شود تا افراد در گام اول بتوانند نسبت به رجیستری گوشی خود اقدام کنند.

 بدون دیدگاه