اعلام جزئیات بسته امنیتی پرسروصدای اکتبر سامسونگ

شرکت سامسونگ وصله امنیتی جدیدی را برای دستگاه های خود عرضه کرده و جزییات کامل آن را منتشر نموده است.

به گزارش کلیک، این روز ها انتشار به روز رسانی های گسترده، مناسب و جامع به امری عادی تبدیل شده است. اگر باور نمی کنید، کافیست فروشگاه پلی استور یا اپ استور را باز کرده و صفحه مربوط به تعدادی از اپلیکیشن های مورد علاقه خود را نگاه کنید تا عباراتی مثل رفع باگ (bugs fixes) و اضافه شدن ویژگی های جدید (added new features) را در بخش تغییرات اپلیکیشن مشاهده کنید.

نکته اینجاست که بعضی از این تغییرات به مستند سازی های بسیار جدی نیاز دارد و این مسئله به ویژه در مورد به روز رسانی ها و وصله های امنیتی صدق می کند. به همین دلیل سامسونگ نیز جزییات کامل وصله (پچ) امنیتی ماه اکتبر خود را منتشر نموده است. اگر شما می خواهید این جزییات را به صورت کامل مشاهده کنید، با مراجعه به صفحه این مطلب در وب سایت سامسونگ قادر به انجام این کار خواهید بود.

به طور خلاصه باید گفت که این به روز رسانی مجموعا ۶۸ آسیب پذیری و راه نفوذ رایج (CVE) را پوشش می دهد که تعدادی از آن ها به سیستم عامل اندروید و بقیه به خود دستگاه های این شرکت مربوط است. یکی از موارد جالب این وصله امنیتی، به ضعف های امنیتی حسگر عنبیه مربوط می شود که با الگوریتم Galaxy Note7 مطابقت دارد.

در صورتی که این مورد توسط هکر ها پیدا می شد و مورد سو استفاده قرار می گرفت، برای این شرکت بزرگ کره ای دردسر های فراوانی ایجاد می کرد و ادعاهای سامسونگ مبنی بر امنیت فوق العاده دستگاه هایش را به باد فنا می داد. در واقع اکثر حفره ها، ضعف ها و راه های نفوذ امنیتی پچ شده در صورتی که به دست افراد ناباب بیفتد، می تواند عواقب بسیار ناگواری را رقم بزند و این مسئله تنها به گوشی های شرکت سامسونگ محدود نمی شود (به یاد داشته باشید که بعضی از این حفره ها در هسته سیستم عامل اندروید قرار دارد).

به همین دلیل است که سامسونگ علی رغم انتشار جزییات فراوان از این وصله امنیتی، برخی از آن ها را با عبارت “محرمانه” نام گذاری کرده است. انتشار این موارد می تواند به هکر ها فرصت دهد تا قبل از انتشار وصله امنیتی به دستگاه ها نفوذ کنند و یا از آن ها برای رخنه به دستگاه های آفلاین یا قدیمی تر استفاده نمایند.بدون دیدگاه