چگونه مشکل چاپ کم رنگ کارتریج لیزری را حل کنیم؟

در اکثر مواقع بعد از اینکه کارتریج لیزری سامسونگ را شارژ کردید با مشکل چاپ کم رنگ آن مواجه می شوید. برای حل این مشکل نیاز به تخصص حرفه ای نیست و خودتان می توانید با کمی دقت آن را رفع کنید.

کلیک- از مشکلات رایج که در استفاده از کارتریج‌‌ های لیزری سامسونگ پیش می آید چاپ کم رنگ آن‌‌ ها بعد از شارژ کارتریج است. این مشکل زمانی که درام (لوله سبز رنگ) سالم است نیز وجود دارد که می توان با یک روش ساده اما با دقت زیاد آن را حل کرد.

کم رنگ چاپ کردن کارتریج از قطعه ‌‌ای به نام بلید (Doctor Blade) آب می خورد که شکل آن در همه مدل‌‌ ها به صورت زیر است.

بلید

معمولا این مشکل بعد از شارژ کارتریج پیش می‌‌آید و به راحتی و البته با کمی دقت و تخصص قابل حل است. برای رفع این مشکل در ابتدا توجه داشته باشید که بلید روی مگنت یعنی همان ‌‌جایی که پودر به لوله سیاه رنگ جذب می‌‌شود، قرارگرفته. بعد لبه مگنت را با ناخن یا کاتر، آرام و با دقت تمیز کنید به طوری که فشار زیادی به آن وارد نشده و باعث کج شدن آن نشود.

بعد از انجام این کار آن را به همان شکل قبل جا بزنید.

به این ترتیب با انجام این عملیات ساده مشکل چاپ کم‌‌ رنگ کارتریج لیزری سامسونگ بعد از شارژ حل خواهد شد.۴ دیدگاه

علي

البته اسم این قطعه داکتر بلید می باشد. بلید قطعه دیگری است که وظیفه پاک کردن تونرهای باقیمانده روی درام را برعهده دارد.

    عسگر

    نظر علی آقا صحیح است منتها دو تا مشکل وجود داره اول اینکه در این خبر که دستور به پاکسازی بلید داده توضیح داده شده که یک کاربر ساده چجوری یه کارتریج رو به صورت صحیح باز کنه که بعدش تو جمع کردنش به مشکل نخوره ثانیا اصلا کم رنگ چاپ کردن دخلی به بلید و دکتر بلید ندارد عمر مگنت و نوع پودری که در کارتریج وجود داره از شرایط اصلی کیفیت چاپه

محمد

جواب سوال شما تو این سایته

http://www.baharchap.com

عرفان

اقا چگونه این بلید را از کجا و چگونه خارج کنیم؟